loading...
وضوح تصویر

آکاایران: هیلو 5 با وضوح تصویر 1080p و با سرعت 60 فریم اجرا خواهد شد

آکاایران استودیوی بازی سازی 343 Industries، سازندگان جدید مجموعه بازی های هیلو، اخیر گفته اند که وضوح تصویر «هیلو 5» به صورت پویا بالا و پایین می رود. یعنی زمانی که اتفاقات بیشتری در صحنه رخ می دهند، وضوح تصویر پایین می آید تا سرعت روان بازی حفظ شود.

به گزارش آکاایران

سازندگان جدیدترین شماره ی هیلو می گویند که بازی قرار است با وضوح تصویر Full HD اجرا شود.

نسخه ی ایکس باکس وان بازی «ندای وظیفه: جنگاوری پیشرفته» (Advanced Warfare) هم از چنین تکنیکی بهره گرفته بود. وضوح تصویر این بازی بین 1360 در 1080 و 1920 در 1080 پیکسل در حال تغییر بود.

با این حال، پایین ترین مقدار وضوح تصویری که قرار است هیلو 5 در آن اجرا شود مشخص نشده است.

«جاش هلمز»، مدیر استودیوی بازی سازی 343 Industries درباره ی وضوح تصویر بازی شان گفته است: “از همان ابتدا، هدفی برای ارایه ی سرعت 60 فریم در ثانیه در تمام بخش های بازی را برای خودمان تعیین کردیم. برای تحقق چنین هدفی هم مجبور بودیم تمام هسته ی موتورپایه مان را از ابتدا مهندسی کنیم.”

او درباره ی سیستم جدیدشان می گوید: “روند بازی 60 فریم در ثانیه با سیستم جدیدی همراه شده است که وضوح تصویری که بازی در آن پردازش می شود را به صورت پویا تغییر می دهد. در نتیجه می توانیم منابعی که در اختیار داریم را در مناطق مورد نیاز استفاده کنیم. در نهایت هم زیباترین بازی هیلو را به مخاطبان ارایه می دهیم.”

وضوح تصویر

هلمز می گوید که بیشتر بخش داستانی بازی روی وضوح تصویر 1080p اجرا می شود. با این حال در برخی از قسمت های شلوغ، برای اینکه سرعت 60 فریم در ثانیه حفظ شود، وضوح تصویر مقداری پایین می آید.

تمام بازی های موجود در مجموعه ی Master Chief Collection به استثنای هیلو 2، با وضوح تصویر 1080p و سرعت 60 فریم در ثانیه اجرا می شدند. هیلو 2 با وضوح تصویر 1328 در 1080 اجرا می شد که کمی از Full HD کمتر است.

هیلو 5 قرار است روز 27 اکتبر (5 آبان) سال جاری عرضه شود.

منبع: VideoGamer

منبع :

تبلیغات