سازنده ی Angry Birds بیش از ۲۰۰ نفر از کارمندان اش را اخراج کرد

آکاایران: سازنده ی Angry Birds بیش از ۲۰۰ نفر از کارمندان اش را اخراج کرد

آکاایران شرکت بازی سازی Rovio، که به خاطر ساخت مجموعه بازی های Angry Birds شهرت دارد، اخیرا ۲۱۳ نفر از کارمندان اش را اخراج کرده. البته چند ماه پیش این شرکت، خبر از کم کردن نیروی کار خود داده و گفته بود که احتمالا ۲۶۰ نفر از اعضای این استودیوی بازی سازی را اخراج خواهد کرد.

به گزارش آکاایران

روندی که شرکت های Rovio ،Halfbrick یا حتی همین Konami یا Activision خودمان پیش گرفته اند، آینده ی خوبی را برای صنعت بازی های ویدیویی پیش بینی نمی کنند.

مشکل از این جا شروع می شود که شرکت بازی سازی Rovio، این اخراج ها را در راستای تمرکز بیشتر روی بخش های تجاری خود انجام داده است. یعنی احتمالا کسانی که اخراج شده اند، بازی ساز بوده اند.

چنین اتفاقی یک ماه پیش هم در شرکت بازی سازی Halfbrick Studios افتاد. این شرکت که با بازی Fruit Ninja به شهرت رسیده است، ماه گذشته تعداد زیادی از طراحان بازی خود را اخراج کرد.

این طور که به نظر می رسد، روند شرکت های بازی سازی به سمت درآمدزایی بیشتر در حال حرکت است. این موضوع که شرکت های بازی سازی، طراحان خود را اخراج و سمت آن ها را به دیگر افراد استودیو محول می کنند، موضوعی قابل تامل و بسیار جدی است. بزرگ ترین نقش را در ساخت و توسعه ی یک بازی، طراحان آن ایفا می کنند؛ اینکه طراحان یک استودیوی بازی سازی را حذف کنیم، طبیعتا ساخت محصولات کاملا تجاری را در پی دارد.

سازنده ی Angry Birds بیش از ۲۰۰ نفر از کارمندان اش را اخراج کرد

یک بازی ویدیویی، حتی از نوع موبایلی اش، در شاخه ی هنر جای می گیرد. با این حال می بینیم که بسیاری از استودیوهای بازی سازی، تنها به جنبه ی تجاری ساخت یک بازی می اندیشند. کار به جایی رسیده است که بازی های بزرگی مثل Destiny، تنها با این هدف ساخته شده اند که بازی کننده را درگیر و مجبور به خرج کردن کنند. اخیرا روان شناس ها هم به صنعت بازی های ویدیویی ورود کرده اند. آن ها وظیفه ی طراحان را بر عهده می گیرند و روندی را طراحی می کنند که بازی کننده را مجبور به پرداخت پول در بازی کند؛ اما در عین حال حس رضایت مندی را هم به آن ها القا کند.

روندی که شرکت های Rovio ،Halfbrick یا حتی همین اواخر Konami یا Activision پیش گرفته اند، آینده ی خوبی را برای صنعت بازی های ویدیویی رقم نمی زنند.

منبع: GamSpot

منبع :

تبلیغات