ایکس باکس

آکاایران: هدست Oculus Rift برای ایکس باکس وان عرضه نمی شود

آکاایران هدست واقعیت مجازی Oculus Rift تا سال آینده برای رایانه های شخصی عرضه می شود. سونی هم برای پلی استیشن خود یک هدست واقعیت مجازی به اسم PlayStation VR دارد. مایکروسافت هم فعلا ایده ی HoloLens را به راه انداخته است، اما از اجرای این ایده فعلا خبری نیست.

به گزارش آکاایران

شرکت Oculus گفته است که هدست واقعیت مجازی Rift فعلا به ایکس باکس وان نخواهد آمد.

با توجه به رابطه ی خوب مایکروسافت و Oculus انتظار داشتیم که هدست Oculus Rift هم برای ایکس باکس وان عرضه شود. هر چه باشد، شرکت Oculus گفته است که گیم پد اصلی که برای هدست های اش انتخاب کرده، همان دسته ی ایکس باکس وان است.

با این حال، «نیت میچل» از معاونان شرکت Oculus به وب سایت Polygon گفته است که پشتیبانی از ایکس باکس وان فعلا در برنامه شان نیست.

میچل می گوید: “به این نتیجه رسیده ایم که ارایه ی تجربه ای عالی روی ویندوز به تنهایی سخت است؛ لینکوس و OS X به کنار. هر کدام از آن ها هم برای خود هیولایی هستند. برای همین هم تمرکز زیادی روی به راه انداختن ویندوز داشتیم. هیچ فکری برای آوردن Oculus به کنسول ها نداریم؛ مخصوصا که سخت افزارشان از چیزی که مد نظرمان است فرق می کند.”

البته او می گوید که امکان آمدن Oculus به کنسول ها دور از ذهن نیست: “غیرممکن هم نیست. اما فعلا روی این موضوع فکر نمی کنیم.”

فعلا اگر می خواهید واقعیت مجازی را تجربه کنید، باید به رایانه های شخصی بیندیشید.

منبع: UberGizmo

منبع :

تبلیغات