در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مایکروسافت میان افزار Havok را خرید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای بازی ها از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

مایکروسافت میان افزار Havok را خرید
میان افزار

آکاایران: مایکروسافت میان افزار Havok را خرید

آکاایران مایکروسافت میان افزار Havok را از شرکت اینتل خرید. این میان افزار، وظیفه ی شبیه سازی فیزیک در بیشتر بازی هایی که در دهه ی اخیر ساخته شده اند را بر عهده داشته است.

به گزارش آکاایران

میان افزار Havok که مسوول شبیه سازی فیزیک واقعی در اکثر بازی ها است، دیروز توسط مایکروسافت خریده شد.

میان افزار Havok در بازی های بسیاری استفاده می شود؛ طوری که می توانید بگویید اکثر بازی هایی که انجام داده اید، فیزیک برخوردشان با استفاده از نرم افزار Havok بوده است. از بازی هایی مثل «بایوشاک» گرفته تا بیشتر «ندای وظیفه »های جدید، دیابلو، مجموعه بازی های Elder Scrolls، مجموعه ی هیلو، کیل زون، Heavy Rain، «آخرین ما» یا حتی بازی های Tekken از فیزیک Havok استفاده می کنند.

بازی های نسل جدیدی هم که هنوز نیامده اند، مثل هیلو ۵، فال آوت۴، آخرین نگهبان، آنچارتد ۴ یا ارواح تاریک ۳ هم از میان افزار Havok برای به راه اندازی فیزیک شان استفاده کرده اند.

اینتل شرکت Havok را در سال ۲۰۰۷ خریده بود. مایکروسافت گفته است که می خواهد این موتور فیزیک را در ابزارهایی که برای ساخت بازی روی ویندوز و ایکس باکس به شرکت های بازی سازی ارایه می کند، به صورت پیش فرض قرار دهد.

مایکروسافت می گوید که Havok مثل قبل به کارش ادامه خواهد داد و استودیوهای بازی سازی می توانند حق استفاده از این میان افزار را مثل قبل خریداری کنند.

میان افزار

میان افزار Havok برنامه های مختلفی برای شبیه سازی فیزیک اشیا دارد. تشخیص صحیح Collisionها و هم چنین حرکت اسکلت بدن در سه بعد، یکی از قابلیت های اصلی Havok است. این میان افزار هم چنین قابلیت شبیه سازی پارچه را دارد که برای مثال در بازی «باران شدید» از آن استفاده شده بود. تخریب پذیری محیط هم از دیگر امکانات Havok است. از این میان افزار فقط هم در بازی استفاده نمی شود. برای مثال فیلم هایی مثل «ماتریکس» یا «چارلی و کارخانه ی شکلات» هم از Havok در ساخت جلوه های ویژه شان کمک گرفته بودند.

فعلا از برنامه های مایکروسافت برای این موتور پایه خبر نداریم. باید ببینیم آیا قدرت مایکروسافت می تواند باعث پیشرفت و بزرگ تر شدن شرکت ایرلندی Havok شود یا نه.

منبع: Gematsu

منبع :

مایکروسافت میان افزار Havok را خرید گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران
تبلیغات