زد و بند در استارکرفت منجر به دستگیری و محرومیت گیمرها شد

آکاایران: زد و بند در استارکرفت منجر به دستگیری و محرومیت گیمرها شد

آکاایران اگر بگوییم ورزش ملی کره ی جنوبی، استارکرفت است، اغراق نکرده ایم. بازی های ویدیویی به طور حرفه ای در کره ی جنوبی بازی می شوند و گیمرهای حرفه ای بازی استارکرفت به قدری در این کشور معروف هستند که مردم عادی هم آن ها را در خیابان می شناسند و به یک دیگر نشان می دهند. در نتیجه دیدن اتفاقاتی مثل گاوبندی و تبانی هم نباید دور از ذهن به نظر برسد.

به گزارش آکاایران

تعداد زیادی از مسابقاتی که بین ژانویه و ژوئن سال جاری انجام شده بودند، نتیجه ای از پیش تعیین شده داشتند

استارکرفت در کره ی جنوبی موضوعی بسیار جدی است. به همین دلیل هم اخیرا تعدادی بازیکن استارکرفت و مربی شان در کره ی جنوبی به جرم تبانی دستگیر شده اند.

دستگیری ها فقط هم به بازی کننده ها و گیمرها محدود نشده است. عده ای هم پشت پرده به شرط بندی روی این بازی ها مشغول بوده اند که آن ها هم دستگیر شده اند. بازی کننده های دستگیر شده و مربی شان، به طور مادام العمر از شرکت در هر گونه مسابقه ای محروم شده اند.

زد و بند در استارکرفت منجر به دستگیری و محرومیت گیمرها شد

سازمان e-sports کره ی جنوبی به دلیل مشکلات پیش آمده معذرت خواهی کرده و گفته است که در حال پیگیری موضوع تبانی با مسوولان مرتبط است.

تعداد زیادی از مسابقاتی که بین ژانویه و ژوئن سال جاری انجام شده بودند، نتیجه ای از پیش تعیین شده داشتند. سازمان e-sports کره ی جنوبی گفته است: “ما همگام با صنعت بازی برای مبارزه با هرگونه شرط-بندی غیر مجاز حرکت کرده ایم. روی دادن چنین موضوعی، بسیار ناراحت کننده است. ما از تمام طرفداران بازی های e-sports معذرت خواهی می کنیم.”

زد و بند در استارکرفت منجر به دستگیری و محرومیت گیمرها شد

تحقیقات درباره ی این مسابقات هنوز هم در سازمان قضایی شهر «چانگون» کره ی جنوبی ادامه دارد.

منبع: VG247

منبع :

تبلیغات