کوجیما کونامی را ترک کرد؛ کونامی انکار کرد

آکاایران: کوجیما کونامی را ترک کرد؛ کونامی انکار کرد

آکاایران روز هفدهم مهر ماه هیدئو کوجیما از کونامی، شرکتی که به مدت 29 سال در آن کار کرده بود، جدا شد.

به گزارش آکاایران

“کارمندان معمولا پس از اتمام پروژه هایشان برای مدت طولانی مرخصی می گیرند.”

براساس اخبار منتشر شده در نیویورکر، «هیدئو کوجیما» (Hideo Kojima)، خالق مجموعه ی «متال گیر سالید» (Metal Gear Solid)، رسما شرکت کونامی، ناشر بازی های ویدیویی را ترک گفته است. به این ترتیب، شایعه های قبلی مبنی بر کناره گیری مغز متفکر متال گیر سالید تایید می شود. کوجیما که اخیرا به عنوان مدیر در استودیوی Kojima Productions فعالیت می کرد، روز هفدهم مهر ماه از سمت اش کناره گیری کرد. اگرچه کونامی کناره گیری کوجیما را انکار و اصرار می کند که او به تعطیلات رفته است.

براساس خبری از «کوتاکو» (Kotaku)، یکی از سخنگویان کونامی به خبرگزاری Tokyo Sports گفته که نام کوجیما همچنان به عنوان کارمند شرکت درج شده است؛ و اینکه او و اعضای تیم اش توسعه و ساخت متال گیر سالید 5: درد فانتوم را به تازگی تکمیل کرده و برای مدتی طولانی مرخصی گرفته اند.” وقتی که از این سخنگو درباره ی مراسم خداحافظی کوجیما سوال شد، او پاسخ داد: “ما از این موضوع مطمئن نیستیم” و پافشاری کرد که “کارمندان معمولا پس از اتمام پروژه هایشان برای مدت طولانی مرخصی می گیرند.” ماجرای واقعی این قضیه مشخص نیست، اما احتمالا کونامی سعی دارد که حتی الامکان توجه ها را از قطع همکاری کوجیما دور کند و تمام تلاش اش را انجام می دهد تا حضور این توسعه دهنده را در شرکت کم رنگ کند.

برخی بر این عقیده هستند که پروسه ی دراز مدت و پرهزینه ی توسعه ی جدیدترین قسمت مجموعه ی متال گیر سالید برای کونامی گران تمام شد. همین موضوع باعث شد که کونامی به بازی های ارزان تر، سریع تر و سودده تر موبایلی روی بیاورد. متال گیر سالید 5 با موفقیت بسیار زیادی روبه رو شد و در روز اول انتشارش 179 میلیون دلار فروش داشت. اما ساخت این بازی برای این شرکت 80 میلیون دلار هزینه برداشت.

درباره ی اقدام بعدی کوجیما هیچ چیزی مشخص نیست، اما احتمالا برای مدتی هیچ خبری از او نخواهد بود. بعد از این کوجیما آزاد خواهد بود که به شرکت دیگری بپیوندد. درباره ی اینکه او به استخدام کدام شرکت درمی آید فقط می توان حدس زد. مطمئنا بسیاری از طرف داران این بازی ساز افسانه ای درباره ی این موضوع کنجکاو هستند.

منبع: The New Yorker

منبع :

تبلیغات