اخرین مطالب آکاایران

بهترین و بدترین فیلم های جیمز باند در ۵۳ سال گذشته

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بهترین و بدترین فیلم های جیمز باند در ۵۳ سال گذشته ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بهترین و بدترین فیلم های جیمز باند در ۵۳ سال گذشته
,[categoriy]

آکاایران: بهترین و بدترین فیلم های جیمز باند در ۵۳ سال گذشته

آکاایران یکی از باقدمت ترین و در عین حال محبوب ترین مجموعه های سینمایی تاریخ، مجموعه فیلم های جیمز باند هستند. از شان کانری گرفته و فیلم Dr. No تا همین دنیل کریگ و فیلم Spectreای که قرار است تا یک ماه دیگر اکران شود، بازیگرها و داستان های زیادی بیش از 50 سال است که شخصیت جیمز باند را به تصویر کشیده اند.

به گزارش آکاایران مجموعه فیلم های جیمز باند تا به امروز مجموعا بیش از 4 میلیارد دلار دلار درآمد داشته اند. با این حال، شاید بخواهیم این سوال را بپرسیم که چه چیزی این مجموعه فیلم ها را محبوب کرده است؟ بد نیست نگاهی به بهترین و بدترین فیلم های جیمز باند از دیدگاه فروش بیندازیم.

به این نکته توجه کنید که میزان فروش فیلم ها با توجه به باکس آفیس امریکا محاسبه شده است. میزان فروشی که در ادامه می بینید، با احتساب تورم دلار هستند.

پرفروش ترین فیلم ها:

1- Thunderball – سال: 1965 – فروش: 624 میلیون دلار

فیلم Thunderball، چهارمین فیلم از مجموعه ی بزرگ باند است. شان کانری هم در این فیلم نقش باند را بر عهده داشته است. در این فیلم، وظیفه ی پیدا کردن دو کلاهک اتمی به باند سپرده می شود. این کلاهک ها هم در دست گروه تروریستی SPECTRE قرار دارند. نمی دانیم چرا این فیلم پرفروش ترین فیلم تاریخ باند است، چون صحنه های زیر آب اش کمی بیش از اندازه طول می کشند و خسته کننده می شوند.

,[categoriy]

2- Goldfinger – سال: 1964 – فروش: 553 میلیون دلار

اصولا از Goldfinger به عنوان بهترین فیلم جیمز باند یاد می شود. این فیلم که سومین فیلم جیمز باند است، شان کانری را به دنبال گلدفینگر، آدم بد اصلی داستان می فرستد. در کنار داستان خوب این فیلم، آستون مارتین باند و وسایل جاسوسی ای که در فیلم است حسابی محبوب و بیادماندنی شده اند.

,[categoriy]

3- Skyfall – سال: 2012 – فروش: 315 میلیون دلار

فیلم اسکای فال، دنیل کریگ را برای بار سوم در نقش باند قرار داد. فیلم نه تنها از سوی منتقدین، بلکه توسط طرفداران باند هم مورد توجه قرار گرفت. اگر تورم را به کنار بگذاریم، اسکای فال پرفروش ترین فیلم باند می شود. این فیلم هم چنین پرفروش ترین فیلم تاریخ انگلستان است.

,[categoriy]

4- You Only Live Twice – سال: 1967 – فروش: 300 میلیون دلار

تهیه کنندگان مجموعه فیلم های جیمز گفته بودند که این فیلم، آخرین بار خواهد بود که شان کانری در نقش باند بازی خواهد کرد؛ با این حال پس از اینکه بازیگر بعدی باند نتوانست به خوبی او نقش اش را بازی کند، شان کانری دوباره برای ایفای نقش باند بازگشت. تمرکز فیلم روی جنگ سرد توانست محبوبیت You Only Live Twice را بیشتر کند.

,[categoriy]

5- Moonraker – سال: 1979 – فروش: 234 میلیون دلار

زمانی که فیلم Moonraker عرضه شد، دو سالی از عرضه ی «جنگ های ستاره ای» گذشته بود. راجر مور هم که برای بار چهارم جیمز باند شده بود، به فضا رفت تا فیلم روی محبوبیت جنگ های ستاره ای و فیلم های علمی-تخیلی دهه ی هشتادی سوار شود. این حرکت هم پاسخ خوبی گرفت؛ فیلم Moonraker تا عرضه ی GoldenEye در سال 1995 پرفروش ترین فیلم باند بود.

,[categoriy]

کم فروش ترین فیلم ها:

1- License to Kill – سال: 1989 – فروش: 73 میلیون دلار

ضعیف ترین فیلم تاریخ جیمز باند، License to Kill است. فیلم به قدری بد فروخت که به کار تیموتی دالتون پس از دومین فیلم اش در نقش باند پایان داد. سازمان رده بندی سینمایی انلگستان دیدن این فیلم را به دلیل خشونت اش برای افراد زیر 15 سال ممنوع کرده بود. احتمالا این موضوع روی فروش کم اش بی تاثیر نبوده.

,[categoriy]

2- The Man with the Golden Gun – سال: 1974 – فروش: میلیون دلار

دومین بار بود که راجر مور در نقش باند حاضر شده بود، اما ظاهرا مخاطبین هنوز شان کانری را فرامش نکرده بودند. فیلم نتوانست آن طور که باید منتقدین را راضی کنند. آن ها می گفتند که فیلم نیاز به ریسک بیشتری دارد.

,[categoriy]

3- The Living Daylights – سال: 1987 – فروش : 109 میلیون دلار

علاقه مندان به باند، اولین فیلم تیموتی دالتون در نقش باند را بیشتر از فیلم دوم اش دیده اند؛ آن هم به این دلیل که احتمالا می خواستند او را به عنوان باند محک بزنند. این فیلم از دیگر قسمت های باند تیره و تاریک تر بود و این موضوع به مذاق طرفداران باند خوش نیامد. البته نمی دانیم دقیقا چرا، چون مردم ظاهرا از دنیل کریگ و فیلم های تیره اش لذت برده اند.

,[categoriy]

4- A View to Kill – سال: 1985 – فروش: 118 میلیون دلار

تهیه کنندگان فیلم تمام تلاش خود را بسته بودند تا این فیلم را به موفقیت دیگر فیلم های راجر مور برسانند؛ آن ها کریستوفر واکن و گریس جونز را برای بازی در فیلم آورده بودند. موسیقی فیلم را هم گروه Duran Duran ضبط کرده بود. با این حال هیچ کدام از این عناصر به فروش A View to Kill کمک نکرد. راجر مور هم پس از این فیلم با باند خداحافظی کرد.

,[categoriy]

5- On Her Majesty’s Secret Service – سال: 1969 – فروش: 134 میلیون دلار

اولین فیلم پس از خداحافظی شان کانری با باند، یکی از بدترین فیلم های این مجموعه از نظر فروش است. «جرج لزنبی» که جای شان کانری را پر کرده بود، اصلا نتوانست طرفداران باند را راضی کند. تهیه کنندگان این مجموعه فیلم ها هم مجبور شدند تا برای اینکه شان کانری دوباره برگردد، 1.25 میلیون دلار به او برای فیلم Diamonds Are Forever پرداخت کنند.

,[categoriy]

منبع: Business Insider

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله بهترین و بدترین فیلم های جیمز باند در ۵۳ سال گذشته شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فیلم های جیمز باند سری کامل , مجموعه فیلم جیمز باند سابق

بهترین و بدترین فیلم های جیمز باند در ۵۳ سال گذشته گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات