آکایران :/section>

کنسول پلی استیشن یکی از محبوب ترین و تاریخ سازترین کنسول های بازی های ویدیویی است. ورود سونی به عرصه ی تولید کنسول در سال ۱۹۹۴ با عرضه ی دستگاه پلی استیشن، نقطه عطفی برای صنعت بازی سازی محسوب می شود. زومجی در مقاله ای، نگاهی به تاریخچه ی تحول کنترلرهای کنسول پلی استیشن انداخته و آنها را مرور کرده است.

بنا به گزارش آکاایران : شرکت ژاپنی سونی در سال ۱۹۴۶ در شهر توکیو ژاپن توسط آکیرو موریتا و ماسارو ایبوکا تاسیس شد.این کمپانی بزرگ امروزه در بخش های متنوعی فعالیت می کند، بازی های رایانه ای، ساخت قطعات الکترونیکی، ساخت گوشی های موبایل و تبلت، ساخت فیلم و خدمات بانکی و بیمه ای نمونه ای از فعالیت های این کمپانی ژاپنی است. واحد سرگرمی سونی با نام «Sony Computers Entertainment» با تمرکز بر روی بازی های رایانه ای در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد. فعالیت های این بخش در زمینه های مختلف بازی های ویدیویی مثل ساخت کنسول و ساخت و نشر بازی های ویدیویی است. کنسول های ساخته شده توسط سونی با نام PlayStation عرضه می شوند که تا امروز ۴ کنسول خانگی و ۲ کنسول دستی توسط سونی طراحی و عرضه شده که این شرکت را به عنوان یکی از غول های بازی سازی حال حاضر معرفی می کنند. در ادامه کنترلر های ساخته شده برای کنسول های پلی استیشن را بررسی خواهیم کرد.

برای مطالعه مقاله سیر تحولی کنترلر های بازی: سونی پلی استیشن (Sony PlayStation) به زومجی مراجعه کنید.

پلی استیشن

آکاایران: زومجی: سیر تحولی کنترلر های بازی: سونی پلی استیشن (Sony PlayStation)

اگر به اخبار بازی و سرگرمی علاقه دارید، به زومجی سر بزنید. شما همچنین می توانید آخرین رخدادهای زومجی را از صفحه ی  اینستاگرام زومجی دنبال کنید.

زومجی

منبع : پلی استیشن

تبلیغات