بازی ژانر وحشت3 DOOM یکی از جالب ترین بازی ها بود که در سال 2004 با گرافیک و محیط بی نظیری پا به عرصه ی دنیای بازی های رایانه ای گذاشت. DOOM 3 برای کنسول های نسل ششم و هفتم، ویندوز و حتی لینوکس و مک OS X عرضه شد. نسخه ی جدید فعلاً در مراحل توسعه به سر می برد ولی تیزر هیجان انگیزی از آن در E3 2014 روی پرده آمده که تماشای آن خالی از لطف نیست.

DOOM 4 شاید تا قبل از پایان سال 2014 هم عرضه نشود. البته قرار است در Quakecon 2014 که ماه بعدی در تگزاس برگزار می شود هم در مورد DOOM اطلاعات بیشتری منتشر شود. دقت کنید که نسخه ی جدید DOOM نام دارد ولیکن گیمرها فعلاً آن را به عنوان نسخه ی چهارم بازی، DOOM 4 می گویند.

   دانلود ویدیو

با سابقه ی خوب نسخه ی قبلی، بسیاری منتظر عرضه ی آن هستند؛ به ویژه که به کمک پردازنده ی گرافیکی خوب کنسول های نسل هشتم، سطح انتظارات بازی خورها بسیار بیشتر است و دوست دارند، بیشتر وحشت کنند! شوتر اول شخص DOOM 4 هم احتمالاً یکی از وحشتناک ترین بازی ها خواهد بود و مهمان کنسول های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و همچنین ویندوز می شود.

خبر خوب برای آنهایی که عاشق DOOM هستند این است که نسخه ی آزمایشی بازی احتمالاً قبل از پایان سال در اختیارشان قرار می گیرد، البته به شرطی که بازی Wolfenstein که اخیراً سروصدای زیادی به پا کرده را پیش خرید کرده باشد.

ماجرای DOOM 3 در سیاره ی مریخ اتفاق افتاد. مشکل فقط ترسناک بودن اسکلت های متحرک و زامبی ها نیست بلکه محیط تاریک بازی با نورپردازی و صداگذاری بی نظیرش به واقع بازی خور را می ترساند. کم نیست صحنه هایی که به شکل ناگهانی مورد حمله قرار می گیریم. ترس و اضطراب چیزی است که در DOOM 3 به نحو احسن پیاده سازی شده بود.

موتور گرافیکی DOOM 3، درست مثل خود بازی خاص است، ld Tech 4 که در DOOM 4 نسخه ی جدید آن را خواهیم دید. جالب است بدانید از ld Tech 5 در بازی Rage با محیط بیابانی و زامبی های ترسناکش قبلاً مورد استفاده قرار گرفته است که قرار است در بازی The Evil Within هم به کار گرفته شود.

منبع : slashgear

تبلیغات