مایکروسافت این ماه نیز چون ماه های گذشته آپدیت جدیدی برای ایکس باکس وان منتشر کرده. در کنار آن سونی نیز با آپدیت بزرگ ورژن 2.0 سیستم عامل PS4 قابلیت های بسیاری را به کنسول محبوب و بسیار پرفروش خود اضافه کرده است.

در حالی که مایکروسافت رویه “هر ماه یک آپدیت” را برای کنسول بازی ایکس باکس وان برگزیده، سونی مسیر متفاوتی را برای کنسول محبوب خود PS4 در پیش گرفته است. این شرکت هر چند ماه یک بار با آپدیتی بزرگ مشکلات و خطاهای بیشتری را رفع و قابلیت های مهمی را به کنسول خود اضافه می کند.

آپدیت پلی استیشن 4

این ماه به نظر کاربران کنسول PS4 خوش شانس بوده اند چون سونی بزرگ ترین این آپدیت ها را برای آن ها آورده است. آپدیت جدید که ورژن دوم سیستم عامل PS4 می باشد، تعدادی از مهم ترین درخواست ها و گله های کاربران این کنسول را مورد توجه قرار داده و همچنین در رابط کاربری و عملکردهای جدید نیز دست پر ظاهر شده است.

ایکس باکس

کاربران PS4 پس از نصب این آپدیت قادر به تغییر تم و تغییر رنگ صفحه خانگی خواهند بود و همچنین پشتیبانی از یوتیوب، SharePlay و حافظه های خارجی جهت پخش موسیقی به هنگام بازی نیز به آن افزوده شده است.

ایکس باکس

در کنار رفع خطاها و بهبود عملکرد اجزای پیشین این کنسول، سونی در آپدیت جدید تمرکز ویژه ای نیز بر رفع مشکلات صفحه خانگی داشته. Content Area حالا آخرین 15 اپلیکیشن اجرا شده را برای دسترسی بهتر به نمایش می گذارد، در عین حال Library نیز برای تنظیم و طبقه بندی محتوا بهتر از گذشته عمل می کند. اگر تعداد برنامه های کاربران زیاد باشد باید همچنان گشت و گذار بسیاری داشته باشند، اما این بار اسکرول در میان آن ها آسان تر صورت می گیرد.

ایکس باکس

قابلیت مهم دیگری نیز مخصوص مشترکان PlayStation Plus ایجاد شده. این کاربران پس از نصب ورژن 2.0 دیگر نیازی به دانلود هر بازی رایگان ماه و اضافه شدن آن ها به کالکشن خود نخواهند داشت، بلکه از امروز کافی است بازی علامت گذاری شده و به شکل اتوماتیک به کالکشن آن ها افزوده خواهند شد.

آپدیت ایکس باکس وان

اما سونی در “بزرگ بودن” آپدیت کنسول خود تنها نبوده و مایکروسافت نیز برای آپدیت ماه اکتبر این کنسول، آپدیت قابل توجهی را منتشر کرده است.

مهم ترین ویژگی جدیدی که در بخش تغییرات اینترفیس مشاهده می شود اضافه شدن تب Friends در صفحه خانگی است که کاربران با مراجعه به آن از شرایط دوستان خود و یا آماده بودن آن ها برای یک بازی گروهی خبردار می شوند.

ایکس باکس

در این ورژن همچنین با کشاندن بخش Store و تبلیغات به حاشیه، داشبورد شکل و شمایل بهتری به خود گرفته است. در آپدیت ماه اکتبر بخش Snap نیز دچار بهبودهایی شده؛ حالا گیمرها اگر بر روی دکمه Xbox کنترولر دو بار کلیک کنند به بخش Snap Center خواهند رفت.

آپدیت های دیگر شامل پشتیبانی از فایل های MKV در مدیا پلیر، افزودن 11 کشور جدید به OneGuide، بهبود در Smartglass، صفحه آپدیت شده Devices & Accessories و قابلیتی برای مخفی سازی بازی ها و اپلیکیشن ها در کنسول می باشد.

منبع : Neowin

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کانال های پخش کننده دوربین مخفی 16

تبلیغات