World of Warcraft یا به اختصار WoW پرطرفدارترین بازی آنلاین جهان در سبک MMORPG است که در سال ۲۰۰۴ توسط کمپانی بلیزارد (Blizzard Entertainment ) برای کامپیوتر منتشر گردید و تا امروز میلیون ها کاربر از سراسر جهان از این بازی لذت برده اند.نقطه اوج این بازی در زمان انتشار پچ دوم آن با نام World of Warcraft: Warth of the Lich king یا خشم پادشاه لیچ بود که تعداد کاربران این بازی را به بیش از ۱۲ میلیون نفر رساند.اما به نظر می رسد که دوران این بازی دیگر به سر آمده ، چرا که به تازگی گزارش شده که کمپانی بلیزارد طی ۳ ماه گذشته حدود ۳ میلیون از کاربران این بازی را از دست داده است !

این یعنی بازی WoW در هر یک ماه یک میلیون کاربر را از دست داده که رقم بسیار سنگین و چشمگیری است. لازم به ذکر است که در ژانویه سال جاری، تعداد کاربران آنلاین WoW حدود ۱۰ میلیون نفر اعلام شده بود که این رقم به عدد ۷.۱ میلیون نفر کاهش پیدا کرده است. در نظر داشته باشید که ۷ میلیون نفر هم رقم بسیار زیادی است؛ اما کاهش ۳ میلیون کاربر برای یک بازی مثل WoW که کاربران را به شدت به خود معتاد می کند رقم بسیار عجیبی است.

هنوز علت این ریزش شدید مشخص نشده است اما قطعا کمپانی بلیزارد با چالش بسیار بزرگی روبرو شده و باید به فکر راه کاری اساسی برای جذب مجدد کابران به این بازی باشد.نظر شما در مرود این بازی چیست آیا تا به حال این بازی را انجان داده اید ؟ یا شاید شما هم مثل من زمانی یکی از کاربران پروپاقرص این بازی بوده اید ؟!

منبع : businessinsider

تبلیغات