درست است که مایکروسافت امسال برنامه ای برای معرفی نسل بعدی کنسول بازی ایکس باکس ندارد اما اسناد 56 صفحه ای که شب گذشته به بیرون درز کرده نشان از نسل بعدی کنسول مایکروسافت در سال 2013 دارند. این اسناد نشان می دهند که Xbox 720 از SmartGlass که در E3 معرفی شد پشتیبانی می کند و همچنین منوی داشبورد آن مترو ویندوز 8 است. از موارد مهم دیگری که در این اسناد به چشم می خورد می توان به Xbox TV اشاره کرد.

اطلاعات مربوط به امکاناتی که مایکروسافت قصد دارد نسل بعدی کنسول بازی اش را از رقبا متمایز کند به بیرون درز کرده است. از جمله این موارد می توان به پشتیبانی از بلو- ری، پخش سه بعدی با عینک و سنسورهای اضافی اشاره کرد. در کنار تمام این موارد، ایکس باکس 720 حدود 6 برابر سریعتر از ایکس باکس 360 بوده و خروجی تصویر آن نیز 1080p سه بعدی خواهد بود.
طراحی کنسول ایکس باکس 720 به نحوی خواهد بود که امکان افزایش تعداد هسته های CPU و فرکانس آن وجود داشته باشد. به نظر می رسد مایکروسافت در XBOX 760 از یک پردازنده 6 یا 8 هسته ای ARM یا x86 با فرکانس 2GHz و 4GB حافظه RAM DDR4 استفاده خواهد کرد اما در کنار این سخت افزار یک پردازنده سه هسته ای PPC با فرکانس 3.2GHz نیز وجود خواهد داشت تا امکان اجرای بازی های فعلی ایکس باکس 360 نیز میسر شود.
مایکروسافت در اسناد منتشر شده از ایکس باکس 720  به عنوان «تنها باکس مورد نیاز» برای سرگرمی در اتاق نشیمن یاد کرده است که امکان ضبط برنامه های تلویزیونی و یکپارچگی با ویندوز 8 را دارد. این موضوع کار را برای تولیدکنندگان نرم افزارهای ویندوز فون، ویندوز 8 و ایکس باکس بسیار ساده تر خواهد کرد.
مایکروسافت قیمت ایکس باکس 720  به همراه کینکت 2 را 299  دلار تعیین کرده و طول عمر آن را نیز 10  سال در نظر گرفته است. مایکروسافت همچنین انتظار دارد، 100  میلیون دستگاه ایکس باکس 720 به فروش برساند.
کینکت 2
به نظر می رسد نسل دوم سنسور حرکتی کینکت نیز به میزان قابل ملاحظه ای از نظر سخت افزاری و کارایی ارتقاء خواهد یافت. مایکروسافت در اسناد منتشر شده به دقت بسیار بالاتر کنیکت 2 نسبت به نسخه اول اشاره کرده و همچنین در مورد تشخیص بهتر صدا، دوربین با کیفیت تر RGB، پردازنده اختصاصی داخلی و دریافت دستورات حرکتی 4 نفر به صورت همزمان اطلاعاتی را درج کرده است.
یکی از مهمترین مزیت های کینکت 2 که در اسناد منتشر شده به آن اشاره شده پشتیبانی از 4 نفر بصورت همزمان است که مایکروسافت از آن به عنوان یک وسیله فراتر از کنترلر بازی یاد کرده است.
عینک کینکت Kinect Glasses
در اسناد منتشر شده، ابزار تازه ای به نام Fortaleza یا Kinect Glasses به چشم می خورد که در واقع پروژه تحقیقاتی تازه مایکروسافت است که شباهت زیادی به پروژه عینک گوگل دارد. مایکروسافت از این وسیله به عنوان وسیله بدون نیاز به دست یاد کرده است. عینک کینکت که قرار است با ایکس باکس 720 نیز سازگار شود، در سال 2014  وارد بازار خواهد شد. مایکروسافت اطلاعات زیادی در مورد این محصول مستند نکرده است.


منبع : crave

تبلیغات