شرکت اروپایی تولید کننده تبلت های اندروییدی Archos با محصولی متفاوت در IFA 2012 ظاهر شد.GamePad نام گجتی  7 اینچی است که علاوه بر صفحه لمسی، دکمه های سخت افزاری مخصوص بازی هم دارد و Archos می خواهد با تکیه بر قیمت مناسب بخش بازی های اندرویدی را تکانی بدهد.

کنسول بازی GamePad پردازنده دو هسته ای 1.5 گیگاهرتزی دارد و پردازشگر گرافیکی آن نیز Mali 400 MP چهار هسته ای است. تمرکز واقعی این محصول بر روی بازی است از این دیدگاه، به نظر می رسد کم و کسری نداشته باشد. تمام دکمه های مورد نیاز برای کنترل بازی را می توان بر روی آن دید و 7 اینچی بودن نمایشگر هم به نظر تصمیم درستی می آید چرا که وقتی قرار باشد کنسول بازی را مدام در دست داشته باشید، وزن دستگاه اهمیت زیادی پیدا می کند.
هنوز دست کسی به این محصول نرسیده و فیلمی هم از آن منتشر نشده، برای همین نمی توان از تجربه کار با آن گفت. بر خلاف خیلی دیگر از دستگاه های مشابه، این کنسول بازی اندرویدی تأیید گوگل را هم دارد و این به معنای دسترسی کامل به بازار گوگل پلِی و داشتن اپلیکیشن های اصلی مثل Gmail، تقویم و Maps است.
گفته می شود که قیمت GamePad حدود 150 یورو خواهد بود. ولی هنوز زود است که قیمت قطعی را جویا شویم. GamePad از اواسط مهر ماه به بازار خواهد آمد.


منبع : theverge

تبلیغات