/section>

سونی بالاخره یک اَپ مخصوص مدیا پلیر به PS4 اضافه کرد، این خبر قبل از کنفرانس خبری E3 منتشر شد. کاربران PS4 آیکون این نرم افزار جدید را در محیط محتوای کنسول خواهند دید و به سادگی با انتخاب آن خواهند توانست تا نرم افزار مدیا پلیر را از PS استور دانلود کنند. این نرم افزار چندین فرمت مختلف از جمله MKV، AVI، MP4، MPEG3، MP3 و AAC را پشتیبانی می کند که این برای اجرای فایل هایی که احیانا از طریق وب سایت های بیت تورنت دانلود شده اند، فوق العاده است.

برای برخی طرفداران پلی استیشن، همیشه این نکته عجیب بود که چرا یک نرم افزار مدیا پلیر اختصاصی در PS4 وجود ندارد و دوباره شاهد این امر بودیم که این کنسول بیشتر یک وسیله برای بازی است تا این که بخواهد بعنوان یک هاب چند رسانه ای مطرح شود.

در مقابل ایکس باکس وان مایکروسافت، پشتیبانی از فایل های مختلف با فرمت هایی مثل MKV را از آگوست گذشته ارائه داده بود و تا قبل از اضافه شدن مدیا پلیر به پلی استیشن 4، بهترین گزینه برای دارندگان PS4 استفاده از Plex برای استریم محتوای رسانه ای بود.

حالا به لطف مدیا پلیر اختصاصی دارندگان PS4 به راحتی می توانند کنسول خود را به سرور مدیای خانگی متصل کرده یا یک فلش حاوی فایل به آن متصل کنند و موسیقی یا فیلم را بر روی PS4 اجرا کنند. 

محسن کریمی

منبع : zoomit.ir

تبلیغات