خبرگزاری مهر: یکی از

بئا در ریو ۲

«ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


کارلوس سالدانا فیلمساز برزیلی سازنده این «ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


جیمی فاکس، جورج لوپز، تریسی مورگان، جمین کلمنت و جیک آستین در کنار بازیگران جدید این قسمت یعنی اندی گارسیا، برونو مارس، کریستین چنووت و ریتا مونرو از دیگر بازیگران و نیز خوانندگان آوازهای این «ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


در این قسمت «بلو» که اهل شهر میناپولیس آمریکا است و حالا در ریودوژانیرو پایتخت برزیل زندگی می‌کند و همسرش جووِل هر دو طوطی آبی و از آخرین بازماندگان این نوع طوطی هستند.

آنها سه جوجه کوچک دارند و زندگی آرام و بی دغدغه شان در جریان است. بلو از صاحب قبلی اش لیندا (لسلی مان) جدا شده و برای جشن سال نوی میلادی با خانواده اش به یکی از سواحل معروف شهر ریودوژانیرو رفته است، اما جوول همیشه به یاد خانواده اش و سایر اعضای این نوع خاص که در آستانه انقراض هستند، است. در این بخش داستان تقابل دو تفکر که یکی به زندگی مدرن با استفاده از ابزار تکنولوژیک اعتقاد دارد و دیگری به برگشت به اصل خویش، دیده می‌شود. مرد خانواده که به زندگی شهری عادت دارد بدون ابزار مدرن دست و بالش بسته است و حتی بدون جی پی آر اس نمی تواند پرواز کند و راه را بیابد ولی همسرش برعکس اوست.

«ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


این خانواده شاد و کوچک وقتی می فهمند آخرین بازماندگان نژادشان نیستند با جوجه‌هایشان برای پیدا کردن همنوعانشان به سمت جنگل‌های استوایی پرواز می کنند. پرنده کوچکی به نام «بیا» با صدای آماندا استنبرگ و تیاگو بد اخلاق با صدای پی یرس گانون و یک نفر دیگر به اسم کارلا با صدای راشل کرو از همراهی آنها در این سفر باز می مانند اما شخصیت های دیگری آنها را همراهی می کنند؛ پرندگانی که عاشق موسیقی هستند...

«ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


جوول پدرش ادواردو با صدای اندی گارسیا را پیدا می کند. او که تا به حال فکر می کرد پدرش مرده حالا خیلی خوشحال است. اما پدرش رابطه خوبی با شوهر همیشه سردرگم او برقرار نمی کند و تنها صفتی که به او می دهد حیوان خانگی است. اما پدر او در عین حال یک مبارز است که تلاش می کند تا جنگل محل زندگی این موجودات را که عده ای برای نابودی اش تلاش می کنند نجات دهد. پدر جوول خیلی تلاش دارد دامادش را به زندگی در طبیعت و اصل پرنده وحشی بودنش بازگرداند.

در این میان پای دوست دوران کودکی جوول هم به میان می آید: روبرتو با صدای برونو مارس خواننده کانادایی که یک طوطی آوازخوان از خودراضی است. میمی با صدای ریتا مورنو هم در نقش شخصیت عمه محبوب اما پردردسر جوول یکی دیگر از همنوعان این خانواده را تشکیل می دهد.

«ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


در این کشاکش بلو هم با دردسرهایی روبه رو می شود: نایجل انتقام جو که در فیلم «ریو یک» محصول 2011 به درون پره‌های هواپیما کشیده شده بود و بلو را مقصر می داند، وارد صحنه می شود.

اما دشمن اصلی همه این شخصیت ها یک چوب بُر بدجنس با صدای میگول فرر است که با کارهایش زیستگاه طوطی‌ها را در معرض نابودی قرار داده است، اما لیندا و همسرش دو انسان خوب و طرفدار محیط زیست برای نجات جنگل به کمک طوطی ها می آیند.

«ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


همه این شخصیت ها با شخصیت های رنگ و وارنگ دیگری تکمیل می شوند تا یک موزیکال پر سرو صدا ایجاد کنند. از جمله این آوازه خوان ها کاردنیال کاکل قرمزی به نام پدرو (با صدای ویل.آی.ام) است. یک قناری طلایی هم با این پرنده دوست است که با صدای جیمی فاکس امکان رپ خوانی دونفری را فراهم می آورند.

رافائل یک توکان شاد و خوشحال هم از جمله این هنرمندان است که با همدیگر مسابقه استعدادیابی ترتیب داده اند تا محملی برای رقص و آواز پرندگان استوایی در فیلم فراهم شود.

«ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


در جمع این پرندگان یک قورباقه عاشق پیشه صورتی به نام گابی با صدای کریستین چنویث هم حضور دارد که دغدغه اش دوستی با نایجل است.

سالدانای برزیلی با شناختی که از فرهنگ رقص و آواز کشورش دارد، موفق شده تا این فرهنگ را به خوبی وارد فیلم کند و در عین حال موضوع های تکراری تلاش برای محل زندگی را که این جا کاملا هم محیط زیستی است با داستانی عاشقانه در هم کند و البته یک مسابقه آوازخوانی سبک تلویزیونی را هم چاشنی آن کند.

«ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


موفقیت «ریو یک» که در سطح جهان فروشی 486 میلیون دلاری را ثبت کرد موجب شد تا پروژه ساخت «ریو 2», انیمیشن خوش آب و رنگ سال 2014 ریو 2,انیمیشن‌,ترفند های بازی


تعدد شخصیت های این انیمیشن‌یکی از نکاتی است که منتقدان روی آن دست گذاشته اند و تقریبا همگی متفق القول بوده اند که باعث آشفتگی زیادی در فیلم شده است. ضمن این که گره های داستانی هم بسیار زیاد است و آرامش فیلم را از آن سلب کرده است.

این انیمیشن‌101 دقیقه ای که با بودجه 103 میلیون دلاری ساخته شد در نهایت فروشی 495 میلیون دلاری را در باکس آفیس جهانی خود رقم زد.

گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

شخصیت های ریو ۲ بیا , شخصیت های ریو ۲ , کارتون طوطی آبی , بئا در ریو ۲

گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات