بازار خبر: سرگرم‌کننده، اعتیادآور و برای سنین 2 تا 100 سال. آینه همه صفت‌هایی است که به بازی‌های ویدئویی نسبت داده می‌شود.

موسسه رتبه‌بندی نرم‌افزارهای سرگرمی در آخرین گزارش خود اعلام کرده است که در 70 درصد خانه‌ها در آمریکا، بازی‌های ویدئویی انجام می‌شود؛ و بیشترین تعداد افراد گیمر محدوده سنی 18 تا 50 سال دارند.

با توجه به پیشرفت صنعت بازی‌سازی در سال‌های اخیر و رشد قابل‌توجه آن انتظار می‌رود دنیای بازی‌های ویدئویی در سال 2015 برای شرکت‌های تولیدکننده بازی 11 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

در این میان بسیاری از افراد هستند که علاقه خاصی به بازی‌های قدیمی دارند و برخی از آن‌ها نیز به‌شدت به جمع‌آوری کلکسیون این بازی‌های قدیمی و نایاب علاقه نشان می‌دهند.

بازی‌های بسیار نایاب مانند بازی Gamma Attack (که یکی از نایاب‌ترین بازی‌های موجود محسوب می‌شود) ارزشی در حدود 50 هزار دلار دارند.

در ادامه این مطلب به لیستی از بازی‌های نسبتاً نایاب قدیمی اشاره خواهیم کرد که افراد علاقه‌مند به داشتن کلکسیون بازی‌ها حاضرند پول خوبی را برای خریداری آن‌ها بپردازند.

1. Earthbound برای کنسول سوپر نینتندو


ارزش: 1300 دلار

این بازی که توسط شرکت Ape & HAL تولید شده است یک بازی نقش‌آفرینی بوده که در سال 1995 برای اولین بار در ژاپن عرضه شده است. ویرایش جدید این بازی مادر 2 نام دارد؛ اما نسخه اصلی و نایاب Earthbound که آکبند باشد در فروشگاه آمازون به قیمت 1300 دلار خریدوفروش می‌شود. کپی دست‌دوم آن نیز 300 دلار است.

بازی‌های ویدیویی نایاب و گران‌قیمت بازی,بازی های ویدیویی بزرگسالان,بازی های ویدیویی,ترفند های بازی


2. عصر حجر 2: Surprise at Dinosaur Peak برای کنسول NES


ارزش: 1400 دلار


اگر شما هم از آن دسته افرادی بودید که به سری بازی‌های عصر حجر علاقه‌مند هستند. سری بم کلکسیون خود بزنید. نسخه استفاده‌شده این بازی متعلق به سال 1994 در بازار حدود 0 دلار خریدوفروش می‌شود و نسخه آکبند آن 1400 دلار ارزش دارد.

بازی‌های ویدیویی نایاب و گران‌قیمت بازی,بازی های ویدیویی بزرگسالان,بازی های ویدیویی,ترفند های بازی


3. مگامن 4 برای کنسول نینتندو گیم بوی


ارزش: 500 دلار


قیمتی که کلکسیونرها حاضر هستند برای این بازی بپردازند کمتر از بقیه بازی‌های موجود در این لیست بوده اما در عوض پیدا کردن آن ساده‌تر است. این بازی با پلتفرم اکشن که محصول شرکت کپکام در سال 1994 است چیزی در حدود 500 دلار قیمت دارد. نسخه دست‌دوم آن نیز در حدود 100 دلار خریدوفروش می‌شود.

بازی‌های ویدیویی نایاب و گران‌قیمت بازی,بازی های ویدیویی بزرگسالان,بازی های ویدیویی,ترفند های بازی


4. بازی Radiant Silvergun برای کنسول سگا ساترن


ارزش: 1200 دلار


این بازی ویدئویی توسط شرکت گانزو و تنها در ژاپن در سال 1998 عرضه شد؛ بنابراین تنها بر روی سیستم‌های ژاپنی و یا کنسول‌های بهینه‌شده سگا ساترن اجرا می‌شود. قیمت آکبند آن 1200 دلار بوده و کپی دست‌دوم آن چیزی در حدود 400 دلار خریدوفروش می‌شود.

بازی‌های ویدیویی نایاب و گران‌قیمت بازی,بازی های ویدیویی بزرگسالان,بازی های ویدیویی,ترفند های بازی


5. بازی Suikoden II برای کنسول پلی‌استیشن


ارزش: 600 دلار


این بازی را می‌توان یکی از اولین بازی‌های نقش‌آفرینی محسوب کرد که برای کنسول پلی‌استیشن در سال 1999 توسط شرکت کونامی عرضه شد. اگر یک نسخه دست‌دوم از این بازی را داشته باشید می‌توانید آن را به قیمت 200 تا 300 دلار بفروشید. یک کپی آکبند این بازی 600 دلار ارزش دارد.


6. Nintendo World Championship برای کنسول نینتندو


ارزش: 20 هزار دلار

یکی از نایاب‌ترین کارتریج‌های نینتندو متعلق به زمانی است که در سال 1990 نینتندو مسابقاتی را در سطح جهانی برگزار می‌کرد و شرکت‌کنندگان هرکدام باید در بازی خاص امتیاز بیشتری کسب می‌کردند تا قهرمان شوند. رنگ این کارتریج‌ها خاکستری بود اما برخی از مدل‌های به‌شدت نایاب آن طلایی‌رنگ است. یکی از این کارتریج‌ها که هم‌اکنون در فروشگاه اینترنتی ای بی برای فروش قرار گرفته 20 هزار دلار ارزش‌گذاری شده است.


گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران
تبلیغات