مجله دانستنیها: با ریدیک، یکی از شخصیت های محبوب این روزهای دنیای
ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشن

ریدیک (Riddick) یاغی و محبوب ریدیکریدیک کیست؟

اتفاقات مجموعه در آینده ای دور رخ می دهد؛ یعنی قرن 28، زمانی که انسان ها بالاخره توانستند از سرعت نور سبقت بگیرند و سفینه هایی بسازند که این توانایی را دارد آنها را به هر کجای کهکشان راه شیری که خواستند، ببرند. همین توانایی باعث می شود انسان ها به صورت دسته جمعی و آرام آرام از زمین رخت ببندند و راهی سیارات دیگر شوند اما آنجا هم دست از انسان بودن، حریص بودن و ... برنمی دارند.

شخصیت محوری این مجموعه ضد قهرمانی است به نام ریچارد بی. ریدیک. ماجرا از اینجا شروع می شود که قبل از به دنیا آمدن ریدیک، غیب گویی به لرد مارشال، پادشاه نکرومانگر (سیاره ای دیگر که شرحش را در همین صفحه می خوانید) می گوید پسری از سیاره «فیوریا» می آید که تو را خواهد کشت. لرد مارشال هم که آن زمان ژایلا نام داشت بعد از مدتی تمام سپاهیانش را فرا می خواند تا از این پیش بینی جلوگیری کند.

ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشن

انیمیشناو تمام نوزادان پسر این سیاره را می کشد و حتی خودش ریدیک را خفه می کند اما از آنجا که او یکی از فیوریایی های برتر است و برای رهبری کردن طایفه اش به دنیا آمده با کمک قدرت تحمل بالایش بدون اینکه لرد مارشال متوجه شود، زنده می ماند.

ریدیک کوچک با توانایی های مادرزادی خود کودکی را پشت سر می گذارد اما خاطرات او از گذشته دچار اختلال شده تا جایی که او تصور می کندمادرش می خواسته او را به قتل برساند. این تصور تا زمانی ادامه دارد که ریدیک رویاهایی از یک فیوریایی به نام شیراه می بیند که در این رویاها بخشی از گذشته ریدیک به تصویر کشیده می شود اما این رویاها وقتی رنگ و بوی حقیقی به خود می گیرندکه ریدیک با نکرومانگرها روبرو می شود و اینجاست که می فهمد او زمانی سرزمینی داشته و چه تراژدی را پشت سر گذاشته. این سرآغاز ماجراجویی های ریدیک در دنیایی تیره و تار است؛ جایی که او به عنوان یک رنجر همیشه در تعقیب و گریز با افراد لرد مارشال خواهد بود.


ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشن

بازیاین عنوان نه تنها دنباله رو خوبی برای ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشن

فیلمبا اینحال این دو محصول خود پیش زمینه ای بودند برای ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشن


بخش چند نفره به آن اضافه شد و هوش مصنوعی و گرافیک آن هم بهتر شد و برای همین منتقدان باز هم بازی را ستودند. ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشن

خشم فیوریایی (Warth of theFuryans)

خشم فیوریایی از آن دست قدرت هایی است که فقط ریدیک از آن بهره می برد. این توانایی یک جور انرژی ذخیره شده در جسم و روح ریدیک است که در زمان خشمگین شدن همانند بمبی می تواند آن را آزاد کند و تعداد زیادی از دشمنانی را که اطرافش هستند از بین ببرد.

هوش و توانایی فیزیکی


به غیر از دو مورد اول که جزء قدرت های ماوراء طبیعی هستند، ریدیک هوش بالایی داردکه در بعضی مواقع با استفاده از آن جانش را نجات می دهد. همچنین او به خوبی می تواند از توانایی فیزیکی مانند ضربات دست و پا و حرکات رزمی استفاده کند و رقیبانش را از بین ببرد.

ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشن


سلاح ها

ریدیک را به اراده قوی هم می شناسند؛ اما این دلیل نمی شود در استفاده از انواع سلاح های سرد و گرم کوتاهی کند. او توانایی این را دارد تا از هر سلاحی بهره ببرد اما سلاح مورد علاقه او خنجر مخصوصی است به نام Ulak که او را مرگبارتر می کند.

ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشنمکان های ریدیکی


Underverse


یک دنیای موازی با دنیای ما؛ جایی که گفته می شود مردن در آن بی معنی است. لرد مارشال همراه نیروهایش می خواهد تمام این دنیا را از آن خود کند؛ چرا که عقیده دارد این دنیا قدرت های نهانی دارد که می تواند او را به قوی ترین موجود عالم تبدیل کند.

ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشن


Earth

زمین که روزی تنها مکان برای زیستن آدمی بود دیگر خالی خالی از سکنه شده. در این مدت آنقدر سیارات و دنیاهای دیگری کشف شده اند که از لحاظ استراتژیکی و منابعی، زمین در پیش آنها حرفی برای گفتن ندارد. در دنیای ریدیکالبته ما هیچ وقت زمین را نمی بینیم بلکه فقط چند بار از زبان شخصیت ها درباره آن چیزی می شنویم.

Furya


سرزمین مادری ریدیک؛ اما سی سال قبل از اتفاقات اولین ریدیک (riddick) یاغی و محبوب ریدیک,فیلم,انیمیشن

Crematoria

یکی از غریب ترین سیارات دنیای ریدیک؛ در این سیاره تنها یک زندان وجود دارد که مخوف ترین مجرمان در آن نگهداری می شوند. دلیل اینکه تا به حال کسی نتوانسته از آن بگریزد این است که دمای هوای آن در طول روز به بالای 371 درجه سانتیگراد می رسد و شب هم به پایین تر از 184- درجه.

گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران
گردآوری توسط بخش ترفند بازی، ترفندهای بازی، رمزهای بازی سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات