آکاایران: بیوگرافی محمدجواد شکوری مقدم

سید جواد شکوری

بیوگرافی محمدجواد شکوری مقدم مدیر آپارات | میهن بلاگ و کلوپ

آکاایران: بیوگرافی محمدجواد شکوری مقدم مدیر آپارات، میهن بلاگ و کلوپ

به گزارش آکاایران: محمد جواد شکوری مقدم همینک مدیر سایت کلوب (بزرگتریم جامعه مجازی ایرانیان با بیش از یک میلیون کاربر) و نیز سایت میهن بلاگ دومین سایت برتر ایران میباشد.
در مقدمه شناخت او همین را بگویم وقتی زندگی دانشجویی و کاری و علاقه اش به برنامه نویسی را شرح میدهد یاد بیل گیتس می افتید و هر وقت در مورد فلسفه میگوید و سادگی اش را میبینید یا ایده های خلاقش را یاد پی جابز!
شاید هم بشود به او مارک زاکربرگ ایرانی گفت! اما در کنار تمام این خصلت های فنی،او امضای یک جوان ناب و موفق ایرانی رادارد…

برای آشنایی بیشتر جوانان ایرانی با شما کمی در مورد خودتان و موفقیت هایتان توضیح دهید.

بنده متولد ۱۳۶۱ هستم ، ابتدا در رشته برق دانشگاه شهید چمران اهواز مشغول به تحصیل شدم و سپس پس از گذراندن ۲ ترم میهمانی به دانشگاه امیر کبیر تهران منتقل شدم و حدود ترم ۶-۷ بود که دیدم دانشگاه آنجور که فکر می کردم نیست و تصمیم به ترک تحصیل گرفتم و روی برنامه نویسی بیشتر تمرکز کردم.

بیوگرافی محمدجواد شکوری مقدم مدیر آپارات | میهن بلاگ و کلوپ

از چه وقتی مطمئن شدید که میخواهید در آینده چه کاره شوید و در واقع برنامه ریزی جدی تان را از چند ساله گی آغاز کردید؟

۱۷ سالگی که به دانشگاه رفتم خیلی روییایی فکر می کردم و علاقه شدیدی به درس و دانشگاه داشتم و ۱۰۰ % می خواستم برای ادامه تحصیل و کار به خارج از کشور سفر کنم ولی یکم که گذشت و شرایط دانشگاه رو دیدم ، تفکرم در خصوص یادگیری تغییر کرد و فهمیدم که فقط لازم است “یاد بگیرم که چه جوری یاد بگیرم” و “یادبگیرم که خوب سوال کنم” و دیگر اینکه دانشگاه یکی از هزاران مسیر یادگیری و پیشرفت است که از قضا در ایران یکی از کند ترین راه های حرکت رو به جلو است ، در ۲۰ سالگی به ای معتقد شدم که تنها یک جمله ساده و خلاقانه مانند ” موبایلی بسازیم که کیسه هوا داشته باشد ” و یا ” ساعتی بسازیم که ۱۰۰ متری زیر آب هم کار کند” باعث ایجاد تغییرات جدی در دنیای امروز ما می شود و مهندسین زیادی هستند که بتوانند این ایده ها و یا جملات یک خطی را محقق کنند ولی انسانهای زیادی نیستند که بتوانند این جملات را بسازند .اینجا بود که به ارزش خلاقیت پی بردم ، و برنامه نویسی کامپیوتر را یکی از خلاقانه ترین کارهای اطرافم دیدم وجذب آن شدم.

بیوگرافی محمدجواد شکوری مقدم مدیر آپارات | میهن بلاگ و کلوپ

محمد جواد شکوری مدیر آپارات کنار مدیر دیجی کالا

ایده اولیه کلوب از خودتان بود یا از کسی یا جایی برداشت کرده بودید؟

خیر ایده اولیه برای جناب آقای اورکات بود ، در آن زمانها به شدت به دنبال را ه اندازی یک وبسایت اینترنتی با یک ایده جالب بودیم و پس از ظهور اورکات همیشه با خودم فکر می کردم که چه وبسایت جالبی است ، مردم خودشان ترافیک ایجاد می کنند و احتیاج به تبلیغ هم ندارد.

یادم هست از همان اوایل هم کلوب از نظر فنی سایت قوی و بی نقصی بود و همواره از تکنولوژی های جدید برنامه نویسی نیز بهره می بردید.این توانایی های فنی تیم تان را بیشتر عامل موفقیت کارتان میدانید یا ایده های خلاقانه تجاری را؟

کلوب به زبان پی اچ پی توسعه داده شده است و اگر راستش را بخواهید یک کلمه پی اچ پی هم بلد نبودیم ، چیزی که بیشتر برای تیم ما مهم است ، انسجام فکری و صمیمیت پرسنل است و اگر کسی برای استخدام بیاید اصلا از او نمی پرسم که چه چیزی بلد است ، برایم سرعت یادگیری – کار تیمی و اخلاق فردی مهم است ، ما همه چیز را یادگرفتیم و هر روز یاد می گیریم ، اکثر افراد تیم ما می دانند که دانسته هایشان دلیل بودنشان در اینجا نیست بلکه اشتیاقشان به دانستن دلیل بودنشان است.

اگر جای ایران در آمریکا زندگی میکردید ممکن بود مارک زاکربرگ شوید؟

راستش را بخواهید اینجا به ما خیلی سخت گذشت و می دانم در آینده سخت تر هم خواهد بود ولی اینجا را دوست دارم و در سن و سال بنده دیگر حوصله کوچ در دیاری نو نیست

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سید جواد شکوری

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات