اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

حساب کاربری 15 میلیون ایرانی در تلگرام در استانه هک شدن

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حساب کاربری 15 میلیون ایرانی در تلگرام در استانه هک شدن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

حساب کاربری 15 میلیون ایرانی در تلگرام در استانه هک شدن
,تلگرام

آکاایران: حساب کاربری 15 میلیون ایرانی در تلگرام در استانه هک شدن

آکاایران: تلگرام ایرانی ها براحتی هک می شود! مواظب باشید!

تلگرام یکی از محبوب ترین نرم افزارهای چت در ایران محسوب شده و بالغ بر ۲۰ میلیون کاربر دارد. طبق اظهار دو محقق به نام های کالین اندرسن و کلودیو گوارنیری، حساب کاربری ۱۵ میلیون ایرانی در معرض خطر قرار دارد. همراه زومیتباشید.

به گزارش آکاایران: تلگرام به عنوان نرم افزار پیام رسان مبتنی بر اینترنت، بین کاربران ایرانی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. تقریبا ۲۰ میلیون ایرانی در حال استفاده از این نرم افزار هستند. به تازگی دو محقق به نام های کالین اندرسن (Collin Anderson) و کلودیو گوارنیری (Claudio Guarnieri)، ادعا کرده اند که حساب کاربری تلگرام ۱۵ میلیون ایرانی در معرض هک شدن قرار دارد. این دو محقق که اولین بار ادعای خود را با خبرگزاری رویترز درمیان گذاشتند، اظهار کرده اند که حساب کاربری این افراد به وسیله ی تغییر مسیر پیامک (redirect) به خطر افتاده است. فقط با یک بار اجرا شدن فرآیند تغییر مسیر، صرف نظر از رمزنگاری end-to-end، مجرمان سایبری می توانند به حساب کاربری تلگرام افراد معین دسترسی داشته و قادر به مشاهده ی آرشیو پیام ها و فهرست مخاطبان آن ها باشند.

این حمله ی سایبری به جای هدف قرار دادن رمزنگاری حفاظت کننده از پیام های رد و بدل شده ی بین کاربران، بخش امنیت حساب کاربری تلگرام را مورد هدف قرار داده و از طریق آن به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا می کند. هنگام افزودن یک دستگاه جدید به حساب کاربری تلگرام، دستگاه جدید باید به وسیله ی کد یک بار مصرف موجود در پیامک دریافت شده تایید شود؛ اما در صورتی که این پیامک به وسیله ی یک مهاجم سایبری رهگیری شود، حساب کاربری هک شده به طور کامل در اختیار مهاجم قرار خواهد گرفت.

نرم افزار تلگرام گزینه ای تحت عنوان تایید هویت دو مرحله ای (Two Step Verification) را که رمز عبور ثانویه ای را به فرآیند تایید دستگاه جدید اضافه می کند، در اختیار کاربران گذاشته است. اما متاسفانه استفاده از این گزینه در میان کاربران ایرانی بسیار اندک است. در نتیجه هر کسی که قادر به کنترل شبکه ی تلفن همراه باشد، می تواند به طور موثری به حساب های کاربری تلگرام دسترسی داشته باشد.

آیا از تایید هویت دومرحله ای برای حساب کاربری تلگرام خود استفاده می کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین : هک وای فای با برنامه و یک کلیک! (راه جلوگیری از نفوذ)

منبع :

حساب کاربری 15 میلیون ایرانی در تلگرام در استانه هک شدن گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات