آکاایران: نوشیدنی مفید برای رفع سردردReviewed by آکا ایران on Aug 12Rating: 5.0نوشیدنی مفید برای رفع سردردنوشیدنی مفید برای رفع سردرد - درمان سردرد - درمان سردرد در منزل - رفع سردرد های شدید - خوراکی های برای درمان سردرد - راه تسکین سردرد

نوشیدنی مفید برای رفع سردرد

نوشیدنی مفید برای رفع سردرد

آکاایران: نوشیدنی مفید برای رفع سردرد

سرویس سلامت آکا ایران : سردرد یکی از معضلات زندگی امروز است که در نتیجه فشار کاری و موارد دیگر بیشتر می شود. اسطوخودوس گیاهی فوق العاده آرام بخش بوده که حاوی عامل مسکن نیز هست و می تواند برای سردرد به کار آید.

به گزارش آکاایران: تاثیرگذاری اسطوخودوس (یا لّوِندر) برسردردهای مزمن و دردناک چندین مرتبه نشان داده شده است. از این گیاه همچنین می توان برای رفع استرس نیز استفاده کرد، زیرا بوی آرام بخش این گیاه حواس بدن را هم تسکین می دهد.

این گیاه خوش بو ساختار پیچیده ای دارد که خواص زیادی از جمله ضد افسردگی، آرام بخش، ضد باکتریایی،فشار خون پایین، ضد عفونی کننده، ضد التهاب، ضد قارچ و سم زدا دارد.

محققین دانشگاه فلوریدا متوجه خاصیت ضد اضطرابی این گیاه نیز شدند و نشان دادند که اسانس اسطوخودوس در درمان بسیاری از بیماری ها کارایی دارد.

برای نمونه، اسانس اسطوخودوس در پایین آوردن ضربان قلب و شدت اضطراب دانشجویان پزشکی پیش از یک امتحان استرس آور بسیار موثر بود.

اسطوخودوس همچنین می تواند مشکلات سینوسی، سردرد ناشی از مصرف مشروبات الکلی و افسردگی را درمان کند.

ترکیب زیر در درمان سردردهای همیشگی بسیار موثر است. در این نوشیدنی خوشمزه، گیاه اسطوخودوس با لیموناد ترکیب شده تا تاثیر آن دوچندان شود. در ادامه دستور تهیه آن را بخوانید.

طرز تهیه لیمونادِ اسطوخودوس

یک قطره اسانس اسطوخودوس

آب شش عدد لیموترش

یک فنجان عسل طبیعی

12 فنجان آب

شما باید تمام مواد را داخل یک ظرف ریخته و با هم ترکیب کنید. سپس ترکیب را مزه مزه کنید و در صورت نیاز آب یا عسل بیشتری به آن اضافه کنید. در آخر نیز درب ظرف را بگذارید. یک ساعت بعد نوشیدنی شما آماده است.

مصرف لیمونادِ اسطوخودوس می تواند در از بین بردن سردرد به شما کمک کند. البته این تنها روش ممکن نیست و شما می توانید از این گیاه مفید به روش های دیگری نیز نوشیدنی تهیه کنید. البته از اسانس اسطوخودوس به دو شکل دیگر نیز می توان استفاده کرد:

5 یا 6 قطره اسانس اسطوخودوس را داخل وان ریخته تا خشکی پوستتان را برطرف کند.

10 تا 12 قطره اسانس اسطوخودوس را در هوای اتاق اسپری کنید تا استرستان به شکل طبیعی از بین برود.

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات