تغییر سایز و کیفیت گروهی عکس های یک پوشه با یک کلیک

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تغییر سایز و کیفیت گروهی عکس های یک پوشه با یک کلیک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تغییر سایز و کیفیت گروهی عکس های یک پوشه با یک کلیک
,آموزش فنوشاپ,تغییر سایز,تغییر سایز و کیفیت عکس,[categoriy]

آکاایران: تغییر سایز و کیفیت گروهی عکس های یک پوشه با یک کلیک

آکاایران: ثبت لحظه های شاد کنار اعضای خانواده، مسافرت رفتن، شگفتی های طبیعت، لحظه های خاطره انگیز و… سوژه هایی هستند که بهانه ای برای عکاسی شما می شوند. اما پس از ثبت این سوژه ها ذخیره کردن آنها روی هارددیسک یا اشتراک گذاری آنها با دوستانتان مشکلات مخصوص به خودش را دارد که یکی از این مشکلات تغییر اندازه عکس هاست.

به گزارش آکاایران: به عنوان مثال فرض کنید پس از مسافرت با یکی از دوستانتان قصد دارید بیش از صدها عکسی را که تهیه کرده اید با استفاده از ایمیل برایشان ارسال کنید. ارسال تمام عکس ها با کیفیت و در اندازه اصلی آن که بسیار بزرگ است امکان پذیر نخواهد بود ؛ چرا که حجم تصاویر ارسالی بسیار زیاد می شود. در چنین شرایطی بهترین کار، تغییر اندازه تصاویر است. اگر بخواهید این کار را انجام دهید یا باید زمان زیادی برای تغییر اندازه تک تک تصاویر صرف کنید یا از نرم افزارهای جانبی مخصوص این کار استفاده کنید. اما اگر نرم افزار فتوشاپ را روی سیستم عامل خود نصب کرده باشید هیچ یک این مشکلات را نخواهید داشت ؛ چرا که در این ترفند از ترفند۲۲۰ این امکان وجود دارد که با یک کلیک ماوس مجموعه ای از تصاویر را تغییر اندازه دهید و آنها را با کیفیت موردنظرتان در اندازه دلخواه ذخیره کنید! پس برای اطلاع از نحوه انجام آن در ادامه ترفند با ما همراه باشید.

برای این کار:

۱- ابتدا نرم افزار فتوشاپ را اجرا کنید.

۲- از منوی فایل، گزینه Script را انتخاب سپس روی Image processor کلیک کنید.

۳- پنجره به نمایش درآمده در این قسمت شامل ۴ بخش اصلی است. در بخش اول با انتخاب گزینه Select Folder، پوشه حاوی تصاویر اولیه خود را مشخص کنید.

۴- در بخش دوم با انتخاب گزینه Save in Same Location مشخص می کنید که تصاویر تغییر اندازه داده شده در پوشه فایل های اولیه ذخیره شوند.

۵- در بخش سوم (ترفند۲۲۰) با انتخاب گزینه Save as JPEG یا دیگر گزینه های موجود، فرمت فایل ها پس از تغییر سایز را مشخص می کنید و با فعال کردن گزینه Resize to Fit نیز اندازه دلخواه را برای تصاویر مشخص کنید.

۶- در کادر Quality مربوط به گزینه Save as JPEG نیز کیفیت تصاویر تبدیل شده را با یکی از اعداد یک تا ۱۲ مشخص کرده و در نهایت با انتخاب گزینه Run، عملیات تغییر سایز و فرمت را آغاز کنید.

نکته ۱: فایل های نهایی در یک پوشه جدید در محل فایل های اولیه قرار خواهند گرفت.

نکته ۲: با استفاده از این قابلیت می توانید یک کاراکترخاص را نیز روی تصاویر موردنظرتان به صورت همگانی اجرا کنید.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله تغییر سایز و کیفیت گروهی عکس های یک پوشه با یک کلیک شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تغییر سایز گروهی عکس ها با فتوشاپ , تغییر سایز عکس گروهی با فتوشاپ , تغییر اندازه عگس در ایستاگرام

تغییر سایز و کیفیت گروهی عکس های یک پوشه با یک کلیک گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات