loading...

جلوه فتوشاپ

ترفندهای فتوشاپ

آکاایران: آموزش جلوه ریختن رنگ بر روی متن (ترفندهای فتوشاپ)

آکاایران: در این اموزش تصویری که مشاهده میکنید رو میخواهیم با شما طراحی کنیم…

به گزارش آکاایران: این اموزش برای مبتدی ها میباشد…

گام اول: ایجاد داکیومنت

داکیومنت رو با هر سایزی که دوست دارید ایجاد کنید. اینجا سایز ۵۰۰*۵۰۰ در نظر گرفته شده. داکیومنت رو که ایجاد کردید با ابزار gradient رو از جعبه ابزار انتخاب کنید و شکل گرادیان رو radial  در نظر بگیرید و با رنگ ۱۰۲f40# پشت زمینه رو  ایجاد کنید.

گام دوم: اضافه کردن متن

برای اینکه این آموزش خیلی سریع و مختصر انجام بشه اینجا فقط با هم روی یک حرف کار میکنیم، شما خودتون میتونید حرفهای دیگه رو به سلیقه ی خودتون به همین شکل درست کنید.

ترفندهای فتوشاپ

گام سوم: اضافه کردن قسمت رنگی به متن

ابزار pen رو از جعبه ابزار انتخاب کنید و یه شکلی شبیه به رنگی که داره کش میاد از رو نوشته (همونطوریکه تو تصویر نشون داده شده) بکشید. خیلی هم نمیخواد وسواس بخرج بدین تو این مرحله. همیشه اول آموزش رو یه بار انجام بدید تا آخر بعد اگه خواستید که حرفه ای کار کنید یه بار دیگه دقیق انجام بدید. اینجوری خیلی زودتر دستتون میاد که چکار باید بکنید. حالا خیلی پرت نشیم از قضیه. فقط تو این مرحله توجه داشته باشید که این فرم رنگی که کشیدید هم رنگ متنون باشه.

ترفندهای فتوشاپ

 

گام چهارم: اضافه کردن layer styleها

خوب حالا رو همین لایه ی رنگی که ساختید دابل کلیک کنید تا پنجره ی layer style براتون باز بشه. حالا از تو لیست سمت چپ bevel and emboss رو درست مطابق تصویر تنظیم کنید:

ترفندهای فتوشاپ
ترفندهای فتوشاپ

خوب حالا این layer styleی که اینجا تنظیم کردیم رو بعدا هم میتونید روی بقیه ی لایه ها اعمال کنید.

 

گام پنجم: ترکیب بندی

خوب حالا این رنگی که درست کردید رو باید بیارید روی متنی که دارید. خیلی ساده از ابزار move استفاده میکنیم و اون رو جای درست روی متنی که داریم قرار میدیم. گفتم اگه باره اولی که دارید آموزش رو انجام میدید چیزه خوبی از آب در نیومد نگران نباشید.یکی دو بار که اونو دستکاری کنید به نتیجه مشابه یه بهتر از این هم میرسید.

 

حالا واسه اینکه یه کمی به تصویر حال بدیم و طبیعی تر و قشنگ تر هم به نظر برسه میتونید یه چند تا قطره رنگ هم که انگار داره از روی متن چکه میکنه بکشید. ولی اینجا دیگه فقط کافیه تا layer styleی که قبلا درست کرده بودیم رو برای این لایه ها کپی پیست کنید.

ترفندهای فتوشاپ

امیدوارم که تونسته باشید آموزش رو درست انجام بدید…

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مشکل به هم ریختن متن فارسی در ادرس بار , اموزش افکت دادن به انیمیشن فتوشاپ , رنگ کردن متن هنگام قرار دادن پست , تغییر رنگ در گرادیانت در فتوشاپ , همرنگ کردن دو لایه در فتوشاپ , دو رنگه کردن متن فتوشاپ , جلوه فتوشاپ

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات