آکاایران: مدیریت جیمیل، دسترسی به Google Drive و سرویس های دیگر گوگل از طریق نصب افزونه در مرورگر فایرفاکس

آکا ایران

اغلب کاربران به طور روزانه از سرویس های مختلف گوگل مانند سرویس ایمیل یا ترجمه ی متون آن استفاده می کنند و این سرویس ها به نوعی عضوی جدایی ناپذیر از کارهای روزانه ی ما شده اند. اگر شما نیز جزو این افراد بوده و از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید، می توانید با افزونه های کاربردی که در ادامه معرفی خواهیم کرد کار خود را بسیار آسان تر کنید. با ما همراه شوید.

به گزارش آکاایران: ممکن است از جمله افرادی باشید که مرورگر گوگل کروم را به عنوان ابزار پیش فرض وبگردی خود انتخاب نکرده اید، اما این مرورگر ارتباط بسیار خوبی با گوگل دارد. البته به دلیل پشتیبانی مرورگر فایرفاکس از افزونه ها، شما می توانید بسیاری از سرویس های مورد علاقه گوگلی خود و ابزارهای دیگر را به صورت مستقیم در مرورگرتان در دسترس داشته باشید. در ادامه می خواهیم ۵ مورد از افزونه های کاربردی گوگل برای مرورگر فایرفاکس را به شما معرفی کنیم.

افزونه Gmail Notifier

اگر دائما برای بررسی ایمیل خود با مرورگرتان وارد سرویس Gmail می شوید این کار ممکن است بهره وری شما را کاهش دهد. بهترین راه حل آن است که روزانه چند مرتبه در فاصله های زمانی مشخص، Inbox ایمیل خود را بررسی کنید. اما اگر روش یاد شده مناسب شما نیست می توانید از افزونه Gmail Notifier استفاده کنید.

۵ افزونه کاربردی برای جیمیل و گوگل در مرورگر فایرفاکس

آکاایران: ۵ افزونه کاربردی برای جیمیل و گوگل در مرورگر فایرفاکس

Gmail Notifier در صورتی که ایمیل جدیدی دریافت کنید، با نشان دادن هشدار در یک پنجره در بخش system tray شما را از آن آگاه می کند. بدون اینکه نیاز به باز کردن مرورگر داشته باشید می توانید ایمیل مورد نظر را بخوانید، حذف کنید یا آن را به پوشه بایگانی خود انتقال دهید. بهتر از همه این امکانات، قابلیت پشتیبانی از چند حساب کاربری گوگل به صورت همزمان در این افزونه است.

دانلود افزونه

افزونه Integrated Inbox for Gmail and Google App (اینباکس یکپارچه جیمیل و سرویس های گوگل)

گوگل روش دسترسی به سرویس های محبوب خود مانند گوگل درایو را بسیار آسان کرده، اما هر کدام از این سرویس ها را باید در یک تب جداگانه باز کنید و همین امر باعث کند شدن عملکرد مرورگر خواهد شد. افزونه Integrated Inbox for Gmail and Google Apps همه این سرویس ها را به صورت یکجا در دسترس تان قرار می دهد و در کنار آن امکان دسترسی به سرویس ایمیل گوگل یعنی جیمیل نیز فراهم است.

۵ افزونه کاربردی برای جیمیل و گوگل در مرورگر فایرفاکس

به محض اینکه افزونه مورد بحث را نصب کنید، شما به بخشی هدایت می شوید تا سرویس های مورد نظرتان را آنطور که دوست دارید شخصی سازی کرده و تعیین کنید آیا دسترسی به جیمیل را می خواهید یا خیر. این سرویس ها هر کدام به صورت یک آیکون در لیست ظاهر می شوند. پلن پیش فرض رایگان به شما اجازه می دهد تا دو سرویس را با مرورگر فایرفاکس خود یکپارچه سازی کنید، اما پلن های Plus و Pro که قیمت آن ها به ترتیب ۲۹ و ۴۹ دلار در سال است، امکان اضافه کردن سرویس های بیشتر را به کاربر می دهند. علاوه بر سرویس های گوگل در این پلن ها می توان حساب هایی نظیر توییتر و فیسبوک را هم یکپارچه سازی کرد.

دانلود افزونه

افزونه GDrive Panel

GDrive همان Google Drive است و این افزونه باعث می شود نیاز به باز کردن تب جدید نداشته باشید. با کلیک روی آیکون GDrive Panel می توانید به صورت مستقیم به سرویس drive.google.com وارد شوید. افزونه یاد شده باعث می شود سرویس گوگل درایو به صورت یک لایه روی مرورگر فایرفاکس قرار بگیرد و هر جا که نیاز به فایل هایتان در این فضای ابری داشته باشید می توانید از این طریق مستقیما به آن ها دسترسی داشته باشید.

دانلود افزونه

افزونه Google Shortcuts (میانبرهای گوگل)

همانند GDrive Panel، این افزونه نیز باعث می شود دسترسی شما به سرویس های مورد نظر گوگلی تان ساده تر شود و این کار فقط با فشردن یک دکمه قابل انجام خواهد بود. کلیک روی آیکون میانبر هر سرویس که در نوار ابزار مرورگرتان اضافه می شود، یک پنل جدید را باز خواهد کرد که شامل آیکون های ۱۰۱ مورد از ابزارهای گوگل می شود. از جمله این ابزارها می توان به موتور جستجوگر گوگل، یوتیوب، پیکاسا، سرویس Google Analytics و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

دانلود افزونه

افزونه Google Translator (مترجم متن گوگل)

گاهی ممکن است نیاز باشد تا محتوای یک وب سایت به زبانی غیر از انگلیسی هم در دسترس باشد. برای این کار می توانید به سرویس مترجم متن گوگل مراجعه کنید و آدرس Url صفحه مورد نظرتان را در آن قرار دهید تا صفحه یاد شده به زبان مورد نظر نمایش داده شود. اما افزونه Google Translator به شما اجازه می دهد تا عملیات ترجمه را با روشی آسان تر انجام دهید و برای این کار نیازی به استفاده از سرویس تحت وب مترجم متن گوگل هم نخواهید داشت. این افزونه یک کلید میانبر به نوار ابزار فایرفاکس اضافه می کند. کافی است متن مورد نظر را به حالت انتخاب در آورده و سپس روی T قرمز رنگ کلیک کنید! به همین راحتی بدون نیاز به کپی متن به مرورگر یا انجام مراحل اضافی دیگر.

دانلود افزونه

منبع PCworld

با ترفندهایآکا ایران همراه باشید

مطالب بیشتر:

  • گوگل درایو و آشنایی بیشتر با ترفندهای آن

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

باز کردن دو جیمیل بر روی یک سیستم , افزونه کپی متن در موزیلا

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات