loading...
آکاایران: ده روش موثر برای افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

ده روش موثر برای افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

ده روش موثر برای افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه های هوشمند

آکاایران: ده روش موثر برای افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه های هوشمند

به گزارش آکاایران: ده روش موثر برای افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

اختصاصیآکا ایران: 

با اینکه در سال 2015 میلادی به سر می‌بریم و روز به روز شاهد پیشرفت‌های عظیم در این زمینه هستیم، مسئله‌ی توان شارژدهی باتری دستگاه‌های هوشمند همچنان معضلی اساسی به شمار می‌رود. به‌طورکلی پیشرفت‌های مرتبط با زمینه‌ی باتری و توان شارژدهی محصولات هوشمند به اندازه‌ای نبوده که بتواند هماهنگی لازم با سایر جنبه‌های مرتبط با این محصولات را داشته باشد.

عوامل متعددی وجود دارند که با توجه به شرایط خاص خود می‌توانند تاثیر مستقیمی در عملکرد باتری گوشی هوشمند شما داشته باشند. برخی از این عوامل به سادگی می‌توانند توسط شخص شما مدیریت شوند. ما در این مقاله به ذکر 10 نمونه از این موارد خواهیم پرداخت. شما با مدیریت دقیق این 10 مورد می‌توانید به سادگی توان شارژدهی گوشی هوشمند خود را تا حد بسیار زیادی افزایش داده و از افت ناگهانی شارژ باتری دستگاه جلوگیری به عمل آورید.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید.

ده روش موثر برای افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه های هوشمند

میزان "روشنایی " یا اصطلاجا "Brightness" صفحه نمایش دستگاه شما تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد باتری آن خواهد داشت. اندازه‌ی صفحه نمایش و همچنین وضوح تصویر و تکنولوزی‌های به کار گرفته شده در آن هم تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد باتری دستگاه هوشمندتان خواهند داشت، اما این موارد از موضوعاتی نیستند مه شما بتوانید آن‌ها را مدیریت کنید.

بنابراین در زمینه‌ی مسائل مرتبط با صفحه نمایش، بهترین عملکرد پیش روی شما به منظور افزایش توان شارژدهی دستگاه هوشمندتان کاهش میزان "روشنایی " نمایشگر است. برخی از گوشی‌های هوشمند قابلیت بهینه‌سازی خودکار میزان نور صفحه نمایش را به همراه دارند که در این شرایط نور نمایشگر با توجه به میزان روشنایی محیط بهینه‌سازی خواهد شد. به‌طورکلی اگر تمایل دارید که توان شارژدهی باتری گوشی‌تان تا حد زیادی افزایش پیدا کند حتما شدت "روشنایی " یا "Brightness" صفحه نمایش را تا حد امکان کاهش داده و در همان اندازه ثابت نگه دارید.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • زمان روشن ماندن صفحه نمایش را کاهش دهید.

ده روش موثر برای افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه های هوشمند

دستگاه‌های هوشمند موبایلی قابلیتی دارند که به موجب آن می‌توانید میان زمان روشن ماندن صفحه نمایش دستگاه را در شرایط عدم استفاده از آن تنظیم نمایید. به عنوان مثال اگر با گوشی هوشمندتان پیامکی ارسال کنید و پس از اتمام مراحل کار، آن را در جیب خود قرار دهید، صفحه نمایش دستگاه شما پس از مدت زمان مشخص تاریک و سپس خاموش می‌شود. منظور از کاهش دادن زمان روشن ماندن صفحه نمایش، کاهش فاصله‌ی مابین عدم استفاده از دستگاه و خاموش شدن نمایشگر آن است.

این قابلیت در تنظیمات دستگاه‌های هوشمند با عنوان "Screen Timeout" شناخته می‌شود. سعی کنید که مدت زمان مربوط به این قابلیت را حتی‌الامکان کاهش دهید. در اغلب دستگاه‌های هوشمند اندرویدی حداقل زمان مربوط به این بخش 15 ثانیه و حداکثر زمان آن 2 دقیقه است؛ اما در آیفون‌های اپل حداقل زمان قابل انتخاب توسط شما 1 دقیقه خواهد بود.

روش بهتری هم بدین منظور وجود دارد که بیشتر در دستگاه‌های اندرویدی قابل‌استفاده خواهد بود. در این روش شما پس از اتمام مراحل کار خود با گوشی هوشمندتان می‌بایست دکمه‌ی "Power" را فشار دهید تا صفحه نمایش دستگاه هوشمند شما خاموش شده و دستگاه کاملا قفل شود. این روش و انجام مداوم آن می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در عملکرد باتری دستگاه هوشمند شما داشته باشد.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • بلوتوث دستگاه خود را خاموش کنید.

ده روش موثر برای افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه های هوشمند

همواره سعی کنید که بلوتوث دستگاه هوشمندتان را خاموش کنید. از این قابلیت تنها در هنگامی استفاده کنید که قصد ردوبدل فایل خاصی را دارید. روشن ماندن قابلیت اتصال بلوتوث تاثیر فوق‌العاده محسوسی بر روی عملکرد باتری دستگاه شما خواهد داشت، بنابراین همواره این قابلیت را غیرفعال نموده و تنها در شرایط لزوم از آن استفاده کنید.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • اتصال وای‌فای دستگاه خود را خاموش کنید.

اتصال وا‌ی‌فای هم می‌تواند تاثیر به سزایی در عملکرد باتری دستگاه هوشمند شما و کاهش توان شارژدهی آن داشته باشد. با استفاده از قابلیت اتصال وا‌ی‌فای دسترسی شما و تمامی‌ برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاه هوشمندتان به اینترنت امکان‌پذیر خواهد شد. این موضوع تاثیر فوق‌العاده زیادی در عملکرد باتری دستگاه خواهد داشت و انرژی بسیار زیادی را مصرف می‌کند؛ بنابراین همواره سعی کنید که تنها در شرایط لزوم اتصال وای‌فای دستگاه هوشمند خود را برقرار ساخته و از آن استفاده کنید و به محض اتمام کارتان این قابلیت را غیرفعال سازید.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • قابلیت GPS و دسترسی به موقعیت‌های مکانی را غیرفعال کنید.

برنامه‌های متعددی وجود دارند که به‌طور خودکار از طریق سیستم GPS و مکان‌یاب ماهواره‌ای فعالیت می‌کنند. متاسفانه این برنامه‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای بر روی عملکرد باتری دستگاه هوشمندتان خواهند داشت، بنابراین سعی کنید که قابلیت GPS و امکان ردوبدل داده‌های مکانی را توسط برنامه‌ها و سیستم GPS غیرفعال سازید.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • برنامه‌های اجرا شده در پس زمینه‌ی دستگاه خود را ببندید.

قابلیت "مولتی تسکینگ " یا "Multitasking" از امکانات پرطرفدار و پرکاربردی‌ است که روز به روز بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. در واقع به موجب این قابلیت برنامه‌های متعددی به‌طور همزمان در دستگاه هوشمند شما اجرا می‌شوند و اطلاعات مربوط به آن‌ها به صورت آنی تجزیه‌وتحلیل خواهند شد؛ اما اجرای این برنامه‌ها، ردوبدل اطلاعات و همچنین تجزیه‌وتحلیل این اطلاعات توسط پردازنده‌ی دستگاه هوشمند شما همگی مستلزم مصرف انرژی بیشتر باتری خواهند بود؛ بنابراین سعی کنید که برنامه‌های اجرا شده در پس‌زمینه‌ی دستگاه هوشمندتان و به ویژه آن دسته از برنامه‌هایی که از قابلیت‌های اتصال وای‌فای و ... نیز استفاده می‌کنند را ببندید و غیرفعال سازید.

در اغلب دستگاه‌های هوشمند اندرویدی سه دکمه در نظر گرفته شده است که دکمه‌ی سمت راست شما را به بخش مربوط به برنامه‌های اجرا شده در پس زمینه‌ی دستگاه هوشمندتان هدایت می‌کند. در این بخش می‌توانی هر یک از برنامه‌های اضافی راه‌اندازی شده در این قسمت را غیرفعال کنید. در آیفون‌های اپل هم با دو بار لمس پشت سر هم دکمه‌ی Home به این قسمت راه پیدا خواهید کرد.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • از ویبره استفاده نکنید.

بسیاری از افراد تمایل دارند که به جای استفاده از زنگ هشدار صوتی از ویبره استفاده کنند. دراین‌بین برخی از افراد هم از هر دو قابلیت به‌طور همزمان و ادغام‌سازی شده استفاده می‌‌کنند. مطمئنا استفاده‌ی همزمان از این دو قابلیت تاثیر به سزایی در عملکرد باتری دستگاه شما خواهد داشت، اما اگر تمایل دارید که یکی از این قابلیت‌ها را استفاده کنید، به کارگیری زنگ صوتی انرژی مصرفی کمتری را نسبت به ویبره خواهد داشت؛ بنابراین بهتر است که از زنگ‌های هشدار صوتی به جای ویبره و لرزش دستگاه هوشمندتان استفاده نمایید.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • پیغام‌های هشدار غیرضروری را غیرفعال نمایید.

برخی از برنامه‌ها به‌طور دائم اطلاعات، اخبار، پیغام‌های هشدار و ... را مستقیما برای دستگاه هوشمند شما ارسال می‌کنند. به عنوان مثال برنامه‌ی Gmail بدین گونه عمل می‌کند و به محض دریافت ایمیل جدید پیغام هشداری برای شما ارسال خواهد شد. این پیغام هشدار منجر به روشن شدن صفحه نمایش دستگاه هوشمندتان خواهد شد و همچنین چراغ LED منحصربه‌فرد آن را به حالت چشمک‌زن منتقل می‌کند؛ بنابراین این موضوع انرژی مصرفی بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت.

برنامه‌ی Gmail تنها یک نمونه از برنامه‌هایی است که به‌طور خودکار پیغام‌های هشدار را برای دستگاه هوشمندتان ارسال می‌کند، برنامه‌های متعدد دیگری نیز وجود دارند که فعالیت مشابهی خواهند داشت. در بسیاری از موارد ممکن است برخی از این برنامه‌های چندان ضروری نباشند، از این‌رو غیرفعال‌سازی قابلیت ارسال مستقیم پیغام هشدار توسط این برنامه‌ها به دستگاه هوشمندتان می‌توان تاثیر فوق‌العاده زیادی در افزایش توان شارژدهی دستگاه هوشمندتان داشته باشد.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • غیرفعال‌سازی یا ایجاد تاخیر در قابلیت "Push Email"

برنامه‌های توسعه داده شده به منظور بررسی حساب‌های کاربری ایمیل شما به‌طور دائم به اینترنت متصل بوده و محتوای "اینباکس " آن را بررسی می‌کنند. این موضوع نیازمند مصرف انرژی بسیار بالایی است، بنابراین اگر منتظر دریافت ایمیل خاصی نیستید سعی کنید زمان مربوط به قابلیت "Push Email" را به‌طور مقطعی طبقه‌بندی نمایید. به عنوان مثال با انتخاب زمان 15 دقیقه برای قابلیت Push Email، برنامه‌ی نصب شد‌ه در دستگاه هوشمندتان هر 15 دقیقه یک‌بار محتوای "اینباکس " حساب کاربری ایمیلتان را بررسی نموده و اطلاعات مربوط به آن را برای شما ارسال می‌کند.

افزایش توان شارژدهی باتری دستگاه‌ های هوشمند

  • 10.  استفاده از وضعیت‌ "Power Saving Mode" یا اصطلاحا "ذخیره‌سازی انرژی باتری "

کمپانی‌های تولیدکننده‌ی دستگاه‌های هوشمند اغلب برای محصولات خود حالت یا مد خاصی را با عنوان "Power Saving Mode" یا اصطلاحا "ذخیره‌سازی انرژی باتری " در نظر می‌گیرند که در شرایط بحرانی کاربران می‌توانند به منظور کاهش مصرف انرژی دستگاه هوشمند خود از آن استفاده کنند.

 در این وضعیت خاص، عملکرد دستگاه هوشمند شما مطابق با شرایطی پیش می‌رود که توسط کمپانی سازنده برنامه‌ریزی شده است. به عنوان مثال به فعال‌سازی این قابلیت، به‌طور خودکار تمامی برنامه‌های اجرا شده در پس زمینه‌ی دستگاه شما غیرفعال خواهند شد و یا قابلیت بروز رسانی دائم این برنامه و ردوبدل داده توسط آن‌ها غیرفعال می‌شود. همچنین ممکن است در برخی از شرایط انیمیشن‌های حرکتی، قابلیت ویبره و... غیرفعال شوند و میزان روشنایی صفحه نمایش کاهش یافته و زمان تاخیر خاموش شدن نمایشگر به حداقل میزان خود کاهش یابد.

بسیاری از کمپانی‌های تولیدکننده‌ی دستگاه‌های هوشمند سقف خاصی را به منظور راه‌اندازی خودکار حالت "Power Saving Mode" یا اصطلاحا "ذخیره‌سازی انرژی باتری " در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال سقف تعیینی کمپانی می‌تواند 20 درصد از انرژی باتری باشد. در این شرایط به محض افت شارژ باتری دستگاه شما و عبور کردن آن از مرز 20 درصد، دستگاه هوشمند شما به‌طور خودکار وارد وضعیت "Power Saving Mode" خواهد شد. شایان ذکر است که فعال‌سازی این قابلیت به‌طور دستی در هر زمانی هم قابل انجام خواهد بود، همچنین عموما شما می‌توانید مرز مربوط به فعال‌سازی خودکار این قابلیت را تا 30 درصد هم افزایش دهید.

مترجم: امین رضائیان

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات