چطور یک pc را توسط HDMI به تلوزیون وصل کنیم

آکاایران: چطور یک pc را توسط HDMI به تلوزیون وصل کنیم

آکاایران: دو قسمت: وصل کردن کابل درست و وصل کردن پی سی به تلوزوین
وصل کردن pc به تلوزیون میتواند محتوی  کامپیوتر شما را مستقیما در صفحه ی تلوزیون شما پخش کند . شما میتوانید فیلم های داخل کامپیوترتان را نگاه کنید، به اینترنت با یک صفحه ی بزرگتر دسترسی داشته باشید و بیشتر . تمام کاری که باید بکنید این است که این دو دستگاه را با یک کابل HDMI به هم وصل کنید.
بخش یک از 2 : گرفتن کابل درست
تایید کردن اندازه های پورت . اگر pc تان لپتاپ است ، ببینید که پورتش چه  سایز HDMI ای احتیاج دارد، معمولی ، کوچک یا میکرو .
فاصله ی بین پورت تلوزیون و لپ تاپ را اندازه بگیرید . از هرجایی که میخواهید کامپیوترتان قرار بگیرد اندازه بگیرید . ترجیحا نه خیلی دور . طول کابل مورد نظر را اندازه بگیرید.
کابل HDMI بخرید . شما میتوانید این کابل را از فروشگاه لوازم الکترونیکی محله تان بخرید و یا فروشگاه های آنلاین را بگردید ، مانند EBAY و آمازون .
گول کابل های HDMI گران تر را نخورید . این کاملا مورد قبول همگان است که این کابل یا به خوبی کار میکند یا اصلا کار نمیکند . یک کابل گران تر به شما عکس بهتر نمیدهد .
یک کابل با سرعت بالا تر بخرید اما اترنت(نوعی شبکه محلی) را رها کنید .
چیزی به نام HDMI 1.4 وجود ندارد و کسی برای 3Dیا 120 , و 240 hz یا کانال Audio return (ARC) به کابل خاصی نیاز ندارد.
بخش 2 از 2 : وصل کردن PC    به TV

به گزارش آکاایران:
1. وصل کردن کابل به تلوزیون . توجه کنید که روی پورت چه برچسبی زده شده (مثلا شماره) که این میتواند بعدا در برقراری اتصال به شما کمک کند .
2. فیش بعدی را به PC  وصل کنید . این شکاف معمولا پشت CPU است، اگر دسکتاپ دارید.
وصل کردن مرجع ویدئو به تلوزیون . در تلوزیون به گزینه هایی که مرجع ویدئو را وصل میکنند توجه کنید . مانند "video 1/2  یا pc  یا input . این صفحه ی نمایش رابه چیزی که cpu پخش میکند عوض خواهد کرد.
بعد از وصل کردن تلوزیون   و  pc به هم ، گاهی تلوزیون به صورت خودکار چیزی را که در مانیتور کامپیوتر شماست نشان خواهد داد. بیشتر وقتها خالی خواهد بود. به قدم بعدی بروید .
برچسب روی درگاه  hdmi که در آن وصل کردید ممکن است الان کمک کند . مثلا اگر تلوزیون شما فقط 4 مرجع دارد و شما به 3 تاشان وصل کردید ، آنقدر دکمه ی  input را بزنید که به 3 برسید.

4. به منوی استارت pc  تان بروید . این معمولا در قسمت پایین سمت چپ صفحه پیدا میشود
5. دنبال کنترل پنل گشته و بر روی آن کلیک کنید .این پنجره ای را باز میکند که گزینه های مختلفی را برای تنظیم pc نشان میدهد.
دنبال گزینه ی displayگشته و بر روی آن کلیک کنید. سپس دنبال "ajdust screen resolution" بگردید و پنجره ای باز خواهد شد که گزینه های مختلفی به شما نشان خواهد داد . اینکه چطور میتوانید هرچیزی که در تلوزیون و مانیتورتان است را ببینید. بر روی مانیتور غیر فعال شده کلیک کنید و "extend the desktop onto this monitor" را انتخاب کرده و apply  را بزنید.
این تلوزیون باید با ویندوز دسکتاپ شما به زندگی بیاید. گاهی وقتها اولین بار کار نمیکند . پس دوباره تلاش کنید. اگر بعد از چند بار تلاش هنوز کار نکرد مطمئن شوید که کابل را بر هر دو طرف درست وصل کردید . و اگر کار نکرد احتمالا کابل اشتباه را وصل کردید . رزولوشن را طوری تنظیم کنید که روی تلوزیونتان خوب به نظر بیاید.
• راهنمایی ها
• همه ی لپتاپ ها پورت HDMI ندارند اما تقریبا همه ی HDTV ها دارند.
• اگر فایل های صوتی  به جای تلوزیون از اسپیکر های لپتاپ یا کامپیوترتان پخش میشوند ، کنترل پنل را بازکرده ، صدا را انتخاب کرده و دنبال تلوزیونتان در تب پخش بگردید . اگر پیدایش نمیکنید. روی فضای سفید راست کلیک کرده و Show disabaled devices را انتخاب کنید.

 

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات