چطور یک pc را توسط HDMI به تلوزیون وصل کنیم

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چطور یک pc را توسط HDMI به تلوزیون وصل کنیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چطور یک pc را توسط HDMI به تلوزیون وصل کنیم
,چطور یک pc  را توسط HDMI به تلوزیون وصل کنیم,[categoriy]

آکاایران: چطور یک pc را توسط HDMI به تلوزیون وصل کنیم

آکاایران: دو قسمت: وصل کردن کابل درست و وصل کردن پی سی به تلوزوین
وصل کردن pc به تلوزیون میتواند محتوی  کامپیوتر شما را مستقیما در صفحه ی تلوزیون شما پخش کند . شما میتوانید فیلم های داخل کامپیوترتان را نگاه کنید، به اینترنت با یک صفحه ی بزرگتر دسترسی داشته باشید و بیشتر . تمام کاری که باید بکنید این است که این دو دستگاه را با یک کابل HDMI به هم وصل کنید.
بخش یک از 2 : گرفتن کابل درست
تایید کردن اندازه های پورت . اگر pc تان لپتاپ است ، ببینید که پورتش چه  سایز HDMI ای احتیاج دارد، معمولی ، کوچک یا میکرو .
فاصله ی بین پورت تلوزیون و لپ تاپ را اندازه بگیرید . از هرجایی که میخواهید کامپیوترتان قرار بگیرد اندازه بگیرید . ترجیحا نه خیلی دور . طول کابل مورد نظر را اندازه بگیرید.
کابل HDMI بخرید . شما میتوانید این کابل را از فروشگاه لوازم الکترونیکی محله تان بخرید و یا فروشگاه های آنلاین را بگردید ، مانند EBAY و آمازون .
گول کابل های HDMI گران تر را نخورید . این کاملا مورد قبول همگان است که این کابل یا به خوبی کار میکند یا اصلا کار نمیکند . یک کابل گران تر به شما عکس بهتر نمیدهد .
یک کابل با سرعت بالا تر بخرید اما اترنت(نوعی شبکه محلی) را رها کنید .
چیزی به نام HDMI 1.4 وجود ندارد و کسی برای 3Dیا 120 , و 240 hz یا کانال Audio return (ARC) به کابل خاصی نیاز ندارد.
بخش 2 از 2 : وصل کردن PC    به TV

,چطور یک pc  را توسط HDMI به تلوزیون وصل کنیم,[categoriy]

به گزارش آکاایران:
1. وصل کردن کابل به تلوزیون . توجه کنید که روی پورت چه برچسبی زده شده (مثلا شماره) که این میتواند بعدا در برقراری اتصال به شما کمک کند .
2. فیش بعدی را به PC  وصل کنید . این شکاف معمولا پشت CPU است، اگر دسکتاپ دارید.
وصل کردن مرجع ویدئو به تلوزیون . در تلوزیون به گزینه هایی که مرجع ویدئو را وصل میکنند توجه کنید . مانند "video 1/2  یا pc  یا input . این صفحه ی نمایش رابه چیزی که cpu پخش میکند عوض خواهد کرد.
بعد از وصل کردن تلوزیون   و  pc به هم ، گاهی تلوزیون به صورت خودکار چیزی را که در مانیتور کامپیوتر شماست نشان خواهد داد. بیشتر وقتها خالی خواهد بود. به قدم بعدی بروید .
برچسب روی درگاه  hdmi که در آن وصل کردید ممکن است الان کمک کند . مثلا اگر تلوزیون شما فقط 4 مرجع دارد و شما به 3 تاشان وصل کردید ، آنقدر دکمه ی  input را بزنید که به 3 برسید.

4. به منوی استارت pc  تان بروید . این معمولا در قسمت پایین سمت چپ صفحه پیدا میشود
5. دنبال کنترل پنل گشته و بر روی آن کلیک کنید .این پنجره ای را باز میکند که گزینه های مختلفی را برای تنظیم pc نشان میدهد.
دنبال گزینه ی displayگشته و بر روی آن کلیک کنید. سپس دنبال "ajdust screen resolution" بگردید و پنجره ای باز خواهد شد که گزینه های مختلفی به شما نشان خواهد داد . اینکه چطور میتوانید هرچیزی که در تلوزیون و مانیتورتان است را ببینید. بر روی مانیتور غیر فعال شده کلیک کنید و "extend the desktop onto this monitor" را انتخاب کرده و apply  را بزنید.
این تلوزیون باید با ویندوز دسکتاپ شما به زندگی بیاید. گاهی وقتها اولین بار کار نمیکند . پس دوباره تلاش کنید. اگر بعد از چند بار تلاش هنوز کار نکرد مطمئن شوید که کابل را بر هر دو طرف درست وصل کردید . و اگر کار نکرد احتمالا کابل اشتباه را وصل کردید . رزولوشن را طوری تنظیم کنید که روی تلوزیونتان خوب به نظر بیاید.
• راهنمایی ها
• همه ی لپتاپ ها پورت HDMI ندارند اما تقریبا همه ی HDTV ها دارند.
• اگر فایل های صوتی  به جای تلوزیون از اسپیکر های لپتاپ یا کامپیوترتان پخش میشوند ، کنترل پنل را بازکرده ، صدا را انتخاب کرده و دنبال تلوزیونتان در تب پخش بگردید . اگر پیدایش نمیکنید. روی فضای سفید راست کلیک کرده و Show disabaled devices را انتخاب کنید.

 

منبع :

چطور یک pc را توسط HDMI به تلوزیون وصل کنیم گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات