چگونه از مصرف زیاد رم توسط System process ویندوز 10 جلوگیری کنید

آکاایران: چگونه از مصرف زیاد رم توسط System process ویندوز 10 جلوگیری کنید

آکاایران: ویندوز 10 مایکروسافت حالا بر روی ده ها میلیون کامپیوتر نصب شده ولی این آپدیت رایگان خالی از مشکل هم نیست. مشکلات و باگ های مختلفی وجود دارند که برخی از آنها در حال حاضر برطرف شده و بقیه نیز باید در آپدیت های بعدی رفع گردند. یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن مواجه شده اند، اشغال فضای زیادی از رم کامپیوتر توسط System process است. این پروسه در واقع باگ نبوده و برای ارائه تجربه کاربری بهتر در ویندوز 10 بکار گرفته شده است، اما خوشبختانه می توانید از دست آن خلاص شوید.
System process در برخی موارد می تواند تا بیش از 1 گیگایابت رم را اشغال کند که بسیار زیاد است. یکی از مزایای ویندوز 10 مدیریت بهتر رم می باشد که برخلاف سیستم های pagefile گذشته، این بار ویندوز اطلاعات صفحات قدیمی را فشرده می کند تا حجم کمتری داشته باشند، اما آنها را همچنان در رم نگه می دارد.
به گزارش آکاایران: این قابلیت به سیستم عامل اجازه می دهد تا اطلاعات برنامه ها را سریعتر از سیستم های pagefile قبلی فراخوانی کند، اما مشکل این است که System process در بین ریبوت ها، رم بیشتر و بیشتری را اشغال کرده و برای انجام فشرده سازی و بازخوانی اطلاعات نیاز به سیکل های پردازشی بیشتری می باشد.
شما می توانید با انجام اقداماتی اطمینان حاصل نمایید که کارایی ویندوز 10 پایین نخواهد آمد. اضافه کردن رم به سیستم باعث می شود تا ویندوز 10 نیازی به فشرده سازی پیج فایل ها برای برنامه های در حال اجرا نداشته باشد. حذف کردن برنامه های بلا استفاده و بستن برنامه ها و تب هایی که واقعاً به آنها نیازی ندارید جزو این اقدامات هستند.

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات