راست کلیک

آموزش اضافه کردن برنامه به راست کلیک -آکاآموزش اضافه کردن برنامه به راست کلیک

آکاایران: آموزش اضافه کردن برنامه به راست کلیک

آکاایران: بعضی اوقات پیش آمده است که با یک برنامه خیلی سروکار دارید و دوست دارید که آن برنامه همیشه در دسترستان باشد و به سرعت بتوانید به آن دسترسی داشته باشید، یا شلوغ شدن صفحه دسکتاپتان را دوست ندارید. حال راه چاره چیست و چگونه می توانید به برنامه دلخواهتان به آسانترین شکل ممکن دسترسی داشته باشید؟  راه حل این مشکل اضافه کردن برنامه مورد نظر به منوی راست کلیک می باشد. شاید انجام این تنظیمات 5 دقیقه وقت شما را بگیرید اما بعد از آن به راحتی می توانید از برنامه های کاربردی و پر کاربرد خود استفاده کنید و به سرعت به آنها دسترسی داشته باشید. در این آموزش میتوانید هر برنامه ای که میخواهید را به راست کلیک ماوس بیاورید .
اول باید به قسمت ریجستر ویندوز برویم برای این کار ، از منوی استارت  در قسمت جستجو کلمه   Run را تایپ کنید و  یا با استفاده از کلید های ترکیبی  R + می توانید پنجره مورد نظر را باز کنید.

راست کلیک

به گزارش آکاایران:
در اینجا دستور   regedit.exe را وارد میکنیم در پنجره ای که باز میشود به ترتیب به قسمت زیر میرویم 

راست کلیک


HKEY_CLASSES_ROOT/Directory/Background/shell

راست کلیک


راست کلیک


 

راست کلیک


در این قسمت باید یک کلید جدید در زیر  Shellبسازید و نام آن را هر چیزی که میخواهید در قسمت راست کلیک به شما نشان دهد میگذارید ، بر روی   Shell کلیک راست میکنید و گزینه  new key را انتخاب میکنید، به این صورت یک پوشه ساخته میشود با نامی دلخواه .
برای مثال برنامه وایبر رو میخواهیم اضافه کنیم .

راست کلیک


در این قسمت به روی کلیدی که ساختیم دوباره راست کلید کرده و یک کلید جدید به وجود میاوریم  و این بار اسم آن را  command   قرار میدهیم .

راست کلیک


در این بخش بر روی  Default در قسمت راست کلیک کرده و وارد آن میشویم و مسیر نرم افزار یا برنامه ای که میخواهیم اجرا شود را در این بخش به طور کامل وارد میکنیم . برنامه مورد نظر به راست کلیک اضافه میشود .با کلیک کردن بر روی دسکتاپ میتوانید ببینید که کار با موفقیت انجام شده است .


منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

آموزش راست کلیک

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات