پنهان کردن فایل ها

آکاایران: پنهان کردن فایل ها در قالب یک عکس

آکاایران: شاید شما هم بخواهید که بعضی از فایل های خود را مخفی کنید و کسی نیز متوجه این فایل ها نشود برای این کار میتوانید از آموزش زیر استفاده کنید . در این روش میتوانید تعدادی فایل را در یک عکس پنهان کنید و تنها راه اینکه کسی متوجه بشود از روی حجم این عکس خواهد بود با ما همراه باشید.
در ابتدا اطمینان حاصل نمایید که یکی از برنامه های فشرده سازی را بر روی سیستم خود دارید و بعد به سراغ مرحله های بعدی بروید .
فایل یا فایلهایی که میخواهید پنهان نمایید را بر روی دسکتاپ خود کپی کنید و با کلیک راست ماوس آنها را به حالت فشرده بیرون بیاورید در عکس زیر فایل را با نام RamiN ذخیره میکنم .

پنهان کردن فایل ها

به گزارش آکاایران:
بعداز این کار باید به بخش Run  بروید و cmd  را تایپ کنید تا صفحه خط فرمان اجرا شود برای این کار میتوانید از کلید های ترکیبی Win+R استفاده کنید .

پنهان کردن فایل ها


در اینجا ابتدا باید به درایو و پوشه ای که فایل ها قرار دارند برویم ، چون فایلها را بر بروی دسکتاپ کپی کردیم پس با دستور زیر به دسکتاپ مراجعه میکنیم :

Cd desktop

پنهان کردن فایل ها

بعد از اجرا این دستور وارد دسکتاپ میشویم.
برای اینکه عکسی که اماده کردیم با فایل فشرده یکی شود باید در اینجا از دستور زیر استفاده نماییم توجه نمایید که بجای اسم هایی که اینجا آمده است از اسم فایل های خود استفاده نمایید .
copy /b sohamagazin.jpg+RamiN.rar soha.jpg

پنهان کردن فایل ها


  

پنهان کردن فایل ها


توجه داشته باشید اسمی که در اخر می نویسید به عنوان اسم فایلی که ایجاد میشود خواهد بود که در اینجا از اسم سها استفاده کردیم .
کار ما تمام شده است میتوانید فایل های اضافه را پاک نمایید و فقط فایل جدید خود را نگه دارید .فایل جدید به صورت عکس میباشد که حتی با اجرا کردن آن عکس به شما نمایش داده میشود .

پنهان کردن فایل ها


برای استخراج فایلهایی که در عکس پنهان است دو روش وجود دارد اولی اجرا کرده نرم افزار فشرده سازی و دومی انتخاب عکس از طریق نرم افزار یا بر روی خود عکس کلیک راست کرده و گزینه Open With را انتخاب کنید و از این قسمت نرم افزار فشرده سازی را انتخاب کنید .
منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات