loading...

آکاایران: بعضی وقتها  سرچ کردن و به دنبال چیزی  گشتن در اینترنت کمی سخت و خسته کننده است ، اما اگر کمی از امکاناتی که گوگل برای شما درنظر گرفته است را بدانید این جستجو برای شما بسیار شیرین و خوش آیند خواهد بود و به راحتی میتوانید به نتیجه برسید . در این مطلب قصد داریم شما را کمی با این ترفند و ها و امکانات گوگل آشنا کنیم .
شاید برای شما هم پیش آمده باشد بخواهید بدانید در شهری دیگر ساعت چند است و خیلی سخت میباشد که توسط گرینویچ محاسبه کنید تا به جواب برسید برای این کار کافی است تنها در قسمت سرچ گوگل واژه زیر را بنویسید و در مقابل آن اسم محل مورد نظر خود راتایپ کنید.

Time London

ترفندهای سرچ در گوگل

به گزارش آکاایران:
در هنگام جستجو شاید برای شما نیز پیش آمده باید که بعضی از کلمات یا واژه هایی مورد جستجو قرار میگیرد که با مطلب شما زیاد مرتبط نمیباشد برای حذف این واژه ها تنها کافی است بعد از نوشتن عبارت مورد نظر کلمه ای را که می خواهید مورد سرچ قرار نگیرد را با ( - ) از عبارت خود جدا کنید .به عنوان مثال کلمه تکنولوژی در سرچ نشان داده نمیشود :
مجله اینترنتی و تکنولوژی سها –تکنولوژی

ترفندهای سرچ در گوگل


برای استفاده از کلمات هم معنی از علامت ~ در سرچ استفاده کنید به طور مثال :

How to install windows ~guide

ترفندهای سرچ در گوگل


بعضی مواقع برای دانستن تلفظ  یک کلمه  باید یک دیکشنری داشت که همیشه داشتن یک دیکشنری همراه خود خیلی سخت است برای رفع این مشکل میتوان از یک خاصیت دیگر گوگل بهره برد و به شکل زیر که بعد از کلمه :define  کلمه ای را که میخواهید درباره آن بدانید را مینویسید به طور مثال :

define: Wild

ترفندهای سرچ در گوگل


به دنبال یک سری اطلاعات در یک رنج و حدود خاص میگردید برای این کار میتوانید از دستوری مشابه دستور زیر استفاده کنید که مثلا برای اجناسی که قیمتی بین 200 تا 500 دلار دارند برای این کار بین دو عدد از (..) استفاده میکنیم  به طور مثال :

mobile $200..$500

ترفندهای سرچ در گوگل


داشتن ماشین حساب همیشه دم دستتان سخت می باشد؟ میتوانید دستورات خود را در قسمت سرچ گوگل بزنید تا عملیات ریاضی شما را به راحتی انجام دهد به طور مثال :

sqrt(24)

ترفندهای سرچ در گوگل

همیشه تبدیل واحد های مختلف کمی مشکل میباشد برای این کار میتوان واحد مورد نظر را در سرچ گوگل بزنید تا گوگل به راحتی برای شما این کار را انجام دهد برای مثال :
foot in cm

ترفندهای سرچ در گوگل

وقتی به دنبال یک متن یا کلمه خاص هستید اما کلمات مشابه زیادی به شما نشان داده میشود برای جلو گیری از این کار حتما عبارت مورد جستجو خود را در گیومه (" ") قرار دهید .
 
وقتی به دنبال یک فرمت خاص میگردید میتوانید که فرمت را در سرچ خود وارد کنید به این صورت تنها فایلی های هم نام و با فرمتی که وارد کرده اید برای شمانمایش داده خواهد شد .


برای دانستن اب و هوای مناطق مختلف میتوانید از مثال زیر استفاده کنید و نام شهر مورد نظر را وارد کنید :

weather rasht

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نحوه سرچ یک فرمت خاص در گوگل , ترفند های سرچ در گوگل

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات