ترفندهای سرچ در گوگل

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ترفندهای سرچ در گوگل ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بعضی وقتها  سرچ کردن و به دنبال چیزی  گشتن در اینترنت کمی سخت و خسته کننده است ، اما اگر کمی از امکاناتی که گوگل برای شما درنظر گرفته است را بدانید این جستجو برای شما بسیار شیرین و خوش آیند خواهد بود و به راحتی میتوانید به نتیجه برسید . در این مطلب قصد داریم شما را کمی با این ترفند و ها و امکانات گوگل آشنا کنیم .
شاید برای شما هم پیش آمده باشد بخواهید بدانید در شهری دیگر ساعت چند است و خیلی سخت میباشد که توسط گرینویچ محاسبه کنید تا به جواب برسید برای این کار کافی است تنها در قسمت سرچ گوگل واژه زیر را بنویسید و در مقابل آن اسم محل مورد نظر خود راتایپ کنید.

Time London

,ترفندهای سرچ در گوگل,[categoriy]

به گزارش آکاایران:
در هنگام جستجو شاید برای شما نیز پیش آمده باید که بعضی از کلمات یا واژه هایی مورد جستجو قرار میگیرد که با مطلب شما زیاد مرتبط نمیباشد برای حذف این واژه ها تنها کافی است بعد از نوشتن عبارت مورد نظر کلمه ای را که می خواهید مورد سرچ قرار نگیرد را با ( - ) از عبارت خود جدا کنید .به عنوان مثال کلمه تکنولوژی در سرچ نشان داده نمیشود :
مجله اینترنتی و تکنولوژی سها –تکنولوژی

,ترفندهای سرچ در گوگل,[categoriy]


برای استفاده از کلمات هم معنی از علامت ~ در سرچ استفاده کنید به طور مثال :

How to install windows ~guide

,ترفندهای سرچ در گوگل,[categoriy]


بعضی مواقع برای دانستن تلفظ  یک کلمه  باید یک دیکشنری داشت که همیشه داشتن یک دیکشنری همراه خود خیلی سخت است برای رفع این مشکل میتوان از یک خاصیت دیگر گوگل بهره برد و به شکل زیر که بعد از کلمه :define  کلمه ای را که میخواهید درباره آن بدانید را مینویسید به طور مثال :

define: Wild

,ترفندهای سرچ در گوگل,[categoriy]


به دنبال یک سری اطلاعات در یک رنج و حدود خاص میگردید برای این کار میتوانید از دستوری مشابه دستور زیر استفاده کنید که مثلا برای اجناسی که قیمتی بین 200 تا 500 دلار دارند برای این کار بین دو عدد از (..) استفاده میکنیم  به طور مثال :

mobile $200..$500

,ترفندهای سرچ در گوگل,[categoriy]


داشتن ماشین حساب همیشه دم دستتان سخت می باشد؟ میتوانید دستورات خود را در قسمت سرچ گوگل بزنید تا عملیات ریاضی شما را به راحتی انجام دهد به طور مثال :

sqrt(24)

,ترفندهای سرچ در گوگل,[categoriy]

همیشه تبدیل واحد های مختلف کمی مشکل میباشد برای این کار میتوان واحد مورد نظر را در سرچ گوگل بزنید تا گوگل به راحتی برای شما این کار را انجام دهد برای مثال :
foot in cm

,ترفندهای سرچ در گوگل,[categoriy]

وقتی به دنبال یک متن یا کلمه خاص هستید اما کلمات مشابه زیادی به شما نشان داده میشود برای جلو گیری از این کار حتما عبارت مورد جستجو خود را در گیومه (" ") قرار دهید .
 
وقتی به دنبال یک فرمت خاص میگردید میتوانید که فرمت را در سرچ خود وارد کنید به این صورت تنها فایلی های هم نام و با فرمتی که وارد کرده اید برای شمانمایش داده خواهد شد .

,ترفندهای سرچ در گوگل,[categoriy]


برای دانستن اب و هوای مناطق مختلف میتوانید از مثال زیر استفاده کنید و نام شهر مورد نظر را وارد کنید :

weather rasht

,ترفندهای سرچ در گوگل,[categoriy]

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله ترفندهای سرچ در گوگل شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ترفندهای سرچ در گوگل گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات