loading...
آموزش — مربعی شدن صفحات فارسی دراینترنت اکسپلورر در ویندوز 7

آکاایران: آموزش — مربعی شدن صفحات فارسی دراینترنت اکسپلورر در ویندوز 7

آکاایران: آموزش اینترنت و رایانه

مربعی شدن صفحات فارسی دراینترنت اکسپلورر در ویندوز۷

به گزارش آکاایران: گاهی اوقات پس از نصب ویندوز ۷ و برای استفاده از نر م افزار اکسپلورر مثلا وارد سایت گوگل شده و کلمه ای را با زبان فارسی تایپ می کنیم و لی می بینیم که حروف تایپ شده بصورت مربع نشان داده می شوند .
این مشکل از آنجا بوجود می آید که فونتهائی که نرم افزار اینترنت اکسپلورر برای نمایش کارکتر های فارسی استفاده می کند مشکل داشته ویا امکان بار گذاری آن فونت وجود ندارد .

خوب احتمالن  فونت های ویندوز Overwrite شده و فونت های جدید یکسری از استاندارد های لازم را برای ویندوز ۷ را ندارند!! برای حل این مشکل اگر فونت های خود ویندوز ۷ را دوباره نصب نمایید مشکل حل میشه احتمالا… برنامه ۷-Zip را دنلود نمایید و وارد DVD ویندوز ۷ و فولدر Source شوید و فایل install.wim را باز کنید و از آدرس زیر فونت ها را در درایو خود کپی کرده و دوباره نصبشان کنید:
o
۵WindowsFonts

 اگه نشد این کار رو هم انجام بدید

برای رفع این مشکل نرم افزار internet explorer را اجرا کرده و وارد منوی tools قسمت internet option می رویم .
در پنجره باز شده و در تب GENERAL پائین پنجره گزینه FONTS را کلیک می کنیم .
با کلیک بر روی این دکمه پنجره FONTS باز می گردد . در این پنجره قسمتی با نام LANGUAGE SCRIPT وجود دارد که جلوی آن نوشته شده است : LATIN BASED ما این گزینه را تغییر داده و از لیست بازشوی آن گزینه ARABIC را انتخاب می کنیم .
پس از انتخاب گزینه ARABIC اکنون باید فونتی را از لیست WBPAGE FONT انتخاب کنیم که حتما باید از فونتهای شناخته شده فارسی یا عربی باشد . مثلا فونت TAHOMA را انتخاب میکنیم .
همه پنجره ها را OK کرده و می بندیم .

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
loading...
تبلیغات