آکاایران: ارسال و دریافت ایمیل یکی از راه های ارتباطی بسیار پر کاربرد و متدوال در اینترنت میباشد که امروزه بسیاری از اشخاص توسط سرویس های ارائه دهند ایمیل از آن استفاده میکنند.زمانی که شما ایمیلی را دریافت و مشاهده میکنید علاوه بر اطلاعات رایج مانند ایمیل فرستنده،موضوع و.. که در هنگام خواندن ایمیل به نمایش داده میشود،اطلاعات جانبی دیگر همانند IP Address ،موقعیت جغرافیایی و.. شخص فرستنده نیز را میتوان از طریق همان ایمیل بدست آورد که در حالت عادی کاربران قادر به مشاهده و شناسایی آن در محتوا ایمیل نیستند.

مشخص شدن ip ایمیل

موقعیت جغرافیایی

آکاایران: آموزش پیدا کردن آی پی،موقعیت جغرافیایی و.. ارسال کننده ایمیل

به گزارش آکاایران: ما در مچله آکا ایران یک روش بسیار آسان و کاربردی را به شما معرفی میکنیم که میتوانید از طریق آن براحتی اطلاعات اضافی از جمله موقعیت جغرافیایی در مورد شخص فرستنده ایمیل بدست آورید.

یک ایمیل علاوه بر پیغام ،نام فرستنده و موضوع دارای بخش دیگری به نام email header میباشد که این بخش حاوی اطلاعات و جزئیات تکمیلی در مورد فرستنده میباشد.یکی از مزایای بررسی این قسمت از ایمیل، شناسایی ایمیلهایی میباشد  که حاوی ویروس و روشهای هک مانند فیشینگ هستند.

اکثر سرویس دهندگان ایمیل گزینه ای برای مشاهده Header ایمیل در اختیار کاربران قرار میدهند.به طور مثال در سرویس ایمیل جیمیل شما میتوانید با کلیک بر روی فلش کوچکی ▼ که در قسمت بالایی ایمیل قرار دارد و انتخاب گزینه Show original  از منو باز شده ، اطلاعات Header ایمیل را مشاهده کنید.

موقعیت جغرافیایی

در سرویس یاهو نیز میتوانید با کلیک بر آیکن چرخدنده و انتخاب گزینه View Full Header اینکار را انجام دهید.

موقعیت جغرافیایی

درنگاه اول محتویات هدر ایمیل بسیار گیج کننده به نظر میرسد،اما نگران نباشید قرار نیست در این قسمت شما این کدها را بررسی کنید،فقط کافیست تمام متنی را که در این قسمت مشاهده میکنید را  Copy کنید.(اگرچه میتوان با بررسی دستی نیز از این قسمت اطلاعات خوبی بدست آورد اما اینکار وقت گیر است )

موقعیت جغرافیایی

پس از کپی کردن متن به سرویس ipTRACKERonline مراجعه کنید و در کادر متنی قسمت Email header analysis متنی را که Copy نمودید را Paste و بر روی دکمه Submit header for analysis کلیک کنید.

موقعیت جغرافیایی

این سرویس به صورت اتوماتیک اطلاعات وارد شده را آنالیز و بررسی میکند و سپس نتایج را که شامل IP Adress پیدا شده در داده های هدر ایمیل،اطلاعات اصلی (شامل:IP, نام هاست, شرکت, کشور, شهر)،اطلاعات ایمیل (شامل:موضوع،تاریخ ارسال،ID پیغام) و اطلاعات جغرافیایی (شامل:قاره،عرض جغرافیایی،منطقه زمانی) را در قالب جدول های جداگانه نمایش میدهد.

موقعیت جغرافیایی

علاوه بر این میتوانید مختصات جغرافیایی IP Adress پیدا شده را در نقشه گوگل نیز به صورت تصویری مشاهده کنید.

موقعیت جغرافیایی

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

پيدا كردن موقعيت ارسال كننده اييمل ياهئ , پیدا کردن موقعیت مکانی و مشخصات یک ip , پیدا کردن ip از طریق ایمیل های gmail , پیدا کردن آی پی از روی ایمیل افراد , شناسایی آی پی افراد از روی ایمیل , پیداکردن آیپی ارسال کننده ایمیل , ترفند پیدا کردن شهر از رو ای پی , پیدا کردن منطقه فرستنده ایمیل , پیدا کردن منقطه فرستنده ایمیل , پیدا کردن آی پی در ویندوز ده , پیدا کردن آی پی در ویندوز 8 , پیدا کردن ip از طریق ایمیل , پیدا کردن ایپی در جیمیل , پیدا کردن آی پی سرویس , پیدا کردن آی پی دامنه , آدرس ای پی آی شاهکار , پیدا کردن روم یاهو , مشخص شدن ip ایمیل

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات