loading...

آکاایران: گاهی، برخی از ویژگی های تعبیه شده در سیستم عامل ها از دید کاربران پنهان می مانند. مهم نیست که شما کاربر حرفه ای باشید یا تازه کار؛ مهم اینست که دانستن این ویژگی ها به استفاده راحت تر شما از دستگاه تان کمک کند. اگر کاربر گوشی های محبوب اپل یعنی آیفون هستید، با ما همراه شوید تا به مرور ۲۰ نکته و ویژگی این گوشی ها به منظور آسان تر کردن کارها، بپردازیم.

به گزارش آکاایران: پیش از مرور این ۲۰ مورد، ذکر این نکته ضروری است که شاید از دید برخی از کاربران، همه یا تعدادی از این موارد ساده جلوه کنند یا پیش تر از وجود آن ها مطلع شده و از مزایای آن ها بهره مند شده اند؛ ولی واقعیت این است که بسیاری از کاربران آیفون نیز از وجود چنین ویژگی هایی بی خبرند.

۱. بستن سه برنامه بصورت همزمان

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

آکاایران: ۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

نیاز دارید که چند برنامه را به صورت یکجا و سریع ببندید؟ تنها کاری که باید انجام دهید اینست که سه انگشت خود را به بالا بکشید تا سه برنامه ی مورد نظر شما به صورت یکجا بسته شوند.

۲. خاموش کردن فوری نور فلاش

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

شما در مرکز کنترل iOS به یک ابزار چراغ قوه دسترسی دارید. پس از فعال سازی آن، شما می توانید با استفاده از کلیدمیانبری که در صفحه ی قفل گوشی وجود دارد، به راحتی چراغ قوه را خاموش کنید.

۳. ترازسنج حبابی مخفی

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

شما می توانید ترازسنج حبابی خود را بر روی دراور بگذارید تا iOS با استفاده از این ترازسنج داخلی و با کمک سنسور ژیروسکوپ خود، به شما کمک کند تا میزان افقی یا عمودی بودن اشیاء را بسنجید. برای دسترسی به آن کافیست ابتدا قطب نما را اجرا نموده و سپس صفحه را به سمت راست بکشید تا ترازسنج ظاهر شود.

۴. استفاده از حروف درشت، کج و خط کشی

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

در بسیاری از برنامه ها مانند ایمیل، شما می توانید متون خود را به صورت کامل قالب بندی نموده و از حروف درشت (بولد)، کج (ایتالیک) یا خط کشی شده در پایین (آندرلاین) استفاده نمایید. اما اگر این نکته را تاکنون نمی دانستید، اکنون از آن آگاه می شوید. کافیست متن مورد نظر را انتخاب کرده و در پاپ آپ مربوط به Copy/Paste بر روی فلش/پیکان ضربه بزنید. سپس یکی از حروف B I U را انتخاب نمایید تا به گزینه های قالب بندی دسترسی پیدا کنید.

۵. برگشتن سریع

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

برخلاف اندروید، آیفون گزینه ای برای «بازگشت» ندارد. اما یه ژست حرکتی کمتر شناخته شده، این نقیصه را به طور کامل پوشش می دهد.

در پیغام ها، ایمیل و حتی سافاری، شما می توانید به آسانی و با کشیدن از گوشه صفحه به سمت راست، به پنجره ی قبلی باز گردید. این ژست حرکتی حتی در برخی برنامه های غیر رسمی شبیه اینستگرام نیز کار می کند.

۶. ۱۰ کنترل برای هدفون

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

هدفون های همراه آیفون، پر از استعدادهای کشف نشده هستند. با استفاده از آنها، شما می توانید عکس بگیرید، تماس ها را رد کنید و خیلی کارهای دیگر. پیش تر مجید خنیفر در مقاله ای با عنوان «۱۰ عملکرد پنهان در هدفون های آیفون» به بررسی این عملکردها پرداخته بود.

۷. ایجاد هشدارهای لرزشی سفارشی

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

آیا دوست دارید تماس های بهترین دوست خود را بدون حتی نگاه کردن به گوشی خود تشخیص دهید؟ یکی از گزینه های مدفون شده در تنظیمات مخاطبین، گزینه ی سرگرم کننده ایست که به شما اجازه می دهد تا با ایجاد الگوهای لرزشی سفارشی برای مخاطبین خود، آنها را از دیگران متمایز سازید.

برای این منظور به قسمت مخاطبین رفته و مخاطب مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ی Edit در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه ضربه بزنید.

به قسمت پایین صفحه اسکرول کنید و از قسمت Vibration، گزینه ی Create New Vibration را انتخاب نمایید. در پنجره ی جدید شما می توانید با ضربه زدن و نگاه داشتن آن، الگوی مورد نظر خود را ایجاد کنید. برای مثال به منظور ایجاد لرزشی طولانی تر، انگشت خود را به مدت بیشتری فشار دهید و نظیر این.

۸. قفل کردن وضوح و نوردهی

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

هنگامی که دوربین فعال است، می توان با ضربه زدن بر روی صفحه نمایش، وضوح و نوردهی را برای سوژه ی مورد نظر انتخاب کرد. با این حال هنگامی که دوربین حرکت کند، این تنظیمات از بین خواهند رفت.

برای فقل نمودن وضوح و نوردهی، پس از ضربه زدن، انگشت خود را کمی نگه دارید تا نوار زرد رنگی در بالای صفحه، به نمایش درآید؛ با وجود این نوار زرد رنگ، حتی اگر شما موقعیت و ترکیب بندی خود را هم تغییر دهید، میزان وضوح و نوردهی تغییر نخواهد کرد.

۹. در استفاده از دیتا، با صرفه تر عمل کنید

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

اگر شما به دنبال مدیریت بهینه تر مصرف دیتا در آیفون خود هستید، بهترین ایده برای شما استفاده از ویژگی جدیدی است که در iOS7 توسعه داده شده؛ یعنی Cellular Data Management.

با استفاده از این ابزار، شما می توانید مشخص کنید که کدام یک از برنامه ها از سرویس دیتای اپراتور شما استفاده کنند و کدام یک فقط اجازه ی استفاده از اینترنت بر بستر Wi-Fi را خواهند داشت.

برای این منظور به بخش Setting رفته و گزینه ی Cellular را انتخاب کنید تا استفاده از دیتای اپراتور خود را برای برنامه های نصب شده، محدود نمایید.

۱۰. علایق کاربران نزدیک به خود را بیابید

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

وقتی در حال سفر هستید، یکی از ایده های بسیار خوب، آگاهی از برنامه هایی است که مردم در حوالی شما از آنها استفاده می کنند (خصوصاً برنامه های مرتبط با حمل ونقل عمومی).

برای اینکه ببینید مردم در نزدیکی شما چه برنامه هایی را نصب کرده و استفاده می کنند، به اپ استور رفته و بر روی گزینه ی Near Me در پایین صفحه، ضربه بزنید.

۱۱. جستجوی پیام های متنی

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

می توان انتظار این را هم داشت که بعضی از کاربران از ویژگی جستجو در پیغام های متنی مطلع نباشند. به منظور یافتن پیغامی خاص، از نوار جستجو در بالای رابط کاربری پیغام ها بهره بگیرید. اگر این نوار را مشاهده نمی کنید، صفحه را کمی به پایین بکشید تا این نوار پدیدار شود یا بر روی نوار فوقانی ضربه بزنید.

۱۲. استفاده از iMessage در سفرهای خارجی

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

زمانی که به وای-فای داخلی هواپیما متصل شده اید یا در حال سفر بدون داشتن بسته های دیتا هستید، شما کماکان می توانید از آیفون خود برای ارسال پیام به دوستانتان استفاده کنید.

کافیست به بخش Setting رفته و وارد قسمت Message شوید. سپس اطمینان حاصل کنید که امکان ارسال پیام کوتاه غیرفعال و در عوض iMessage فعال شده باشد.

۱۳. فشار طولانی تر برای کارکترهای بیشتر

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

یکی از چیزهایی که احتمالاً از دید شما پنهان مانده، اینست که شما می توانید تنها با یک ضربه ی طولانی تر، به دنیایی از حروف و نمادهای صفحه کلید iOS دسترسی داشته باشید.

برای مثال، ضربه ی طولانی تر بر روی کلید خط تیره (dash)، انواع دیگر خط تیره را به شما نمایش خواهد داد؛ همچنین ضربه ی طولانی تر بر روی کلید عدد صفر به شما اجازه خواهد داد تا به نماد درجه دسترسی داشته باشید.

۱۴. برچسب های زمانی

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

برای مشاهده ی زمانی که یک پیغام ارسال شده است، صفحه ی پیغام را به سمت چپ بکشید تا برچسب زمانی آن آشکار شود.

۱۵. ویژگی های مخفی سیری

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

سیری توانایی مدیریت دستورات پیچیده و در عین حال مفیدی را دارد. او می تواند هشدارهای شما را تنظیم کند یا حتی یاد بگیرد چگونه نام ها را به درستی تلفظ کند. ما به زودی در مقاله ی جداگانه ای به بررسی ویژگی هایی جالب از سیری خواهیم پرداخت. ولی به عنوان مثال بد نیست بدانید که شما می توانید با سیری، توییت های خود را ارسال کرده و حتی هش تگ بزنید. کافیست حساب توییتر خود را در iDevice خود تنظیم کرده باشید و سپس با گفتن «توییت (هر چیزی که دوست دارید بگویید)» توییت شما ارسال خواهد شد. مثلاً با گفتن Tweet Go Iran exclamation point hash tag world cup این عبارت در توییتر پست خواهد شد:

Go Iran! #worldcup

۱۶. آیفون خود را سریعتر شارژ کنید

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

گاهی اوقات شما نیاز دارید که آیفون خود را خیلی سریع شارژ کنید. سریعترین راه ممکن چیست؟ طبیعتاً «حالت هواپیما».

با قطع کردن تمامی دیتای ورودی و خروجی، تلفن شما سریع تر از شرایط معمولی، شارژ خواهد شد. البته مطمئن شوید که صفحه نمایش نیز در حالت خاموش قرار گرفته باشد.

۱۷. عکاسی در حالت Brust

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

به لطف پردازنده ی سریع آیفون ۵s، شما اجازه استفاده از حالت عکاسی پیاپی را خواهید داشت تا در هر ثانیه تصاویر متعددی را به ثبت برسانید. این قابلیت برای عکاسی از صحنه های ورزشی، کودکان، لحظات خاص، بسیار جالب و کاربردی خواهد بود.

۱۸. عمر باتری را افزایش دهید

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

ویژگی Spotlight برای به تصویر کشیدن سریع اطلاعات روی تلفن شما، واقعاً کاربردی است. با این حال این ابزار نیازمند اینست که برای اطلاع از جدیدترین تغییرات و ثبت آنها، به صورت مداوم به بررسی گوشی شما بپردازد.

برای کاهش اثر آن بر روی عمر باتری گوشی خود به بخش Setting رفته و پس از انتخاب گزینه ی General، بر روی Spotlight ضربه بزنید. سپس تیک مواردی را که تمایلی به ثبت و فهرست شدنشان ندارید را بردارید.

۱۹. از حریم خصوصی خود محافظت کنید

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

این نکته، علاوه بر ذخیره ی باتری گوشی شما، شما را در محافظت از حریم خصوصی تان نیز کمک خواهد کرد. همانطور که می دانید در تنظیمات حریم خصوصی iOS گزینه ای وجود دارد که در صورت فعال بودن، اطلاعات موقعیت شما برای اپل ارسال خواهد شد.

هر چند بسیاری از مردم به این موضوع از لحاظ به خطر افتادن حریم خصوصی، اهمیت نمی دهند، ولی غیرفعال کردن این گزینه از جهت صرفه جویی در مصرف باتری گوشی شما نیز حائز اهمیت است. برای غیرفعال کردن آن از بخش Setting به قسمت Privacy رفته و تیک این گزینه را در System Services بردارید.

۲۰. شناسایی سریع تر شناسه ی لمسی

۲۰ ویژگی مخفی گوشی های آیفون

به نظر می رسد ویژگی جذاب شناسایی توسط اثر انگشت، در مورد برخی از انگشتان، آنچنان که باید سریع عمل نکرده و می بایست با انجام چندین مرتبه اسکن اثر انگشت، قفل دستگاه را باز کرد.

اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید به قسمت تنظیمات آیفون خود رفته و گزینه ی Touch ID & Passcode را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ی Add a Fingerprint ضربه بزنید و همان انگشت قبلی را دو یا سه مرتبه ثبت کنید. انجام این کار، اطلاعات دقیق تر و بیشتری را در رابطه با الگوهای انگشت شما در اختیار Touch ID خواهد گذاشت که ماحصل آن، اسکن سریع تر خواهد بود.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ارسال توسط بات به کانال و لایک و بولد , نحوه بولد کردن متن در بیو اینستا , از کار افتادن ایفون باضربه , آموزش آنلاک مطمئن آیفون , تمام ترفند های آیفون , تست تقلب گوشی آیفون , آموزش کلیر کچ آیفون , ویژگی مخفی آیفون , علت ریجکت آیفون

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات