آکاایران: واژه پرداز مایکروسافت، قطعا یکی از ابزارهایی است که بسیاری از کاربران هر روزه چندین بار به آن مراجعه کرده و از امکانات آن بهره می برند. دانستن نکاتی چند از این واژه پرداز قدرتمند، می تواند کار با آن را بسیار ساده تر از همیشه سازد و از آنجا که Word از این نکته ها به وفور دارد، تصمیم گرفتیم چند نمونه از آن ها را برای شما بازگو کنیم.

مجله آکا ایران: باز کردن واژه پرداز Word و شروع به تایپ در آن کاری است که اغلب ما کاربران، روزانه با این واژه پرداز انجام می دهیم؛ اما امکانات فوق العاده و کم نظیری در این نرم افزار وجود دارد که بهره گیری از آن ها می تواند تجربه ای کاملا متفاوت از کار با آن را رقم بزند و بر عکس محروم ماندن از آن ها ـ هرچند به اصل ماجرا خللی وارد نمی کند ـ به معنی محروم ماندن از امکانات حرفه ای این واژه پرداز است.

در اینجا ما چند نمونه از امکانات مخفی و جالب توجه Word ۲۰۱۳ را برای شما معرفی می کنیم.

نرم افزار ورد

آموزش چند ترفند مفید از نرم افزار word -آکاترفندهای کامپیوتری

آکاایران: آموزش چند ترفند مفید از نرم افزار word

ایجاد فضای کافی در Word
نگارش نیازمند فضا و اتفاقا یک فضای خلوت و آرام است. واژه پرداز Word البته با امکانات زیادی که در اختیار کاربران قرار می دهد، تا حدی این فضای کاری را محدود کرده است؛ اما شما می توانید با یک میانبر ساده، فضای کاری خود را کاملا خلوت کنید. این میانبر کلید Ctrl F۱ است که روبان ابزار را مخفی می کند تا فضای نگارش شما به اندازه کافی خلوت باشد.

همچنین می توانید بر دکمه تنظیمات نمایش روبان کلیک کرده و با انتخاب گزینه Auto-Hide Ribbon به شکل خودکار روبان را مخفی کنید.

نرم افزار آفیس

آموزش چند ترفند مفید از نرم افزار word

همچنین قابلیت Read Mode که مخصوص به تبلت ها و Touch Screen ها طراحی شده به کاربران تبلت ها این امکان را می دهد، در یک فضای کاملا شخصی شده برای این دستگاه ها به کار ویرایش و نگارش بپردازند. این قابلیت از طریق میانبر Alt W-F (کلیدهای W و F را همزمان فشار دهید) و یا از طریق منوی View و انتخاب گزینه Read Mode قابل دسترسی است.

مترجم لغات و متن در word

قابلیت مخفی سازی متن در ورد

نوشتن معادلات ریاضی در Word
در این باره باید گفت، تنها نرم افزار Excel نیست که فرمول های ریاضی آن کاربردی و جالب توجه است، بلکه Equation Editor همواره بخشی مهم از واژه پرداز Word بوده است. در Word ۲۰۱۳ این بخش با نام Equation و در ذیل قسمت Insert در روبان قابل دسترسی است.

قابلیت مخفی سازی متن در ورد

نوشتن معادلات ریاضی در word

همچنین از نوار ابزار این قسمت می توانید برای ایجاد معادلات فرمول های پیچیده خاص خود در ریاضیات، فیزیک و شیمی بهره بگیرید. این در کنار تعداد قابل توجهی از فرمول ها و معادلات شناخته شده ای است که Word آن ها را تنها با یک کلیک در اختیار شما قرار می دهد.

ذخیره سازی ۲۴ آیتم در کلیپ بورد
بر خلاف ویندوز Word این قابلیت را دارد که ۲۴ متن را در کلیپ بورد ذخیره کند. برای دسترسی به این قابلیت در روبان و در زیر قسمت Home روی فلش Clipboard کلیک کنید تا پنل مورد نظر در سمت چپ نمایان شود.

همچنین می توانید مستقیم از میانبر Ctrl C دو بار برای نمایش این پنل استفاده کنید. این قابلیت بسیار کاربردی است و به شما اجازه می دهد، آیتم ها و متن های متفاوتی را چندین بار کپی کرده و در جایگاه مخصوص خود بچسبانید.

امکانات ورد

آموزش اینترنت و نرم افزار

استفاده از مترجم لغات و متن در Word
واژه پرداز Word از مترجم مایکروسافت برای ترجمه بهره می گیرد. در Word ۲۰۱۳ می توانید از قابلیت Translate در پایین بخش Review در روبان استفاده کنید. با این کار، تب Research نمایان می شود که به شما اجازه انتخاب زبان مورد نظر را می دهد. به این ترتیب، می توانید یک لغت، بخشی از متن یا تمامی متن مورد نظر را ترجمه کنید و نتیجه را در مرورگر خود ببینید.

امکانات مخفی word ۲۰۱۳

a few useful tricks software training word

استفاده از قابلیت مخفی سازی متن
قابلیت متن مخفی یا Hidden Text در واقع متنی غیر قابل پرینت و چاپ است که کاربرد های خاص خود را دارد. برای مخفی سازی بخشی از متن در Word بعد از انتخاب متن مورد نظر، در روبان و در ذیل بخش Font روی فلش Font کلیک یا مستیم از میانبر Ctrl D استفاده کنید.

آموزش کامپیوتر

مترجم لغات و متن در word

سپس در پنجره Font تیک گزینه Hidden را بزنید.

آموزش چند ترفند مفید از نرم افزار word

امکانات مخفی word ۲۰۱۳

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات