حذف ایمیل ارسال شده

امکان کنسل کردن ایمیل ارسال شده در جیمیل

آکاایران: امکان کنسل کردن ایمیل ارسال شده در جیمیل

آکاایران:  
 
در Gmail ایمیلی فرستاده اید و پشیمان شده اید؟

مجله آکا ایران: جی میل امکان بازگرداندن ایمیل ارسال شده (Undo Send) را به خدمات خود افزود. کاربران از این پس بعد از ارسال هر ایمیل ۵ تا ۳۰ ثانیه زمان خواهند داشت تا از ارسال آن انصراف دهند. هم اکنون آن را تنظیم کنید.

به گزارش آکاایران: اگر شما هم از آن دسته کاربران اینترنت هستید که برایشان پیش آمده از ارسال ایمیلی فوراً پشیمان شده باشند٬ یا فراموش کرده باشند فایلی را ضمیمه کنند٬ یا به جای ارسال پاسخ به یک نفر٬ پاسخ ایمیل را به چند نفر فرستاده باشند٬ از شنیدن این خبر خوشحال خواهید شد. شرکت گوگل برای سرویس ایمیل خود (جیمیلل) امکانی در نظر گرفته است که به کاربر این امکان را می دهد از ۵ تا ۳۰ ثانیه زمان داشته باشد تا دستور ارسال ایمیل را پس بگیرد.

این امکان ابتدا در سال ۲۰۰۹ به سرویس جیمیلل افزوده شد اما از آن زمان تا کنون در بخش “Labs” در بخش تنظیمات در مرحله آزمایشی باقی مانده بود.

گوگل در اطلاعیه ای اعلام کرد که امکان برگرداندن ایمیل ارسال شده (Undo Send) که پیش از این در بخش آزمایش محبوب شده بود٬ به صورت رسمی به امکانات جیمیلل افزوده شده است.

برای فعال کردن این امکان در نسخه وب حساب جیمیلل خود این مسیر را طی کنید:

Settings → General → Enable Undo Send

در این قسمت همچنین می توانید مدت زمانی را که طی آن امکان بازگرداندن ایمیل را خواهید داشت انتخاب کنید. این مدت زمان ۵ ٬ ۱۰ ٬ ۲۰ یا ۳۰ ثانیه می تواند باشد.

با داشتن این امکان٬ هر بار پس از ارسال یک ایمیل٬ در بالای صفحه پیغامی مشاهده می کنید که در صورت تمایل برای بازگرداندن ایمیل می توانید روی گزینه “Undo Send” کلیک کنید. اگر پیش از فشردن این گزینه روی بخشی دیگر از صفحه جیمیلل کیلیک کنید٬ دیگر این گزینه کار نخواهد کرد. بنابراین لازم است هوشیار باشید که برای بازگرداندن ایمیل ارسالی باید ظرف مهلت مقرر و بدون انجام هیچ اقدام دیگری روی گزینه “Undo Send” کلیک کنید.

هنوز این گزینه برای اپلیکیشن های گوشی های هوشمند طراحی نشده ولی به گزارش وب سایت “مشیبل”٬ گوگل اعلام کرده است در حال آماده سازی این امکان برای اپلیکیشن ها است.

آمارها نشان می دهند که ۹۰ درصد از کاربران جهان برای یافتن پاسخ پرسش هایشان دست به دامان گوگل می شوند. سرویس ایمیل گوگل با عنوان جیمیلل نیز طرفداران زیادی دارد. برای مشاهده و همچنین استفاده آزمایشی دیگر خدمات جیمیلل که هنوز حضور آن ها قطعی نشده است می توانید به قسمت “آزمایشگاه” (Labs) در بخش تنظیمات جیمیلل مراجعه کنید.

دقت کنید باید در حالت استاندار جیمیل باشه و از طریق  عکس زیر عمل کنید

Settings → General → Enable Undo Send

امکان کنسل کردن ایمیل ارسال شده در جیمیل

..

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

حذف ایمیل ارسال شده

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات