آکاایران:  

 اخبار فناوری / از خودکار غلط یاب تا ...به گزارش آکاایران: هفته گذشته فرصتی بود تا کمپانی اچ تی سی از نسخه کوچک شده بهترین تلفن همراهش رونمایی کند همچنین طراحان در دیگر نقاط دنیا دست به کارهای جالبی زدند.


در هفته گذشته چند فناوری جدید وارد بازار شده است که در اینجا تعدادی از این فناوری ها را به شما معرفی می کنیم.
** تلفن جدید اچ تی سی:شرکت فناوری اچ تی سی در طی هفته گذشته یک از جدیدترین محصولاتش را رونمایی کرد. این تلفن همراه به نام مدل کوچک شده اچ تی سی وان رونمایی شد و دارای امکاناتی کمتر از مدل اصلیش است. این تلفن همراه صفحه ای 4.3 اینچی دارد که به همراه یک پردازنده 1.4 گیگاهرتزی تلفنی باورنکردنی را به وجود آورده است که با قیمتی بسیار پایین تر عرضه خواهد شد.

اخبار فناوری / از خودکار غلط یاب تا ...

آکاایران: اخبار فناوری / از خودکار غلط یاب تا ...


** هواپیمای ضدحریق: فناوری هواپیماهای بی سرنشین بیشتر در ارتش به کار می رود اما این بار یک هواپیمای کوچک بدون سرنشین ساخته شده است که می تواند از آتش سوزی های جنگل جلوگیری کند. این هواپیما سنسورهایی دارد و در میان جنگل به مانند پرنده جرکت می کند و با حرکتش میتواند احتمال وقوع آتش سوزی را بدست آورده و به ستاد مرکزی ارسال کند.

اخبار فناوری / از خودکار غلط یاب تا ...


** خودکار غلط یاب:در یک پروژه چجدید تعدادی از طراحان آلمانی خودکاری را ساخته اند که می تواند غلط های نوشتاری را درهمان لحظه هشدار دهد. خودکار یادگیرنده این روزها می تواند فرم اشتباه نوشتن و غلط های املایی را در لحظه نوشتن هشدار دهد. طراحان به دنبال آن هستند تا در آینده امکانات دیگر مانند توضیح فرم درست و ... را به این خودکار اضافه کنند.


** داشبوردهای لمسی:شرکت فناوری اپل هفته گذشته خبری به غیر از تلفن همراه یا تبلت های متفاوتش داد و اعلام کرد قصد ساخت داشبوردهای لمسی برای خودرو را دارد. آن ها اطلاعات زیادی در این باره تا به حال نگفته اند اما به نظر می رسد این صفحات لمسی دیگر تمام کارهای خودرو را در اختیار داشته باشند و شما بتوانید تمامی بخش های خودرو را از طریق آن کنترل کنید.منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات