loading...
آکاایران:  

 حذف کاهش تعرفه پیامک از دستور کاربه گزارش آکاایران: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رسما اعلام کرد که این وزارتخانه برنامه ای برای کاهش این تعرفه ندارد ...


لزوم کاهش تعرفه پیام کوتاه تلفن همراه چندی قبل از طرف سازمان بازرسی کل کشور مطرح و اعلام شد که براساس بررسی های انجام شده تعرفه فعلی پیامک ناعادلانه است؛ پس از آن اعلام شد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این موضوع را مورد بررسی قرار می دهد و این موضوع به بررسی بیشتر و نتیجه آن به تصمیم و تصویب نهایی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات موکول شد.

حذف کاهش تعرفه پیامک از دستور کار

آکاایران: حذف کاهش تعرفه پیامک از دستور کار


به گزارش ایسنا، اما اخیرا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رسما اعلام کرد که این وزارتخانه برنامه ای برای کاهش این تعرفه ندارد و این موضوع همچنان در حال بررسی است و به گفته مسوولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ظاهرا این موضوع از دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات حذف شده است.
پس از آنکه تاکید سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم کاهش تعرفه پیام کوتاه در رسانه ها، مطرح شد؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره موضوع اخطار این سازمان به مخابرات گفت: این موضوع وجود ندارد چرا که تعرفه های مخابراتی جزو درآمد دولت است و حتی مجلس نمی تواند درآمد دولت را کاهش دهد زیرا دخالت در امور اجرایی است اما این سازمان به شرکت مخابرات در این رابطه توصیه کرده است.
به گفته محمد سلیمانی گرایش و جهت گیری کل مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت این است که از افزایش تعرفه ها جلوگیری کند و هرجا فرصت پیدا کند که تعرفه یک سرویس را کاهش دهد این امر را انجام می دهد البته باید بستر، شرایط و مجوزهای لازم نیز ارائه شود.
اما در مورد پیام کوتاه هنوز به این نتیجه نرسیده ایم که هزینه آن را کاهش دهیم. پس از آن قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به پیشنهاد این سازمان برای کاهش تعرفه فعلی ارسال پیام کوتاه، اعلام کرد که گزارش ها و پیشنهادات سازمان بازرسی برای کلیه سازمان ها و دستگاه های اجرایی الزام آور است و مسوولان ذی ربط باید نسبت به انجام این پیشنهادات اقدام کنند. ولی الله خبره گفت: به موجب ماده 10 قانون سازمان بازرسی پس از ارسال پیشنهاد این سازمان برای دستگاه ها برای اصلاح در مورد موضوعی، مسوولان موظف هستند حداکثر ظرف 10 روز عملیات اجرایی برای انجام پیشنهادهای مندرج در گزارش سازمان بازرسی را به عمل آورند و نتیجه اقدامات خود را به سازمان اعلام کنند.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
loading...
تبلیغات