آکاایران:  

 خالق وب ردیابی اینترنتی را مورد انتقاد قرار داد



به گزارش آکاایران: خالق وب اظهار کرد که کاربران در برابر سیستم هایی که می توانند فعالیت آن ها را در اینترنت کنترل کنند، نیازمند حمایت هستند...


خالق وب اظهار کرد که کاربران در برابر سیستم هایی که می توانند فعالیت آن ها را در اینترنت کنترل کنند، نیازمند حمایت هستند.

خالق وب

آکاایران: خالق وب ردیابی اینترنتی را مورد انتقاد قرار داد


طرح هایی که بر اساس آن ها قرار است ارایه کنندگان اینترنت انگلیس از شرکت فورم که فعالیت های اینترنتی کاربران را به منظور ایجاد تبلیغات مشخص شده کنترل می کند، استفاده کنند، جنجالی را به پا کرده است.
تیم برنزلی معتقد است که اگر ارایه کننده ی اینترنت خود از سیستم کنترل فعالیت اینترنت استفاده کند، آن را تغییر خواهد داد.
برنزلی همچنین اظهار کرد که مایل نیست ISP که از خدمات آن استفاده می کند، وب سایت های مورد بازدیدش را ردیابی کند و اطلاعات مربوط به فعالیت اینترنتی اش به وی تعلق دارد.
سیستم تبلیغاتی که توسط شرکت فورم ایجاد شده گرایش رو به افزایشی برای ابزارهای تبلیغاتی آنلاین را نشان می دهد که از داده های شخصی و عادت های اینترنتی کاربران برای ایجاد تبلیغات هدفمند استفاده می کنند.
شبکه ی اجتماعی فیس بوک هنگامی که سعی کرد یک سیستم تبلیغاتی به نام بیکون را به کار گیرد که عادات کاربرانشان را در داخل و خارج از سایتش برای فراهم کردن تبلیغات شخصی نشان می داد، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و ناچار شد عملکرد خود را در این زمینه اصلاح کند.
مدافعان حریم خصوصی قانونی بودن اقدام ISPهای انگلیسی برای ردگیری عادت های کاربران اینترنتی که مشتری آن ها هستند را زیر سوال برده اند اما دولت انگلیس اعلام کرده که عملکرد ISPها در صورت به دست آوردن موافقت مشتریانشان، مطابق قانون خواهد بود.
برنزلی همچنین از توسعه شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و مای اسپیس به عنوان نمونه خوبی از افزایش مشارکت در وب نام برد اما به افراد جوان هشدار داد از قرار دادن اطلاعات شخصی در این سایت ها خودداری کنند.

منبع خبر : ایسنا - https://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1104825



منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات