آکاایران:  

 فناوری در خدمت آسایشبه گزارش آکاایران: این اتوبوس مدرن محصول شرکت Hino Motors ژاپن است ...


فناوری در خدمت آسایش

آکاایران: فناوری در خدمت آسایش


محققان انگلیسی در بررسی های خود نشان دادند که به دلیل افزایش دمای زمین که یکی از عوامل اصلی آن رشد صنعتی کشورهاست در قرن آینده بیش از 50درصد گروههای حیوانی و گیاهی منقرض می شوند.
این گروه با بررسی مجموع فسیل های ثبت شده در دسترس توانستند به گونه های جانوری و گیاهی که از 520میلیون سال قبل تاکنون روی زمین زیسته اند، دست یابند و البته در کنار این بررسی ، اطلاعات مربوط به تنوع زیستی دریایی و خشکی و داده های مرتبط با دمای زمین در دوره های مختلف را مطالعه کردند و نشان دادند که تنوع زیستی جهانی در دوره های گرم زمین به نسبت کمتر و در عوض تعداد انقراض گروههای گیاهی و جانوری بیشتر بوده است.
این در حالی است که تاکنون تصور می شد در دوره های سردتر، به دلیل کاهش منابع غذایی ، فرآیند انقراض سریع تر است.
به گفته این محققان ، تاکنون از هر 5انقراض ، 4انقراض در دوره های افزایش گازهای گلخانه ای رخ داده است و برای نمونه انقراض دایناسورها در 65میلیون سال قبل هم به این دلیل بوده است.
در ضمن بیشترین انقراض در پایان دوره زمین شناسی پرمین اتفاق افتاده است که این دوره یکی از گرمترین دوره های زمین شناسی بوده و باعث انقراض درصد گونه های جانوری و گیاهی شده است.
طی هفته گذشته نمایشگاه خودروی توکیو کار خود را آغاز کرد و در آن انواع و اقسام خودروها با امکانات و تجهیزات به روز دنیا به نمایش درآمدند. در میان همه این خودروها اتوبوس مدرن ارائه شده در این نمایشگاه هم با برخورداری از فناوری پیشرفته ساخت شیشه های هوشمند قابل تنظیم محافظ بدن در برابر پرتوهای خطرناک خورشید درخشش ویژه ای داشت.
این اتوبوس مدرن محصول شرکت Hino Motors ژاپن است و از شیشه های هوشمند قابل تنظیم برای ورود نور خورشید برخوردار است که تا 99درصد مانع راه یافتن این پرتوها به داخل فضای اتوبوس می شوند.همچنین فناوری به کار رفته در ساخت این شیشه ها این امکان را به مسافران می دهد تا در یک چشم بر هم زدن میزان درخشندگی ، گرمای مربوط به نور و میزان آن را کنترل کنند. در واقع این شیشه ها طوری طراحی شده اند که تنها با فشردن یک دکمه تیره رنگ شده و بین 6 تا 8 برابر نسبت به استانداردهای فعلی کدرتر می شوند.
دانشمندان لباس هوشمندی ساخته اند که در آن از ترکیب مدار حفاظت کننده از بدن و طیفی از حسگرها استفاده شده است که به بررسی لحظه به لحظه شرایط اضطراری نظیر آتش سوزی و ارسال سیگنال و انتقال بی سیم داده ها به پایگاه های اطلاعاتی می پردازد. این لباس در واقع پوشش ضد آتشی است که برای آتش نشانان و سایر افرادی که در ماموریت های حفاظت از جان مردم نقش دارند، درنظر گرفته شده است.

منبع خبر : جام جم دیلی - https://www.jamejamonline.ir/shownews2.asp?n=220395&t=knoمنبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات