loading...
آکاایران:  

 تصاویر: سنگ قبر الکترونیکیبه گزارش آکاایران: اختراعات جدید به فکر مرده ها هم افتاد ...


فناوریهای نوآورانه امروز و شیوه های جدید طراحی صنعتی این امکان را فراهم کرده اند که از ترکیب دستگاههای مختلف، وسایل جدیدی با کاربردهای متفاوت را ارائه می کنند و می توانند زندگی را آسانتر کنند.
به گزارش مهر، گروهی از دانشمندان انگلیسی دانشگاه لچستر سیستم نوآورانه ای را ارائه کرده اند که می تواند ظرف سه سال آینده وارد بازار شود.
این سیستم جدید در واقع نوعی ساعت مچی است که قادر است با دقت بسیار بالایی فشار خون را اندازه گیری کند.
در این راستا روزنامه لارپوبلیکا گزارشی تصویری از دستگاههایی که در اصطلاح به آنها Transformers (تغییردهندگان) گفته می شود منتشر کرده است.
تغییر دهندگان قادرند همزمان دو یا چند استفاده مختلف داشته باشند. پدیده ای که به نظر می رسد در طراحی صنعتی و فناوریهای امروز از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
1- محققان دانشگاه لچستر انگلیس ساعتی را ابداع کرده اند که مجهز به یک دستگاه فشارسنج است. دسترسی آسان و مداوم به این فشارسنج می تواند از بسیاری از بیماریهای قلبی عروقی پیشگیری کند. این محققان معتقدند که این فناوری بسیار دقیقتر از دستگاههای فشارسنج فعلی است.

تصاویر: سنگ قبر الکترونیکی

آکاایران: تصاویر: سنگ قبر الکترونیکی2- این تصویر، یک کوله پشتی را نشان می دهد که در قسمت جلویی آن یک پانل خورشیدی قرار گرفته است. این پانل می تواند برای شارژ تلفنهای همراه، دوربینهای ویدیویی و کنسولهای قابل حمل بازیهای ویدیویی حتی زمانی که در وسط جنگل هستید کاربرد داشته باشد.

تصاویر: سنگ قبر الکترونیکی


3- در قسمت فوقانی این جا دستمالی یک پایه شارژر دستگاههای "آی- پاد" و "آی- فن" در نظر گرفته شده است. این پایه قادر است علاوه بر شارژ دستگاه به صورت یک بلندگو عمل کرده و موسیقی پخش کند.

تصاویر: سنگ قبر الکترونیکی


4- یک چرخ دستی خرید است که به سادگی می تواند به یک صندلی راحتی تبدیل شود.

تصاویر: سنگ قبر الکترونیکی


5- یک دستگاه الکتروشوک کوچک است که می تواند به عنوان یک دستگاه پخش کننده موسیقی قابل حمل مورد استفاده قرار گیرد.

تصاویر: سنگ قبر الکترونیکی


6- یک تلفن- ماوس برای صحبت کردن از طریق اسکایپ و سایر سرویسهای مسنجر. این ماوس در زمان صحبت بر روی اسکایپ، همانند یک تلفن همراه از وسط باز می شود. با کلیک بر روی دکمه میانی ماوس می توان عملکردهای مختلفی مثل قطع تماس، کم و زیاد کردن صدا و ... را کنترل کرد.

تصاویر: سنگ قبر الکترونیکی


7- رادیو و توستر نان دو دستگاهی هستند که صبحها در زمان خوردن صبحانه کاربرد بسیاری دارند. اکنون این دستگاه "توستر- رادیو" که تلفیقی از این دستگاهها است می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

تصاویر: سنگ قبر الکترونیکی


8- این تصویر مربوط به یک "هاب یو. اس. بی" برای قرار دادن کارتهای "اس. دی" و قلمهای نوری است که می تواند عملکرد دیگری هم داشته باشد. در حقیقت این دستگاه، یک دماسنج رو میزی است که دمای محیط را به دو واحد سانتیگراد و فارینهایت نشان می دهد.

تصاویر: سنگ قبر الکترونیکی


9- به نظر می رسد که فناوریهای نوین و نوآورانه انسان را حتی پس از مرگ نیز رها نمی کنند. برای مثال این یک "قبر- الکترونیک" (E-tomb) است که به جای سنگ قبر از یک یادبود دیجیتالی بی سیم برخوردار است. این سنگ قبر قادر است تمام اطلاعات آنلاین متوفی را از طریق شبکه های اجتماعی، وبلاگها و سایر سایتها را در خود ذخیره کند و این اطلاعات را به تلفنهای همراه هوشمند و یا رایانه های قابل حمل کسانی که برای زنده نگه داشتن یاد صاحب قبر به گورستان رفته اند منتقل کند. همچنین دوستان و آشنایان متوفی می توانند با ایستادن در مقابل این سنگ قبر تمام عکسها، فیلمها و خاطرات دیجیتالی را که از وی دارند به قبر الکترونیک منتقل کنند.

تصاویر: سنگ قبر الکترونیکیمنبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
loading...
تبلیغات