موتورهای جستجوگراینترنتی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد موتورهای جستجوگراینترنتی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  

 موتورهای جستجوگراینترنتیبه گزارش آکاایران: موتور جستجو یا جویشگریا جستجوگر به طور عمومی به برنامه ای گفته می شود که کلمات کلیدی را در یک سند یا بانک اطلاعاتی جستجو می کند...


موتور جستجو یا جویشگریا جستجوگر به طور عمومی به برنامه ای گفته می شود که کلمات کلیدی را در یک سند یا بانک اطلاعاتی جستجو می کند. در اینترنت به برنامه ای گفته می شود که کلمات کلیدی موجود در فایل ها و سندهای وب جهانی، گروه های خبری، منوهای گوفر و آرشیوهای FTP را جستجو می کند.

موتورهای جستجوگراینترنتی
,موتورهای جستجوگراینترنتی, سایت ,iran

آکاایران: موتورهای جستجوگراینترنتی


امیرمسعود امیرمظاهری در وبلاگ"جامعه شناسی ارتباطات" به نشانی http://pr-so.blogfa.com آورده است: برخی از موتورهای جستجو برای تنها یک وب گاه(پایگاه وب) اینترنت به کار برده می شوند و در اصل موتور جستجویی اختصاصی آن وب گاه هستند و تنها محتویات همان وب گاه را جستجو می کنند.
برخی دیگر نیز ممکن است با استفاده از SPIDERها محتویات وب گاههای زیادی را پیمایش کرده و چکیده ای از آن را در یک پایگاه اطلاعاتی به شکل شاخص گذاری شده نگهداری می کنند. کاربران سپس می توانند با جستجو کردن در این پایگاه داده به پایگاه وبی که اطلاعات موردنظر آن ها را در خود دارد پی ببرند.
موتورهای جستجو به دو دسته کلی تقسیم می شوند. موتورهای جستجوی پیمایشی (خودکار) و فهرست های تکمیل دستی (غیر خودکار). هر کدام از آن ها برای تکمیل فهرست خود از روش های متفاوتی استفاده می کنند. البته لازم به ذکر است که گونه ای جدید از موتورهای جستجوگر تحت عنوان "ابر جستجوگر" (Meta Search Engines) نیز وجود دارد.
این گونه جدید از موتورهای جستجوگر که قدمت چندانی نیز ندارند، به صورت همزمان از چندین موتورجستجوگر برای کاوش در شبکه برای کلید واژه مورد نظر استفاده می کنند. بدین معنی که این موتور عبارت مورد نظر شما را در چندین موتورجستجوگر جستجو کرده و نتایج آن ها را با هم ترکیب کرده و یک نتیجه کلی به شما ارائه می دهد.
به عنوان مثال موتورجستجوگر داگ پایل از نتایج حاصل از موتورهای Google - Yahoo - MSN و ASK استفاده کرده و نتیجه حاصله را به شما ارائه می دهد.لازم به ذکر است که روش و یا راهکار مشخص و یکسانی برای ترکیب نتایج حاصله از موتورهای پایه - موتورهایی که به عنوان موتور جستجوگر استفاده می شوند مانند Yahoo که یک موتور پایه برای dogpile می باشد - وجود ندارد.

منبع خبر : ایسنا - http://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1073181منبع :

موتورهای جستجوگراینترنتی گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات