آکاایران:  

 اینترنت اکسپلورر 7 هدف حمله مهاجمان قرار گرفتبه گزارش آکاایران: مایکروسافت با اعلام اخطار جدی به کاربران مرورگر اینترنتی Internet Explorer 7، حملات هکرها به این نرم افزار را تایید کرد...


مایکروسافت با اعلام اخطار جدی به کاربران مرورگر اینترنتی Internet Explorer 7، حملات هکرها به این نرم افزار را تایید کرد.
کمپانی مایکروسافت توضیحات دقیقی در اینباره منتشر نکرده است اما وجود تعداد محدودی گزارش حمله را مورد تایید قرار داده است. این حمله از آسیب پذیری مشخصی در دستورات "شاخص منبع یکنواخت" URI درخواست شده از مرورگر برای اجرای نرم افزارهای کاربردی ثالث، استفاده می کند.

اینترنت اکسپلورر 7 هدف حمله مهاجمان قرار گرفت

آکاایران: اینترنت اکسپلورر 7 هدف حمله مهاجمان قرار گرفت


این آسیب پذیری در تاریخ 10 اکتبر سال جاری میلادی به اطلاع عموم رسید.گفتنی است که سیستم عامل ویندوز ویستا به این آسیب پذیری آلوده نمی باشد و فقط سیستم عامل های ویندوز اکس پی و ویندوز سرور 2003 ناتوانی در صورت ایجاد چنین حملاتی نشان داده اند.
سرویس امنیت کامپیوتری Secunia میزان ریسک خطر این آسیب پذیری را "خیلی بحرانی" اعلام کرده است.
مرکز تیم پاسخگوی امنیتی مایکروسافت اظهار کرده است که اصلاحیه رفع این اشکال امنیتی در دست بررسی و ساخت می باشد اما تاریخ دقیق عرضه آن مشخص نیست. اجرای موفقیت آمیز حمله به رایانه های آسیب پذیر موجب اجرای ShellExcute و در نهایت دسترسی برای اجرای دیگر نرم افزارها خواهد شد.
شرکت مایکروسافت و سرویس امنیتی Secunia به کاربران اینترنت اکسپلورر 7پیشنهاد می کنند تا هنگام عرضه بروزرسان امنیتی از مشاهده سایت های نامطمئن، ایمیل های مشکوک و اجرای آدرس های آلوده خودداری نمایند.

منبع خبر : وین بتا - https://www.winbeta.net/comments.php?shownews=3070منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات