loading...

ترفند آسان برای افزایش رم کامپیوتر

آکاایران: ترفند آسان برای افزایش رم کامپیوتر

آکاایران: به گزارش آکا ایران، تمام کامپیوتر های شخصی که ما از آنها استفاده می کنیم. از قعطعات خاصی تشکیل شده اند. که یکی از مهم ترین قطعات کامپیوتر رم می باشد. شاید تا بحال کلمه رم یا رام را شنیده باشید.

به گزارش آکاایران: رم همان حافظه ای است که پس از قطع جریان برق اطلاعات آن پاک می شود ولی رام در مواقع قطعی جریانش قعط نمی شود. در قعطه ی رام اطلاعات محدودی از سوی کارخانه سازنده اعم از منوی بوت و… ریخته میشود.

حال مواقعی که رم شما پر می شود چه در حین بازی کردن و چه در حین اجرای نرم افزار. در این هنگام کامپیوتر دیگر نمی تواند اطلاعات دیتا را به رم ریخته تا سی پی یو آنها را پردازش کند. وممکن است کامپیوتر شما ریبوت گردیده یا هنگ کند.

ما برای حل این مشکل چند راهکار ساده در عین حال مفید را برای شما کاربران محترم توصیه می کنیم. پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

۱- نخستین گزینه استفاده از نرم افزار مرتبط می باشد. که ما نرم افزار مموری واشر را برای شما پیشنهاد می کنیم. شما با زدن دکمه سبز این نرم افزار قادر خواهید بود تمام داده های حافظه رم خود را خالی نمایید.

البته شما می توانید با Task Masenger هم این کار را انجام نمایید. ولی این برنامه ای که به شما معرفی گردید باصرفه تر بوده و اطلاعات زیادی نسبت به نرم افزار خود کامپیوتر (Task Masenger) پاک میکند.

۲- در روش دوم نخست شما باید به کامپیوتر خود توجه فرمایید تا ببینید که دستگاه شما قابلیت تعویض یا ارتقا رم را دارد یا نه؟ اگر دارد شما می توانید حافظه رم خود را ارتقا دهید.

۳- سومین روش پاکسازی نرم افزار های بیهوده و غیر کاربردی می باشد که فقط در کامپیوتر شما جا اشغال می کنند. شما ابتدا باید آن برنامه ها را شناسایی کرده و بعد با استفاده از Task Masenger اقدام به غیر فعال سازی و بعد از آن هم پاکسازی آنها نمایید.

در این مطلب چند راهکار برای شما معرفی گردید. که با احتصاب این راهکار ها انتظار میرود کامپیوتر شما بهبود یابد. اگر هرگونه سوال یا مشکلی داشتید می توانید در بخش نظرات اقدام نمایید.

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات