اخبار اکاایران

آموزش تصویری آسان و جالب افکت باران در فتوشاپ

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آموزش تصویری آسان و جالب افکت باران در فتوشاپ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: آموزش خیلی ساده ای است کافی است تنها یک سری از نکات را در ذهن بسپارید و آن وقت همیشه به سادگی می توانید این کار را انجام دهید .

به گزارش آکاایران: حالا به شما نشان می دهم که چگونه این کار را انجام دهید .

خب ! اولین چیزی که باید داشته باشید یک مدل کار برای افکت باران است ، سعی کنید مدلی انتخاب کنید که تناسب خوبی با بارانی که می خواهید برای آن در نظر بگیرید داشته باشد .

خیلی خوب من مدلم را انتخاب کردم ، همانطوری که ملاحظه می فرمایید هیچ گونه بارانی در تصویر نیست .

 

,آموزش فتوشاپ,آموزش,آموزش تصویری

حالا به سراغ وبسایت dev.art  می رویم و یک سری قلم بارانی از آنجا می گیریم .

من از قلم های Poison- stock 112  استفاده می کنم . یک لایه جدید درست می کنیم و نام آن را ” باران در پشت زمینه ” می گذاریم . یکی از قلمو های بارانی را که نازک تر به نظر می رسد انتخاب می کنیم. مانند نمونه ای که اینجا انتخاب کردم .

بعد از آنکه براش را انتخاب کردیم ، شفافیت را به ۵۷ درصد می رسانیم .  با این کار باعث می شود که باران واقعی تر به نظر برسد. حالا یک لایه جدید درست کنید و نام آن را “باران در پیش زمینه ” بگذارید. در این لایه از یکی دیگر از براش های باران استفاده کنید. اما این بار قطره ها را کمی بزرگتر کنید و لازم نیست شفافیت را کاهش دهید . آن را همان ۱۰۰ % رها کنید .

,آموزش فتوشاپ,آموزش,آموزش تصویری
 

و حالا شما بارانی دارید که فقط در روی کار قرار ندارد بلکه در پشت زمینه و پیش زمینه نیز باران می بارد . تفاوت را می بینید ؟

حالا به سراغ جزییات مدل می رویم.

قبل از اینکه کاری انجام دهید ، باید این را در نظر داشته باشید که باران از کدام جهت و کدام سو می بارد و همچنین باید در نظر بگیرید که سطحی که باران به آن برخورد می کند  . برای مثال به اینجا نگاه کنید : در این لحظه به نظر می رسد که باران در همه جا می بارد . همه جا به جز شخص مدل ما!

حالا به کمک براش شروع به کشیدن نقطه های سفید می کنیم. یک براش معمولی را انتخاب کنید .مهم نیست که چقدر سخت یا نرم باشد .تنها اندازه آن مهم است که باید ۱ پیکسل باشد ، یا حداقل خیلی واقعی به نظر برسد .آن را هم همان ۱۰۰% رها کنید.

,آموزش فتوشاپ,آموزش,آموزش تصویری
 

بعد از اینکه کار را با خط ها نقطه های سفید به پایان بردیم .به سراغ ابزار کدر کردن blur می رویم با این عمل کار دیگر خیلی شارپ نیست . با این حال هنوز به نظر می رسد که کافی نیست. حتما دیده اید که وقتی باران می بارد چطوری رگبار می زند و هر سطحی که زیر باران قرار بگیرد  چطوری می شود .خب مسلما توضیح این مسئله خیلی مشکل است ولی به هر صورت به شما نشان خواهم داد که چگونه آن را مانند چیزی که من ایجاد کردم ، بسازید .

 

,آموزش فتوشاپ,آموزش,آموزش تصویری

ممکن است ساده ترین بخش همین بخش باشد ، کافی است که فقط براش را بردارید ، یک براش نرم هم انتخاب کنید به طور مثال اندازه ۲۱ البته باز این بستگی به کار خودتان دارد ولی در کل سعی کنید چیزی متناسب انتخاب کنید . اندازه Flow  را بر روی ۲۰% تنظیم کنید .یک لایه جدید درست کنید و آن را با دقت بر روی بدن مدل خودتان قرار دهید و بالاخره آن را انجام دادیم. تنها فقط یکی از جزییات باقی مانده است. از Midnightstouch.deviantart.com  استفاده می کنیم و از براش خاصی استفاده می کنیم تا مطابق شکل زیر بر روی کار افکت ایجاد کنیم.

 

,آموزش فتوشاپ,آموزش,آموزش تصویری

و در نهایت کار مطابق چیزی که مشاهده می کنید در می آید .

 

,آموزش فتوشاپ,آموزش,آموزش تصویری

خب ، این تمام کاری است که انجام دادیم .امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و برای شما مفید واقع شده باشد

با تشکر از حسن توجه شما

گردآوری: آکا ایران

جدیدترین مطالب آکا ایران را از طریق ایمیل خود دریافت کنید

منبع :

آموزش تصویری آسان و جالب افکت باران در فتوشاپ گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات