آکاایران:  

 فیس بوک:برای ایرانیان عضو شبکه فقط محدودیت تجاری داریمبه گزارش آکاایران: در نظر سنجی اخیری که این سایت روی شبکه جهانی فیس بوک قرار داده بود، آیین نامه جدیدی برای استفاده از این شبکه با رای بیش از 75 درصد کاربران شرکت کننده در نظر سنجی به تصویب رسیده است...


پس از اینکه حدود 2 ماه پیش فیلترینگ وب سایت " فیس بوک" در ایران رفع شد و کاربران ایرانی توانستند بدون مانع از این شبکه اینترنتی استفاده کنند، این شرکت آمریکایی قرار است محدودیت هایی را برای کشورهایی که تحت تحریم های آمریکا هستند، وضع کند.

فیس بوک:برای ایرانیان عضو شبکه فقط محدودیت تجاری داریم

آکاایران: فیس بوک:برای ایرانیان عضو شبکه فقط محدودیت تجاری داریم


در نظر سنجی اخیری که این سایت روی شبکه جهانی فیس بوک قرار داده بود، آیین نامه جدیدی برای استفاده از این شبکه با رای بیش از 75 درصد کاربران شرکت کننده در نظر سنجی به تصویب رسیده است که یکی از بندهای آن " اعمال محدودیت برای کشورهایی است که تحت تحریم ایالات متحده قرار دارند".
با توجه به اینکه بیش از 150 هزار کاربر ایرانی عضو شبکه جهانی فیس بوک هستند این امر نگرانی هایی را میان کاربران ایرانی این شبکه به وجود آورده است.
اما شرکت فیس بوک روز گذشته با صدور بیانیه ای به این نگرانی ها تا حدودی التیام بخشید.
در این بیانیه آمده است که این شرکت چاره ای جز گردن نهادن به قوانین داخلی ایالات متحده ندارد، اما محدودیت هایی که برای کشورهای تحت تحریم آمریکا خواهد بود صرفا برای کاربرانی خواهد بود که از این شبکه استفاده تجاری می کنند و کاربران ایرانی که از فیس بوک استفاده غیر تجاری دارند همچنان می توانند در این شبکه رایگان عضو بوده و به فعالیت خود ادامه دهند.
این بیانیه شرکت فیس بوک تا حدود زیادی نگرانی های کاربران ایرانی را رفع می کند چرا که کاربران ایرانی فیس بوک از این شبکه استفاده غیر تجاری دارند و بیشتر برای ارتباطات دوستانه و اجتماعی از آن بهره می برند.
شبکه جهانی فیس بوک بزرگ ترین شبکه ارتباطات اینترنتی در جهان است که 5 سال پیش راه اندازی شده است اما هم اکنون بیش از 200 میلیون مشترک دارد .

این شبکه پیش از این در لیست فیلترینگ سایت ها در ایران بود اما 2 ماه پیش فیلترینگ این سایت برداشته شد و تا کنون بیش از 150 هزار کاربر ایرانی عضو این شبکه شده اند که تعداد آنها روز به روز در حال افزایش است.

منبع خبر : عصر ایران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=70456منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات