آکاایران:  

 قیمت تمام شده گوشی گوگل 175 دلاربه گزارش آکاایران: این گوشی که گوگل آن را هفته گذشته برای نخستین بار به نمایش گذاشت، در شرکت گوگل و شرکت تایوانی HTC طراحی شده است و شامل نمایشگر لمسی 7/3 اینچی AMOLED می شود که تصاویر در آن با کیفیت WVGA به نمایش درمی آیند...


بخش سخت افزاری گوشی جدید گوگل که Nexus One نام گرفته و قرار است در آینده نزدیک وارد بازار شود، با هزینه کمتر از 175 دلار ساخته شده است.

قیمت تمام شده گوشی گوگل 175 دلار

آکاایران: قیمت تمام شده گوشی گوگل 175 دلار


این گوشی که گوگل آن را هفته گذشته برای نخستین بار به نمایش گذاشت، در شرکت گوگل و شرکت تایوانی HTC طراحی شده است و شامل نمایشگر لمسی 7/3 اینچی AMOLED می شود که تصاویر در آن با کیفیت WVGA به نمایش درمی آیند.
شرکت گوگل برای این گوشی هوشمند آخرین نسخه از سیستم عامل موبایلی متن باز خود موسوم به "اندیورد 1/2 " را در نظر گرفته است.
گوگل قصد دارد این گوشی را همراه با قرارداد مخابراتی دو ساله شرکت "تی- موبایل " به قیمت 179 دلار به فروش برساند که اگر کاربران قصد انعقاد این قرارداد را نداشته باشند، باید برای خرید Nexus One حدود 529 دلار پرداخت کند.
اما شرکت تحقیقاتی iSuppli در گزارش جدید خود اعلام کرد که قیمت تمام شده قطعات به کار رفته در این گوشی در مجموع 15/174 دلار است.
این شرکت در گزارش خود اعلام کرده که این رقم شامل هزینه های کارخانه ای، بسته بندی و نرم افزار نمی شود.
"کوین کلر " یکی از تحلیلگران مرکز iSuppli توضیح داد: تجهیزاتی مانند بنده قوی، پردازنده پرسرعت Snapdragon و نمایشگر باکیفیت AMOLED قبل از این نیز مورد استفاده قرار می گرفتند. اما این نخستین باری است که همه این امکانات به صورت یک جا در گوشی هوشمند دیده می شوند.
در گوشی هوشمند Nexus One گوگل 17 قطعه سخت افزاری به کار گرفته شده که گران ترین آن پردازنده یک گیگاهرتزی Snapdragon ساخت شرکت Qualcomm است. این پردازنده 50/30 دلار یا 20 درصد قیمت کل تجهیزات به کار رفته، قیمت دارد.

منبع خبر : عصر ایران - https://asriran.com/fa/pages/?cid=96748منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات