آکاایران:  

 هفته ای پرکار برای هکرهابه گزارش آکاایران: هکرهای رایانه ای که از آنها در فارسی به عنوان خرابکاران یا نفوذگران به شبکه ها نیز یاد می شود هفته گذشته شیرین کاری های زیادی را به نام خود ثبت کردند


هکرهای رایانه ای که از آنها در فارسی به عنوان خرابکاران یا نفوذگران به شبکه ها نیز یاد می شود هفته گذشته شیرین کاری های زیادی را به نام خود ثبت کردند البته باید گفت هکرها هم خوب و بد دارند. برخی از آنها تنها به دنبال کسب درآمد، شهرت و خرابکاری هستند و برخی نیز از دانش و تجربه خود برای کمک به شبکه های مهم بهره می برند.

هفته ای پرکار برای هکرها

آکاایران: هفته ای پرکار برای هکرها


کما این که امروزه هکرها جزو 6 شغل پر درآمد دنیا محسوب می شوند و به همین دلیل این گونه هکرها معمولا به استخدام بانک ها ، پلیس ها و مشاغل حساس در می آیند تا از آنها و مردم محافظت کنند اما در مجموع هکرهایی خبرساز می شوند که دست به خرابکاری می زنند. اصولا نیز هکرها زمانی وارد می شوند که زمینه را برای فریب کاربران مناسب ببینند.
هفته گذشته هم کم نبود سوژه هایی که فرصت را برای گل زنی در اختیار آنها می گذاشت. هکرها بار دیگر با در پیش گرفتن ترفند مهندسی اجتماعی، این بار هم به سراغ اخبار مربوط به آغاز به کار باراک اوباما رئیس جمهور منتخب آمریکا رفتند تا از این طریق کاربران غیرحرفه ای را سرکیسه کنند.
در حال حاضر ایمیل هایی در سطح اینترنت منتشر شده که در آنها ادعا می شود باراک اوباما قصد ندارد طبق برنامه از پیش تعیین شده، به کاخ سفید برود.
کارشناسان امنیتی هشدار داده اند که هکرها با انتشار این ایمیل های فیشینگ (سرقت نام و رمز عبور کاربران)، درصددند رایانه کاربران کم توجه را به یک کرم اینترنتی خطرناک به نام آلوده سازند.
هکرها در نامه ای با عنوان فریبنده «باراک اوباما از پذیرش پست ریاست جمهوری امتناع کرد» وعده داده اند که اطلاعات تکمیلی در سایت اوباما آمده است. در واقع نکته انحرافی نیز اینجاست. در این نامه آدرس سایت اوباما درج شده که این آدرس، جعلی است و کاربر را به سایت مخربی که دزد اطلاعات است، سوق می دهد.
این موضوع واکنش شرکت های سازنده نرم افزارهای امنیتی زیادی را در پی داشته است؛ به نحوی که یک شرکت اعلام کرده سایت جعلی باراک اوباما به وسیله یک آدم شوخ طبع ساخته نشده بلکه این سایت بسیار حرفه ای است.
اما این تنها روش هکرها در هفته گذشته نبود. گروهی از هکرها با انتشار نامه هایی جدید با عنوان پیش بینی های تهدید 2009 به کلاهبرداری وسرقت پول کاربران می پردازد.
بر اساس پژوهش جدید شرکت های امنیتی، خلافکاران اینترنتی سال 2009 از وخیم شدن بحران مالی بهره برداری می کنند و با افزایش مهارت، شرکت ها و افراد را در معرض تهدید قرار می دهند.
کارشناسان از کاربران خواسته اند سال 2009 مراقب سرویس های معاملات مالی، موسسات سرمایه گذاری و سرویس های حقوقی جعلی باشند.
سوژه دیگری که کار دست کاربران کم تجربه زیادی نیز داده و هکرها را به اهداف خود رسانده است، سوءاستفاده از آخرین اوضاع و احوال استیو جابز مدیر عامل پرآوازه شرکت اپل باز است.
در حال حاضر وضعیت بیماری جابز به سوژه مورد علاقه بسیاری از فعالان دنیای فناوری تبدیل شده است ؛ چرا که وخیم شدن حال وی می تواند تکان مهمی به سرنوشت شرکت اپل و دنیای فناوری بدهد.
هکرها در تلاشی دیگر برای نفوذ به رایانه کابران در جدیدترین شوخی خود در این زمینه گفته اند که مدیر عامل اپل سرانجام با تسلیم شدن در برابر بیماری قلبی خود، جان باخته است.
هکرهای موذی با افزودن یک صفحه جعلی به یک سایت مشهور این موضوع را منتشر کردند و سپس ادامه کار را در توئیتر پی گرفتند و آنجا هم دست به شیطنت زدند.
به همین راحتی کاربران زیادی نیز طعمه وسوسه و کنجکاوی خود برای کسب اطلاع از اوضاع و احوال آقای جابز شدند.

منبع خبر : جام جم - https://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100897646511منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات