کنیک های کاربردی برای افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کنیک های کاربردی برای افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: شاید دنبال افزایش سرعت مرورگر خود باشید پس این مطلب را از دست ندهید.

 

موزیلا فایرفاکس در بیشتر مواقع، مرورگری سریع و با ثبات است، ولی در برخی موارد نیز کاربران آن از سرعت لود کردن یا بارگذاری صفحات وب در آن راضی نیستند؛ اما تکنیکی ساده هست که می توانید با آن سرعت این مرورگر را افزایش دهید.


نام این تکنیک ساده HTTP Pipelining یا افزایش سرعت پروتکل HTTP است؛ اما منظور از آن چیست؟

به شکل پیش فرض فایرفاکس در هر ارتباط HTTP که برقرار می شود، تنها یک درخواست HTTP ارسال می کند. زمانی که از این تکنیک استفاده و این قابلیت را فعال می کنید، به فایرفاکس می گویید که می توانید در یک زمان چندین درخواست را همزمان بفرستد. این امر منجر به آن می شود که مرورگر شما صفحات وب را سریع تر بارگذاری کند.

 

 

فعال سازی HTTP Pipelining در فایرفاکس

فعال سازی این قابلیت و استفاده از این تکنیک بسیار ساده است. کافی است، یک تب جدید در فایرفاکس باز کرده و در نوار آدرس عبارت about:config را وارد کنید و کلیک Enter را فشار دهید.

 

 

563589025468

 

در اینجا پیام هشداری نمایش داده می شود که شما را از تبعات ایجاد تغییرات در تنظیمات حرفه ای فایرفاکس آگاه می کند؛ آن را تأیید کنید و به صفحه تنظیمات حرفه ای فایرفاکس وارد شوید.

 

 

4860456471

 

در قسمت جستجوی این صفحه، نام network.http.pipelining را وارد کنید تا این گزینه برای شما به نمایش درآید.

 

 

4156378950174

 

پس از یافتن این گزینه متوجه می شوید، به شکل پیش فرض مقدار Value آن به False تنظیم شده است. روی این گزینه دوبار کلیک کنید تا مقدار آن به True تغییر یابد.


اگر سیستمی که از آن استفاده می کنید، در شبکه ای است که از Proxy بهره می گیرد ـ مانند شبکه های داخلی برخی سازمان ها و نهاد ها ـ باید یک قدم اضافه را نیز بردارید. در همان صفحه تنظیمات فایرفاکس گزینه network. http. proxy. pipelining را جستجو کنید.

 

 

456789520178

همانند گزینه قبل با دو بار کلیک بر این مورد، مقدار آن را به True تغییر دهید؛ اما در کنار این کار، یک کار دیگر نیز برای سرعت بخشیدن به فایرفاکس وجود دارد و آن استفاده از سیستم کش جدید HTTP فایرفاکس است که به صورت پیش فرض غیر فعال است؛ اما برای فعال کردن آن در تنظیمات فایرفاکس، گزینه browser. cache. use_new_backend را جستجو کنید. ماوس را روی مقدار ۰ بر Value قرار داده و کلیک راست کنید و از منویی که باز می شود، گزینه Modify را برگزینید.

 

 

4536745278

 

در پنجره ای که باز می شود مقدار ۰ را به یک تغییر داده و روی Ok کلیک کنید. با اعمال این تغییرات، خواهید دید که سرعت بارگذاری صفحات وب تا حد محسوسی در فایرفاکس افزایش می یابد.


منبع:tabnak.ir

منبع :

کنیک های کاربردی برای افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات