10نکته برای جلوگیری از هک شدن اینترنت بی سیم

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 10نکته برای جلوگیری از هک شدن اینترنت بی سیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

10نکته برای جلوگیری از هک شدن اینترنت بی سیم
,راه های برگرداندن پسوردهای از یاد رفته,10نکته برای جلوگیری از هک شدن اینترنت بی سیم,چگونگی استفاده از اینستاگرام در کامپیوتر,[categoriy]

آکاایران: 10نکته برای جلوگیری از هک شدن اینترنت بی سیم


در این بخش به 10 نکته مهم برای جلوگیری از هک شدن اشاره می کنیم.

هک شدن اینترنت بی سیم منزل

شما اگر از مودم بی سیم برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید و متوجه کم شدن غیرمعمول حجم اینترنت خود شده اید این امکان وجود دارد که رمز عبور مودم شما توسط هکرهایی که در نزدیکی شما زندگی می کنند، هک شده باشد.

در این ترفند به معرفی ۱۰ نکته برای پیش گیری از هک شدن اتصالات بی سیم خواهیم پرداخت.


۱- به پیشنهاد شرکت مایکروسافت توجه کنید؛ مایکروسافت می گوید بهترین نوع رمزگذاری روی مودم شبکه بی سیم، پروتوکل های امنیتی WPA-PSK و WPA2-PSK هستند. این نوع پروتکل ها، رمز عبور شما را هر میلی ثانیه رمزگذاری می کنند و درصد هک آن را به ۶۴ سال آینده موکول می کند! تعجب نکنید، این واقعیت این نوع رمزگذاری است.

۲- اگر شما از بیش از یک کامپیوتر برای اتصال به اینترنت استفاده نمی کنید مودم خود را بر روی حالت Bridge تنظیم کنید.

 

۳- در صورت استفاده از حالت PPPOE بر روی مودم، قابلیت MAC Filter را بر روی مودم فعال کنید.

۴- برخی برنامه ها نظیر Wireless Network Watcher می توانند به شما جهت مشاهده اتصالات دستگاه های بی سیم به مودم شما پیغام هشدار دهند. در صورت مشاهده اتصالات ناشناخته آنها را قطع کرده و یا هرچه سریع تر رمز عبور مودم خود را تغییر دهید.

 

۵- از یک نرم افزار Firewall قدرتمند استفاده کنید. فایروال ها با بستن پورت های اضافی بر روی ویندوز، راه را برای هکرها مسدود و تنگ می کنند.

۶- هرگز رمز عبور خود را تا جای ممکن به دوستان و آشنایان جهت استفاده از مودم ندهید. سعی کنید در صورت تمایل، خودتان رمز عبور را وارد دستگاه آن ها کنید.

 

۷- برخی شرکت های سرویس دهنده اینترنت، سرویسی را فراهم می کنند تا هر کاربر تنها با یک MAC Address بتواند به اینترنت متصل شود. در صورتی که تنها از یک کامپیوتر برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید با استفاده از این سرویس می توانید اطمینان پیدا کنید فقط خودتان هستید که می توانید به مودم متصل شوید و از اینترنت استفاده کنید.

۸- در زمان هایی که از خانه یا محل کار به مدت طولانی خارج می شوید می توانید به راحتی مودم خود را خاموش کنید.

 

۹- شما می توانید با مراجعه به سایت سازنده مودم، آخرین نسخه Firmware مودم را نصب کنید تا تنظیمات نرم افزاری مودم شما نیز همواره به روز باشد.

۱۰- اگر کامپیوتر شما نزدیک به مودم است و می توانید از سیم برای اتصال به آن استفاده کنید، با اتصال سیم به مودم می توانید تنظیمات مربوط به اتصال بی سیم را در مودم غیرفعال کنید.

منبع :

10نکته برای جلوگیری از هک شدن اینترنت بی سیم گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات