آکاایران:  

 گاف بزرگ در یک فناوری امنیتی اندروید ۴ ! + تصویربه گزارش آکاایران: همان طور که بسیاری از شما می دانید یکی از قابلیت های جدید اندروید ۴ موسوم به Ice Cream Sandwich، شناسایی چهره برای باز کردن قفل صفحه نمایش است که در آن کاربر با قرار دادن تلفن همراه در برابر صورت خود و شناسایی چهره توسط گوشی، قفل تلفن همراه خود را باز می کند اما به نظر می رسد این روش اندرویدی چندان هم امن نیست...


همان طور که بسیاری از شما می دانید یکی از قابلیت های جدید اندروید ۴ موسوم به Ice Cream Sandwich، شناسایی چهره برای باز کردن قفل صفحه نمایش است که در آن کاربر با قرار دادن تلفن همراه در برابر صورت خود و شناسایی چهره توسط گوشی، قفل تلفن همراه خود را باز می کند اما به نظر می رسد این روش اندرویدی چندان هم امن نیست.
اخیرا تصاویر ویدیوئی منتشر شده است که در آن این قابلیت اندروید به راحتی توسط عکس به نمایش درآمده توسط یک صفحه نمایش دیگر از کار افتاده و به قولی فریب می خورد.

گاف بزرگ در یک فناوری امنیتی اندروید ۴ ! + تصویر

آکاایران: گاف بزرگ در یک فناوری امنیتی اندروید ۴ ! + تصویر


در این تصاویر ویدیوئی دقیقا تصویری از همان چهره که برای قفل کردن صفحه کلید یک گالاکسی نکسوس از آن استفاده شده در صفحه نمایش تلفن همراه دیگری که یگ گالاکسی نات است به نمایش در می آید و تنها با قرار دادن صفحه نمایش گالاکسی نات در برابر صفحه نمایش گالاکسی نکسوس قفل صفحه نمایش باز می شود! به همین راحتی!
بلاگری که این تصاویر ویدیوئی را ضبط نموده و در یوتیوب قرار داده در توضیح آن آورده است که: در حالی که بسیاری از شما فکر می کنید که من شما را فریب می دهم و تصویر خودم را بر روی گالاکسی نکسوس برای باز کردن قفل صفحه نمایش ثبت نموده ام تنها می توانم به شما این طور اطمینان دهم که خودتان این موضوع را بیازمائید.
این تصاویر در حالی منتشر شده است که تلفن همراه گالاکسی نکسوس هنوز به صورت رسمی به بازار عرضه نشده است و اگر این موضوع صحت داشته باشد دردسر تازه ای برای اندروید گوگل به حساب خواهد آمد. گوگل تقریبا پس از انکه متوجه شد دیگر نخواهد توانست به دلیل ثبت امتیاز فناوری اسلاید تو آنلاک از آن برای تلفن های همراه اندرویدی استفاده کند به این فناوری روی آورده بود.
این اولین باری نیست که نگرانی در خصوص امنیت پائین این فناوری امنیتی! خبرساز می شود. ماه گذشته کوشیک داتا یکی از توسعه دهندگان اندروید در توئیتی اعلام کرده بود که فناوری تشخیص چهره برای باز کردن قفل تلفن همراه واقعا بسیار راحت قابل هک شدن است. به آن تنها یک عکس نشان بدهید. پس از این توئیت تیم بری یکی از اعضای تیم اندروید در صفحه توئیتر خود این گونه پاسخ داد که : نه هرگز به مدرک معتبر ارائه دهید!
اگر چه این پاسخ توانست به قول نکست وب خیال کاربرانی را که نگران هک شدن تلفن همراهشان توسط تصویر پروفایل صفحه فیس بوک خود بودند راحت کند اما مثل اینکه باید نگرانی را دوباره در آنها سراغ گرفت.
به هر دلیل فعلا این فناوری از لحاظ امنیتی نمره پائینی را کسب کرده است چرا که کافیست فردی شبیه به شما باشد و یا حتی فرد دیگری تصویری دیجیتالی از شما در اختیار داشته باشد تا به محض اینکه شما تلفن همراه اتان را تنها گذاشتید به مقصود شوم خود دست بزند!

منبع خبر : آخرین نیوز - https://www.akharinnews.com/content/view/39295/36/منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات