آکاایران:  

 راه بروید و شارژ کنید ! + تصویربه گزارش آکاایران: محققان دانشگاه ویسکونزین در حال تکمیل تکنولوژی هستند که بر اساس آن کاربران تلفن همراه قادر خواهند بود به کمک راه رفتن گوشی های تلفن همراه خود را شارژ کنند...


محققان دانشگاه ویسکونزین در حال تکمیل تکنولوژی هستند که بر اساس آن کاربران تلفن همراه قادر خواهند بود به کمک راه رفتن گوشی های تلفن همراه خود را شارژ کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، "تام کروپنکین" استاد مهندسی مکانیک دانشگاه ویسکونزین می گوید انسانها یکی از قدرتمند ترین ماشینهای مولد انرژی هستند، به طوری که یک انسان با دویدن سریع می تواند به اندازه یک کیلووات انرژی تولید کند.
به گفته وی ذخیره کردن نیمی از این انرژی نیز می تواند برای شارژ کردن لپ تاپها، تلفنهای همراه، چراغها و بسیاری از الکترونیکهای مصرفی دیگر کافی باشد.
تکنولوژی جدید دانشمندان ذخیره کننده انرژی است که درون کفش فرد کار گذاشته خواهد شد تا با جذب انرژی مکانیکی راه رفتن که معمولا در قالب حرارت از بین می رود، در حدود 20 وات برق برای انرژی رسانی به تلفن همراه یا دیگر ابزار الکترونیکی تولید شود.
این ذخیره کننده همچنین به عنوان یک فرستنده و گیرنده واسطه عمل می کند تا در قالب رابطی میان موبایل و شبکه بی سیم میزان انرژی مورد نیاز تلفن برای دریافت یا ارسال سیگنالهای ارتباطاتی را کاهش دهد. محققان این فرایند را "الکترومرطوب سازی وارونه" می نامند، فرایندی که طی آن انرژی از طریق نانو لوله های حاوی هزاران میکرو قطره انتقال داده می شود.

راه بروید و شارژ کنید ! + تصویر

آکاایران: راه بروید و شارژ کنید ! + تصویر


به گفته محققان توسعه این تکنولوژی می تواند تاثیر زیست محیطی بسیار مثبتی از خود به جا بگذارد، میزان نیاز جوامع به باطری ها و آلودگی ناشی از دور ریختن باتری ها را کاهش دهد. این تکنولوژی همچنین می تواند برای کشورهای فقیر یا در حال توسعه کاربردهای فراوانی داشته باشد، کشورهایی که در آنها شارژ کردن الکترونیکهای مصرفی می تواند گران قیمت باشد. سربازها و ماموران پلیس نیز از دیگر افرادی هستند که می توانند از این تکنولوژی برای انرژی رسانی به تجهیزات الکترونیکی ارتباطاتی خود استفاده کنند.
بر اساس گزارش سی ان ان، به گفته محققان قدرت این تکنولوژی به اندازه ای است که می تواند دوام شارژ باطری یک موبایل معمولی را 10 برابر بیشتر کند، به این شکل هزینه برق مورد نیاز برای شارژی انواع الکترونیکهای مصرفی از هزینه های زندگی افراد کاسته خواهد شد.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات